Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

ETS 2 - typy podwozia
#1
Cześć Big Grin Da się zauważyć, że fani Farminga często sięgają również po inne symulacje, w tym, podobnie jak ja, ETS Wink W związku z tym mam parę pytań do graczy bardziej doświadczonych, bądź też po prostu zaznajomionych z tematem ciągników siodłowych Big Grin
Typy podwozia dostępne w okolicach lvl 20, mogą przy odpowiednim silniku i skrzyni biegów wypełnić do końca pasek "Ładunek ciężki" i znacznie poprawić "Możliwość wspinania się", jednak znacznie spada przy tym "Ładunek normalny". Czy te wartości uległyby zmianie po podniesieniu którejś z osi i czy poprawi to również manewrowość, która też przy takich zestawieniach mocno traci na wartości? Bo oczywiście w tych typach z 3, 4 osiami mamy taką możliwość. Czy w spadku wartości "Ładunku normalnego" chodzi o to, że jeżdżenie ze zbyt lekkim ładunkiem będzie po prostu nieekonomicznie, czy napotkamy jakieś inne utrudnienia?
[Obrazek: fsScreen2_apwsqss.png]
 
Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
#2
Żadnych trudności nie napotkasz, no może po za pogorszoną manewrowością.
to że spada ci pasek w ładunku normalnym wynika z tego, że przez większa ilość osi ciągnik jest dłuższy i przez to mniej manewrowy.
Z ekonomicznego punktu widzenia serwis ciągnika 3 czy 4 osiowego jest droższy (przynajmniej w realu) więc dlatego nie jeżdżą one z normalnymi ładunkami.
 
Odpowiedz
#3
Dzięki wielkie za odpowiedź Wink Powiesz mi jeszcze jak to jest z podnoszeniem tych osi? Warto przy lżejszych ładunkach, czy raczej tylko na pusto?
[Obrazek: fsScreen2_apwsqss.png]
 
Odpowiedz
#4
W realu stosuje się to do ładunków lekkich albo na pusto.W Ets 2 jak opuszczoną masz to działa to wręcz jak 4x2. Natomiast 6x2 ma mniejszy kąt zawracania a to sprowadza do tego że auto jest mniej zwrotne - mniejszy kąt to lepsza zwrotność.

Chociaż jako ciekawostkę podam,że w niektórych państwach europejskich(np.Niemcy) jest zakaz jazdy z jakimkolwiek ładunkiem i podniesioną ośką.Niezależnie od tego ile wozisz,to masz mieć opuszczone i tyle,chyba że jedziesz na pusto.
Pamiętajmy:
[Obrazek: LogoRespectForModders100px.jpg]
 
Odpowiedz
#5
Nie spodziewałem się, że jeszcze ktoś tu odpowie Big Grin Dzięki!
[Obrazek: fsScreen2_apwsqss.png]
 
Odpowiedz
#6
Ja generalnie jadąc na pusto po autostradzie zauważyłem, że przy większej liczbie osi się trochę gorzej kieruje, a wy jak uważacie?
 
Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
#7
Zawsze tak było.Im więcej masz osi tym Ciężarówkę masz dłuższą przez co gorzej skręcasz i manewrujesz.
Pamiętajmy:
[Obrazek: LogoRespectForModders100px.jpg]
 
Odpowiedz
  
Przegląda: 1 gości

Menu