Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Lua
Witam, mam pytanie do znających się na lua. Wie ktoś, co jest powodem wyrzucanie przez skrypt błędu:
bad argument #1 to 'getn' (table expected, got nil)
Dziękuję z góry za pomoc, w razie czego, podam więcej informacji.
"Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą" - Otto von Bismarck
[Obrazek: fsscreen_2018_06_05_2ibxsw.png]

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Powiedz coś więcej, co to za skrypt i przy czym wywala taki błąd Tongue

Odpowiedz
FarmSiloSystem.lua, z tego właśnie modu. Ale ten error jest raczej ogólny, chyba nie istotny jest rodzaj modu .

Odpowiedz
Ogólnie większość masz podane w komunikacie, błąd oznacza że przy próbie połączenia elem. tablicy z jakimiś danymi pojawił się taki problem że nie otrzymano zmiennej do tejże tablicy, prawdę mówiąc nie otrzymano nic, żadnej zmiennej więc wywalił błąd.

Odpowiedz
Czyli łopatologicznie rozumując- chodzi mniej więcej o to, że pewne dane przekazywane na wyświetlacz (jest to skrypt FarmSiloSystem, tam jest model wyświetlacza pojemności silosu) nie docierają do niego, tak?

Odpowiedz
Nie podałeś która linijka więc nie sprawdzę dokładnie czego dotyczy, może wyświetlacza a może zupełnie czegoś innego (skrypt konfiguruje cały silos, w tym jego pojemność i funkcję silosu jako silosu farmy, nie bazuje wcale na funkcjach gry). Ogólnie to dziwne że masz jakiś błąd z tym bo sam go używałem na 1 mapce i nie miałem żadnego błędu.

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
@Ziuta fakt, zapomniałem linijki. Chodzi o linijkę 27.
Być może dlatego masz dobrze, bo może używasz go jako placeable, a ja wbudowałem go w mapę. Ogólnie chyba pracuje, ale ten błąd jednak bije moje oko Big Grin

Odpowiedz
A no to wszystko jasne, te silosy są zrobione tak że tylko jako kupowane zadziałają, tak maja skrypt napisany, jeśli chcesz je dodać na mapę od razy to nie możesz dodawać tego skryptu, musisz zrobić te silosy tak jak standardowe (a jeśli chcesz komputerek z uprawami to zrobili też osobny mod pod to, ale chyba też tylko jako kupowane w grze).

Odpowiedz
Ale ich główna funkcja, tj stanowienie odrębnego silosu, pozostanie?

Odpowiedz
Nie bardzo rozumiem, każdy silos jest osobnym silosem.

Odpowiedz

Przegląda: 1 gości

Menu