Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Gospodarka Vozera
Witam na moim gospodarstwie!

Moje gospodarstwo jak na razie zajmuje się hodowlą świń oraz produkcją zbóż i ziemniaków :>
Gospodarka nie duża, z czasem będzie rozwijana.

Dzisiaj wrzucę tylko screeny z prezentacji, a jako że mamy wiosnę, jutro powinny wlecieć zdjęcia z orki i siewu.

Może jeszcze napisze coś o sobie i o gospodarstwie:

Mam 25 lat, gospodarstwo prowadzę od lat 3 (wcześniej prowadził je ojciec, niestety zmarł i musiałem wziąć sprawy w swoje ręce). Gospodarstwo jak widać nie jest jakieś wielkie, kokosów także z tego nie ma, ale jakoś się powoli żyje. Aktualnie mieszkam i pracuję na gospodarstwie sam.

Dosyć gadania, czas na prezentacje!

Pierwsza fotka przedstawia magazyn zbożowy oraz schowanego w nim bizona Z040. 

[Obrazek: f42bac77e7e561bf9ea032e1c89ba8b0_orig.jpg]

Druga fotka, tu już więcej do opisania.
Od lewej: Sadzarka ziemniaków, Ursus C355 (ciągnik kiedyś główny przez co tak wiele małych maszyn, teraz pomocniczy)
Za ursusem siewnik 2,5m, przed budynkiem pług 4 skibowy oraz ścinarka (nie wiem jak to się nazywa :c) łęcin, po prawej widać kawałek prasy kostkującej Sipma Pk4000 bodajże, a zaraz obok opryskiwacz Pilmet
(Mam nadzieję że wszystko widać, hosting na który wszystko wrzucam trochę obniża jakość :< )

[Obrazek: dff25bb3fc06638215ac98ee82890b6d_orig.jpg]

Poniżej kultywator 2,5m oraz sterta gruzu, którą mam zamiar sprzątnąć i jeśli budżet na to pozwoli postawić jakąś małą wiate Tongue

[Obrazek: 2a1889b0ee95caa87765ed37bd7ceda4_orig.jpg]

Na tym zdjęciu widać rozrzutnik Krone, dwukołówkę na zwierzęta oraz 1000l beczkę z wodą. W budynku zaraz za beczką pomieszkują świnki. Jak na razie 10 sztuk C:
Gruz oraz betoniarka koło dwukołówki także zostaną wywiezione i powstanie tam dach, takie połączenie tych dwóch budynków, mam nadzieję że rozumiecie Big Grin

[Obrazek: b1d04c1d54c6b37d95d302af7e1c4a1b_orig.jpg]

Tu widzimy główny ciągnik, zetor 5320, kombajn anna oraz przyczepa autosan D-47 z nadstawkami które w dowolnej chwili mogę zdjąć Smile
Sterta drewna i desek za Anną także zostanie uprzątnięta i myślę o kolejnej wiacie. Miejsca nigdy nie za wiele.

[Obrazek: 7b890125ef1826f4558e6e127b2a3422_orig.jpg]

Na koniec zdjęcie gospodarstwa z widoku ptaka Smile

[Obrazek: 59a08941b5e46216357f91b4d2f2e027_orig.jpg]

Pozdrawiam i dzięki za przeczytanie!

Jak coś, teksty nie wytłuszczone będą takie hmm.. non-roleplay? Czyli o np problemach z grą czy hostingiem tak jak wyżej w nawiasie, a wytłuszczone będą już w roli farmera z gry.
Jestem otwarty na wszystkie propozycje co do screenów.
Ps. Poleca ktoś hosting, gdzie moje screeny nie zostaną usunięte po tygodniu oraz nie obniża jakości? Mogę nawet tam coś płacić.

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Abload.de, nie usuwają zdjęć nawet po kilku latach. Trzeba się zarejestrować, oczywiście za darmo.
Cóż, rozwijaj się, rozwijaj Big Grin
"Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą" - Otto von Bismarck
[Obrazek: fsscreen_2018_06_05_2ibxsw.png]

Odpowiedz
Mieszkasz w moim domu lol Big Grin

To że screeny wychodzą ciemne możesz poprawić w GIMP-ie, mało wymagający program a można pobawić się efektami że nawet screeny z niską jakością grafiki wychodzą o wiele ładniej Big Grin . Ja tak właśnie rozjaśniam i dodaje troszke efektów, i jest ładnie Big Grin .

