Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Kolizje Beli Słomy/Siana
Cześć,

Forumowicze po dłuższej przerwie zacząłem grać w FS'a. Wszystko było ok dopóki nie doszło do zbierania słowy i siana, macie jakieś sposoby, mody, nie wiem cokolwiek żeby bele siana się nie rozwalały i nie skakały tak jak obecnie w FS? Są na to jakieś sposoby? Czy po prostu muszę się uzbroić w cierpliwość i za przeproszeniem się tak pierdzielić z tymi belami. Strasznie to czaso i pracochłonne. Czekam na jakieś podpowiedzi.

pzdr
Paweł

Taka tam sobie reklama.
(10-01-2018, 17:29)Pawel Palka napisał(a): Cześć,

Forumowicze po dłuższej przerwie zacząłem grać w FS'a. Wszystko było ok dopóki nie doszło do zbierania słowy i siana, macie jakieś sposoby, mody, nie wiem cokolwiek żeby bele siana się nie rozwalały i nie skakały tak jak obecnie w FS? Są na to jakieś sposoby? Czy po prostu muszę się uzbroić w cierpliwość i za przeproszeniem się tak pierdzielić z tymi belami. Strasznie to czaso i pracochłonne. Czekam na jakieś podpowiedzi.

pzdr
Paweł

Wgrywałeś jakieś mody czy grasz na czysto ?

Mam kilkanaście modyfikacji. Będzie to miało wpływ? Grałem kiedyś bez modów ale szczerze nie pamiętam jak się wtedy zachowywały belki.

pzdr
Paweł

(10-02-2018, 15:44)Pawel Palka napisał(a): Mam kilkanaście modyfikacji. Będzie to miało wpływ? Grałem kiedyś bez modów ale szczerze nie pamiętam jak się wtedy zachowywały belki.

pzdr
Paweł

to wylacz wszystkie modyfikacje jakie masz i wtedy sprawdz jak beda sie zachowywac bele. Jezeli bedą sie zachowywac tak jak należy bez modow to musisz zwerifikowac( sprawdzic mod po modzie ) ktory to mod był mankamentem i koligował z belami.

Właśnie skończyłem testy, niestety nie zauważyłem jakiejś wielkiej różnicy co do zachowania się belek. Jest to strasznie wkurzające
i nie naturalne, żeby na prostych widłach belka zsuwała się z wideł przy cofaniu :/. Tak samo przy ustawianiu kilku belek obok siebie np.; z przyczepy Arcusin, jeśli chce je bardzo blisko siebie ustawić to cały stos się chwieje.

Może któryś MR to w jakiś sposób poprawia? Czy nie mam się co łudzić? No przy zwożeniu około 1000 bel albo więcej staje się to wkurzające.

pzdr
Paweł

(10-02-2018, 16:28)Pawel Palka napisał(a): Właśnie skończyłem testy, niestety nie zauważyłem jakiejś wielkiej różnicy co do zachowania się belek. Jest to strasznie wkurzające
i nie naturalne, żeby na prostych widłach belka zsuwała się z wideł przy cofaniu :/. Tak samo przy ustawianiu kilku belek obok siebie np.; z przyczepy Arcusin, jeśli chce je bardzo blisko siebie ustawić to cały stos się chwieje.

Może któryś MR to w jakiś sposób poprawia? Czy nie mam się co łudzić? No przy zwożeniu około 1000 bel albo więcej staje się to wkurzające.

pzdr
Paweł

Jęsli winowajcą nie jest z zadnych modow , które masz to mógłbyś sprawidzic z modem MR czy bedzie jakas zmiana.A tak apropo masz najnowszą wersje LS17 ?

Taka tam sobie reklama.
Pawel Palka , a jakiej prasy używasz? Mi to samo sie dzieje poukładane 300 bel i szlag wszystko trafił , zozdupcioło sie , wspomne że prasowałem prasą Lely , teraz spróbuję prasa Krone ,, A dodam że gram na modzie MR .

(10-02-2018, 18:15)krys239 napisał(a): Pawel Palka , a jakiej prasy używasz? Mi to samo sie dzieje poukładane 300 bel i szlag wszystko trafił , zozdupcioło sie , wspomne że prasowałem prasą Lely , teraz spróbuję prasa Krone ,, A dodam że gram na modzie MR .

Nic nie zdziałasz, z doświadczenia mam jakoś tak że tylko oryginalne mody nie bugują, prasowałem Claas'em i belki już przy prasie zachowywały się bardzo nie naturalnie, i stwierdziłem że prasa CNH wcale nie wygląda gorzej. Prasują prasą New Holland belki co prawda też skaczą ale nie tak jak chciałem, do układania polecam widły CSZ(które podsunął mi Freszu), i najlepiej nie więcej niż 6 w górę(przynajmniej w budynku, nie wiem jak na zewnątrz), wtedy to w miarę stabilnie stoi. 

@krys239 daj znać jeśli zauważysz różnicę.

pzdr
Paweł

Ogólnie w FS jest słabo z fizyką co doskonale widać na przykładzie belek. To że z tura się zsuwają to weź spróbuj zadrzeć widły do góry,ja jakoś nie mam z tym problemu Smile
Jest fajny mod który działa na zasadzie stodoły,tyle że nie masz budynku tylko wyznaczasz miejsce na sterte,podjeżdżasz z przyczepą i samo się rozładowuje,jak chcesz jedną czy kilka beleczek to wybierasz w opcjach i ci je normalnie wydaje Smile I możesz sobie na tura załadować i do obory zawieźć czy gdzie tam chcesz.
Ja jak ładuje belki to normalnie turem na przyczepe ale też mam moda na podnoszenie ciężkich przedmiotów i sobie poprawiam je,zapinam pas i następne Smile A jak zapisujesz grę to najlepiej na równym terenie bo zanim po wczytaniu gra załapie zapięcie pasa to możesz mięć belki na dole jak stałeś na górce,tak ostatnio miałem.

P.S ta panna młoda nic ci nie mówi że zajmujesz się wirtualnymi belkami zamiast spędzać z nią czas? Smile

TEN Palant powinien byc odrazu Zbanowany --ImmeloKef . Małorolny -- czy to widełki z modów czy Oryginalne to i tak sie zsuwają jak sie wyprostuje Widły do położenia belek na belki . Ja ułożyłem 300 bel słomy i nic sie nie działo , przyszedł czas na SianoKiszonkę i zaczeły ( Tańczyć belki z słoma ) , poerw dziwnie podskakiwały 2 ostatnie wartstwy i nagle te z pod spodu wysuwały się , ogólna kicha i szlag mnie trafił , tyle czasu człowiek poświęcił i taka LIPA.