Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Log
Witam . Mam dwa następujące pytania ; 
1.Dlaczego w Logu mapy wyskakują warningi od textur (odnoszące sie do formatu ) mimo iż te textury są już w formacie DDS
2. Czy ktoś wie dlaczego podczas przewijania czasu z pomocą modu time fast forward występują duże lagi które przez pare minut uniemożliwiają grę , fpsy spadają z 60 do 15-20

Taka tam sobie reklama.
(09-12-2018, 16:38)Paw3ll napisał(a): Witam . Mam dwa następujące pytania ; 
1.Dlaczego w Logu mapy wyskakują warningi od textur (odnoszące sie do formatu ) mimo iż te textury są już w formacie DDS
2. Czy ktoś wie dlaczego podczas przewijania czasu z pomocą modu time fast forward występują duże lagi które przez pare minut uniemożliwiają grę , fpsy spadają z 60 do 15-20

1. Oprócz tego, że texti muszą być w formacie dds, to ich długości boków muszą być pochodną liczby 2 (np. 512 x 512, 512 x 256, 1024 x 512, 1024 x 1024, 2048 x 2048, 2048 x 1024 itd).
2. Pewnie masz słabszy sprzęt i procesory nie nadążają przeliczać wszystkich zmiennych (warunki pogodowe, wzrost roślin, dzień - noc itp), które muszą przeliczyć w czasie 120 tys. razy krótszym niż normalnie.

1. Jesteś pewien co do tego że o format chodzi a nie o rozdzielczość?? Problem z formatem powinien być rozwiązany już od FS15, no ale może masz jakiś stary obiekt że starymi texturami, w takim razie musisz zapisać je jeszcze raz do DDS ale DXT1 lub DXT5 (ten obsługuje kanał alpha) bo teraz są w starym formacie DDS.
2. Przyspieszenie czasu nie wyłącza żadnej funkcji w grze więc gra musi cały czas wszystko liczyć dlatego twórcy dali max. x120 aby nie było to zbyt obciążające dla komputera, nawet na najmocniejszym sprzęcie przy przyspieszeniu x12000000 będą spadki FPS do czasu aż gra nie dogoni obecnego stanu z obliczeniami.

Nie , chodzi o format . Rzeczywiście możliwe że są to starsze modele . Spróbuje je jeszcze raz przekonwertować te textury.A co do lagów to ja w pełni rozumiem to że mogą być spadki fps , ale takich spadków nie mam na żadnej mapie , co wiecej na mojej jakieś pół miesiąca temu też ich nie miałem , a sprzet mam w miarę mocny . Dzięki za odpowiedzi.

Przegląda: 1 gości

Menu