Co do hostinga na screeny to polecam osobiście.

https://postimages.org/pl/

Moje stare screeny ciągle na nim są Big Grin , i nie trzeba się wcale rejestrować.
21.08.2018 - FS 17 R.I.P 
[Obrazek: Bez_tytu_u.png]

Odpowiedz
Dzięki za propozycje hostingów. Wybieram abload.de, bo postimages troche zaniża jakość  :/

Witam ponownie. 
Kolejny dzień zapowiadał się ciekawie, z dużą ilością prac. Wczesnym wieczorem ruszyłem kupić trochę nasion na siew jęczmienia i owsa.  W drodze powrotnej było już dość ciemno.

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.

Poranek, 7:30. Wstałem i zjadłem śniadanie, wypiłem herbatę i przejrzałem trochę OLX'a. Wyszedłem o 8:00. Podczepiłem siewnik do ursusa, nasypałem nasion i ruszyłem w pole. Pole przedzieliłem, w jednej części siejąc jęczmień a w drugiej owies.

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.

Na gospodarstwo wróciłem około 13:20. Miałem trochę czasu więc zająłem się wywożeniem gruzów i innych niepotrzebnych rzeczy.

Gdy udało mi się wszystko załadować, naszedł mnie deszcz. Ja to mam szczęście Big Grin

Na dziś to tyle. Zacznę teraz budowę tych wiat o których pisałem wcześniej, pozdrawiam Smile

Odpowiedz
No i bardzo ładnie! Wink
[Obrazek: fsScreen2_apwsqss.png]

Odpowiedz
no i porządek musi być , tak trzymaj

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Niestety z wiat nici, mapa nie chce współpracować w GE ;( Ew. trochę nad tym posiedzę i coś wykombinuje :>

Witam ponownie!

Trochę czasu minęło i mam fotki z kilku pór roku. Ale po kolei.

Wtorek, 8:30, wstałem, zjadłem coś, przejrzałem OLX'a i moją uwagę przykuł siewnik poznaniak 3 metrowy. Nie daleko, bo w Bądkowie, miejscowości oddalonej o ok. 60 km. Cena była atrakcyjna, bo 1700 zł (miałem nadzieję utargować z 2 stówki). Po żniwach można o takim pomyśleć :>

Wyszedłem z domu o 9 w celu zasadzenia ziemniaków. Podczepiłem sadzarkę, nasypałem ziemniaków i ruszyłem w pole. Nie chciałem sadzić za dużo, bo cena zapowiadała się na wyjątkowo niską. Posadziłem pól pola dla świnek. A co do nich, stado powiększyło się do 15 sztuk Smile

Sadzenie przebiegło bezproblemowo, niestety nie mam żadnych fotek Sad 
Tydzień później wjechałem w jęczmień pryskać. 

Nadeszło lato i czas żniw. Przejrzałem kombajn, wymieniłem co było trzeba i czekałem kiedy wjechać w zboże, prognoza zapowiadała deszcz. 

W zboże wjechałem 3 dni później. Żar lał się z nieba, a bizon szedł jak opętany Big Grin

I pierwszy zbiornik. Jęczmień sypał bardzo dobrze, z dwóch hektarów sypło 12 ton czyli 6t/ha.

Został jeszcze owies, który pójdzie na skup. 
Następne fotki z prasowania i niespodzianki :V

Dzięki za przeczytanie! Big Grin

Odpowiedz
Dolnośląska? A gdzie tam, elegancko w GE chodzi.
"Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą" - Otto von Bismarck
[Obrazek: fsscreen_2018_06_05_2ibxsw.png]

Odpowiedz
Fajne fotki, tak fajnie i swojsko :d

Odpowiedz
Dobre foty rozwijaj się dalej Smile
Youtube! https://www.youtube.com/channel/UCMH-BeZZKQyM9P9TiPcrJHQ
400 postów-27.11.2016 14:56

Odpowiedz