Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Gra MP
Witam mam mały problem aktualnie gram z znajomym w ls ale musimy grać przez hamahi bo inaczej nas nie podłączy ( on ma laptopa ja komp.) , w niedzielę znajomy przyjechał do mnie z laptopem i zagraliśmy u mnie on połączył się z moim internetem przez WiFi  i nie było trzeba hamahi więc w czym jest problem

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Gdy do ciebie przyjechał łączyliście się poprzez sieć LAN więc pomijane było wysyłanie całego ruchu sieciowego do internetu. Problem z połączeniem gdy jesteście każdy u siebie w domu jest taki że macie zablokowane porty (i pewnie wyłączone UPnP lub w ogóle wasze routery tego nie obsługują) przez co gra nie może się połączyć (to jest coś takiego jak bramka na autostradzie, obaj chcecie do siebie przejechać ale bramka jest ciągle zamknięta). Hamachi używa innego portu do łączenia się więc udało się wam przez to połączyć. Najlepszym rozwiązaniem byłoby włączenie UPnP, ale jeśli wasz sprzęt tego nie obsługuje lub nie działa to poprawnie to trzeba ręcznie przekierować port gry.

Odpowiedz
Problem nie leży po stronie sprzętu i nie zależy od tego czy grasz na laptopie czy na komputerze a chodzi o internet. Ja gdy miałem internet mobilny też musiałem korzystać z Hamachi a gdy założyłem stacjonarnego neta to Hamachi jest już niepotrzebny. Tak więc pewnie Twój kolega ma w domu jakiś internet mobilny lub podobny i to jest przyczyna że Was nie chce w multi łączyć.

Odpowiedz
Ziuta nie gramy LAN w grze mamy ustawione 6k neta i nie byliśmy kablami podłączeni

Odpowiedz
@dedar12 no właśnie że gracie Wink LAN to nie musi być połączenie tylko 2 komputerów kablem krosowanym, wystarczy że będziecie podłączeni do tego samego routera/modem/AP wtedy wszystkie urządzenia dostają adresy lokalne (zazwyczaj zaczynają się na 192.168.1.x, gdzie x to nr nadany danemu urządzeniu) wtedy po odłączeniu kabla od internetu co idzie poza dom nada urządzenia będą się "widziały". Hamachi działa na tej samej zasadzie, tworzy wirtualny LAN oszukując tym programy i gry dlatego dzięki temu mogliście ze sobą grać (gra uznawała że nie gracie przez sieć globalną więc nie musiała wysyłać danych w świat przez router tylko wysyłała je tak jakby do tego programu Hamachi a resztę robił już on sam).
To co napisał @niemotko1 jest tylko trochę prawdą, otóż operatorzy mobilni na potęgę blokują porty, aby nie używać internetu do P2P (żeby nie obciążali BTSów ciągłym przesyłem danych) i trzeba do nich dzwonić, aby jakiś odblokowali (często jest to dodatkowo płatna usługa).

Odpowiedz
To co robić przed tem zrobił inny znajomy serwer to mogliśmy oboje wejść na serwer ale jak ja zrobię serwer lub znaj z którym muszę grać przez hamahi to już nie idzie bez hamahi

To co robić przed tem zrobił inny znajomy serwer to mogliśmy oboje wejść na serwer ale jak ja zrobię serwer lub znaj z którym muszę grać przez hamahi to już nie idzie bez hamahi

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.

Przegląda: 1 gości

Menu