Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Bela trawy.
Witam czy da się bezpośrednio zrzucić bele siana do silosu z kiszonką aby ta (bela) zamieniła się w kiszonkę ? ;] Bo normalnie z przyczepy luzem moge wysypywać i się zamienia a belka słomy się nie zamienia Sad

Taka tam sobie reklama.
nie testowałem tego no ale... silo bunkier ma shadera podpisanego pod siano trawe maize... a pod słomę nie... przynajmniej tak mi sie wydaje...

(09-02-2018, 18:10)Małorolny92 napisał(a): Witam czy da się bezpośrednio zrzucić bele siana do silosu z kiszonką aby ta (bela) zamieniła się w kiszonkę ? ;] Bo normalnie z przyczepy luzem moge wysypywać i się zamienia a belka słomy się nie zamienia Sad

Silos przyjmuje tylko sieczkę (z trawy, kukurydzy). Bela siana sieczką nie jest, więc jej nie przyjmie. Możesz zrzucić bele w silosie, ale będą tam leżeć nadal w postaci bel i nic z nimi nie będzie się działo (no chyba że masz Seasons, to je po paru dniach szlag trafi ).

A jak zafoliuje bele to zrobi się kiszonka z nich tak> ? Smile

Tak, tak zwana sianokiszonka.

(09-02-2018, 19:40)Misio napisał(a): Tak, tak zwana sianokiszonka.

Ok ok. A powiedz mi jeszcze.
1.Czy ścielić krowom można tylko za pomoca specjalnej maszyny czy z przyczepy bezpośrednio?
2.Czy na seasons jezeli krowy beda miały mało jedzonka to pozdychają?
3.Czy wystarczy poić krówki i karmić samą trawą aby żyły sobie,i czy do życia koniecznie muszą mięć ściółkę Smile
4.Czy krówki moga jeść same plewy czy musi być kiszonka?
5.Czy jest jakiś mode na karmę dla zwierząt albo czy jest mod jakiegoś starszego mieszadła Smile
Nigdy nie grałem ze zwierzętami a mam w planach hodowlę krów i szykuję już wszystko pod nie,kiszonke zbieram,trawe,siano;]

Taka tam sobie reklama.
(09-02-2018, 19:44)Małorolny92 napisał(a):
(09-02-2018, 19:40)Misio napisał(a): Tak, tak zwana sianokiszonka.

Ok ok. A powiedz mi jeszcze.
1.Czy ścielić krowom można tylko za pomoca specjalnej maszyny czy z przyczepy bezpośrednio?
2.Czy na seasons jezeli krowy beda miały mało jedzonka to pozdychają?
3.Czy wystarczy poić krówki i karmić samą trawą aby żyły sobie,i czy do życia koniecznie muszą mięć ściółkę Smile
4.Czy krówki moga jeść same plewy czy musi być kiszonka?
5.Czy jest jakiś mode na karmę dla zwierząt albo czy jest mod jakiegoś starszego mieszadła Smile
Nigdy nie grałem ze zwierzętami a mam w planach hodowlę krów i szykuję już wszystko pod nie,kiszonke zbieram,trawe,siano;]

1. Można tak i tak.
2. Raczej gra nie przewiduje zdychania zwierząt, ale będą dawały bardzo mało mleka.
3. Wystarczy, ale nie będziesz miał obornika.
4. Patrz pkt. 2. Im bardziej pełna karma (więcej składników), tym większa wydajność w produkcji mleka i więcej potomstwa.
5. Możesz używać paszowozu, a możesz też kupować gotową karmę w big bagach albo na paletach. Możesz też ustawić sobie mixer placeable.

1. Możesz nawet turem rzucić krowom balota, i tak też zadziała. Po co od razu paszowozy czy ścielarki.
2. Na seasons zwierzęta zaczynają zdychać, jeśli przez jakiś czas nie mają dostępu do jedzenia.
3. Jeśli nie będą miały pościelone, nie będziesz dostawał obornika.
4. Plewy to plewy, tobie raczej o sieczkę chodziło Big Grin Sieczką krów karmić się nie da.

Jeśli grasz na sezonach, to trawy nie zbieraj Big Grin Trawą, tak jak w realu, skarmia się bezpośrednio po zebraniu. (Po sianokosach zostaw sobie kawałek łąki na kilka przejazdów samozbierającą dziennie).

I weź tak nie zdrabniaj, bo to denerwujące XDD
"Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą" - Otto von Bismarck
[Obrazek: fsscreen_2018_06_05_2ibxsw.png]

A to co z trawy nie mogę zrobić kiszonki? W tym silosie na kiszonkę można jakoś mieszać skłądniki,np żeby zrobić trochę z siana,trochę z trawy,trochę z kukurydzy ;]

Aaa, tak to się da. Myślałem, że magazynujesz luźną trawę. Wtedy to niewypał Big Grin
"Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą" - Otto von Bismarck
[Obrazek: fsscreen_2018_06_05_2ibxsw.png]