Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Nad Nysą
Nad Nysą była sobie wieś, a w tej wsi normalny, szary, niczym wyróżniający się rolnik jakich pełno na świecie. Odwiedzamy go tuż po aferze odkrywczo-historycznej w jakiej on sam brał udział. Jego wieś ostatnimi czasy była sławna wśród społeczności historyków. W jego wsi, w maju tego roku odkryto w lokalnym stawie wrak unikalnego czołgu M4A2 Sherman, jaki był na uzbrojeniu Armii Radzieckiej która otrzymywała te czołgi w ramach Amerykańskiej pomocy wojskowej. W jego wsi krążyły prawdziwe legendy o tym czołgu, toczyły się prawdziwe batalie co to może być, jedni najczęściej starzy ludzie obstawiali Tygrysa, nieco bardziej sceptyczni obstawiali Panzera IV, z kolei miłośnicy radzieckiej broni pancernej obstawiali T-34.. Tak czy inaczej, ostatnimi czasy dzięki pomocy naszego bohatera udało się rozwikłać tą zagadkę, i nikt nie przypuszczał że będzie to wóz z USA. Zdzisław, bo tak mu na imie jest z zamiłowania historykiem, i w marcu tego roku udało mu się znaleźc podczas prac polowych nie daleko tego stawiku ogniwo gąsiennicy wymiarami pasującą do Shermana, początkowo jak i zawsze był sceptyczny do tego typu legend, wszystkie legendy o zakopanych czołgach po wszystkich wsiach w Polsce wynikało z tego że zaraz po wojnie było bardzo dużo pobojowisk, i nasi żołnierze to co udało się uratować brali na ciężarówki i następnie remontowali, a to co było totalnie zniszczone głównie wozy Niemieckie czy pochodzące od Sojuszników z Zachodu po prostu wysadzali na drobny mak, a szczątki zakopywali... Stąd ludzie snuli setki legend o zakopanych czołgach, jednakże 2 tygodnie później udało mu się dopiąć formalności związanej z przebadaniem tego stawiku. W międzyczasie przeszukiwał archiwa jednostek Radzieckich walczących na jego terenach, badał zeznania świadków i wszystko spisywał, odkrył że na jego terenie Radziecki Batalion utracił 4 czołgi typu M4A2 podczas ofensywy styczniowej, 3 udało się uratować ale jeden wpadł do jeziorka, załoga na szczęscie uratowała się, ale uznano że ewakuacja wozu nie będzie rentowna i pozostawiono wóz na 70 długich lat.. W końcu w maju przy współpracy odkrywców, ochotników chętnych do pomocy udało się wydostać wrak z zamulonego stawu, jego Ursus 914 dzielnie walczył aby wydobyć wraz z innym ciężkim sprzętem aby wydobyć pancernego kolosa na światło dzienne. Po wszystkim, Zdzisław trafił do lokalnej gazety, jednakże był rolnikiem, i musiał wrócić do swojej rzeczywistości. 
[Obrazek: 20180611185925_1.jpg]
Jego gospodarstwo jest zwykłe i normalne, nie posiada dużo ziemi, nie posiada nowoczesnego sprzętu, jednak ma aspiracje, aby kiedyś być w posiadaniu Fendta 939, czy mu się to uda? zobaczymy. 
Póki co Zdzisław musi się zadowolić 914-stką, C-385, Fergusonem 399 oraz Bizonem Z056.  
[Obrazek: fs_Screen_2018_06_11_18_41_36.png][Obrazek: fs_Screen_2018_06_11_18_41_52.png]

Gospodaruje na 18-stu hektarach ornych oraz 3 hektarach łąki, spotkaliśmy go w czasie początku żniw, które zaczeły się dosyć sprawnie i bardzo wcześnie, przez codzienne słońce począwszy od kwietnia zboże było już do młocki praktycznie w początku Lipca, oczywiście kosztem jakości ziarna które nie wykształciło się na tyle aby było odpowiednie. Na pierwszy ogień poszła jak zwykle pszenica...  
[Obrazek: fs_Screen_2018_06_11_17_26_54.png][Obrazek: fs_Screen_2018_06_11_18_20_05.png][Obrazek: fs_Screen_2018_06_11_18_22_11.png] 
Od czasu do czasu będę wrzucać troszke screenów, wiem że kabina ma czarne tekstury okna i drzwi, nie wiem za cholere jak się tego pozbyć.
[Obrazek: fs_Screen_2018_06_11_18_22_03.png]

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Ładnie i nietypowo Big Grin Hmm, gdyby tekstur w folderze modu brakowało lub gdyby ścieżki były złe, tekstury byłyby białe... Ale też zbyt wiele nie wiem na ten temat Big Grin
[Obrazek: fsScreen2_apwsqss.png]

Odpowiedz
Całkiem pomysłowe z czołgiem, czekam z niecierpliwością na dalsze losy Zdzisława.

Odpowiedz
Czekam na ciąg dalszy a foty super Big Grin
Pamiętajmy:
[Obrazek: LogoRespectForModders100px.jpg]

Odpowiedz
W kolejnych dniach pogoda dopisywała, toteż żniwa szły wyjątkowo dobrze. Zdzisław kosił głównie popołudniami i wieczorem gdy słońce tak nie grzało jego jak i maszyn, i mimo że czasami kombajn stał na podwórku a cała wieś ciężko pracowała, był w stanie skończyć koszenie w ciągu 5-ciu dni. W kolejnych dniach, zajmie się belowaniem, tutaj część słomy szła od razu na handel firmie ,,Straw-Star'' , a część zachowywał dla siebie.
Tym samym Bizon powędruje do jego kumpla Sylwka z którym mają go na spółke.

(Zmieniam mapę na Dolnośląską, Wschodnia Dolina jest jednak zbyt duża i do mnie nie przemawia Big Grin nie martwcie się, zachowam ciągłość historii, stąd tylko jeden screenshoot)

[Obrazek: fs_Screen_2018_06_13_19_15_17.png]

Odpowiedz
I tak ładnie to wygląda Big Grin
Pamiętajmy:
[Obrazek: LogoRespectForModders100px.jpg]

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
no i super historyjka... a że jestem modelarzem to i czołgi mi nie przeszkadzają a ten sherman ma niezły kamuflarz...co do czarnych barw na kabinie to na pewno złe sciezki normal mapy od textur dirtu ...

Odpowiedz
Dzisiaj nie screeny a filmik ze Zdzisławem, hipotetyczna filmowa wersja tego, co wyżej opisywałem.

To mój pierwszy taki filmik więc przepraszam za błędy Big Grin , no i wyszła taka kupka bo samemu nagrywałem :/  

Odpowiedz
Klimatycznie !Tongue Pozdro !

[Obrazek: fsscreen_2018_02_20_2akph7.png]

Odpowiedz
Przyszła pora na Belowanie i prasowanie, Zdzisław od czerwca tego roku był właścicielem nowej prasy belującej Kuhn. Posiadał również zwykłą kostkującą welgerke, nie wiedział kompletnie którą prase więcej wykorzystywać. Więc poszedł na kompromis... Z pól koło domu słoma poszła na kostki, a reszta, jako belki. Tym samym Zdzisław zakończył tegoroczne żniwa, kombajn pójdzie spać, a prasy będą czekały letnie sianokosy. 
[Obrazek: fs_Screen_2018_06_15_20_08_49.png]

Odpowiedz

Przegląda: 1 gości

Menu