Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Okrągłe belki
Witam. Otóż mam problem, tak jak w temacie, z okrągłymi belkami. Polega on na ty, że przy coraz większej ilości belek w jednym miejscu, zaczynają się one "przemieszczać". W sensie, chodzi mi o to, że się ruszają. Nie wiem czy to ich kolizja to powoduje czy coś. Moje pytanie brzmi czy można to jakoś wyeliminować? Zredukować by to było mało widoczne? I czy taki sam problem występuje w przypadku belek kwadratowych? 
Foto dla uwagi (dodam, że były stawiane równo):
[Obrazek: uR7gre.png]
[Obrazek: B1iUDi.png]

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Tak było też w 17 i chyba nic sie z tym nie da zrobić. Taki symulator z tego symulatora Smile

Odpowiedz
(12-26-2018, 18:14)shark666 napisał(a): Tak było też w 17 i chyba nic sie z tym nie da zrobić. Taki symulator z tego symulatora Smile

A jak to wygląda z tymi kwadratowymi? Tak samo jak z okrągłymi czy jakoś inaczej?

Odpowiedz
(12-26-2018, 19:23)SamediBaron napisał(a):
(12-26-2018, 18:14)shark666 napisał(a): Tak było też w 17 i chyba nic sie z tym nie da zrobić. Taki symulator z tego symulatora Smile

A jak to wygląda z tymi kwadratowymi? Tak samo jak z okrągłymi czy jakoś inaczej?
Moim zdaniem kwadratowe zachowują się stabilniej 1000x
A co do okrągłych... próbowałeś je składać na płask? Sprawdzałem i też jest znośnie. Nie wiem jak przy większej ilości.

Odpowiedz
(12-26-2018, 19:24)shark666 napisał(a):
(12-26-2018, 19:23)SamediBaron napisał(a):

Moim zdaniem kwadratowe zachowują się stabilniej 1000x
A co do okrągłych... próbowałeś je składać na płask? Sprawdzałem i też jest znośnie. Nie wiem jak przy większej ilości.

Na płasko w sensie, że jeden poziom?
Nie, najmniej kładłem na 2 poziomy i im więcej ich było tym bardziej się "przemieszczały". Dodam, że bele stawiałem pionowo i kładłem, tak jak na fotografii, i zawsze zachowywały się tak samo.

Odpowiedz
Na płask znaczy się okrągłe bele tą płaską częścią żeby były na dole i u góry.
Ale do tego to już potrzebny ten chwytak do bel okrągłych.
Jedynie co, zostaje czekanie na jakiś wygodny magazyn który nam poukłada bele i będzie je stabinlie trzymał :/

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Z mojego doświadczenia ( miałem to samo w 17 ) tylko że ja układałem stos na 5-6 bel do góry ,. po ułożeniu 3 warst problem zniknął , nie wiem jak w kwadratowych to sie sprawdza , napisz jak u CB sie to sprawdza .

Odpowiedz
(12-27-2018, 20:02)krys239 napisał(a): Z mojego doświadczenia ( miałem to samo w 17 ) tylko że ja układałem stos na 5-6 bel do góry ,. po ułożeniu 3 warst problem zniknął , nie wiem jak w kwadratowych to sie sprawdza , napisz jak u CB sie to sprawdza  .

Po krótkiej zabawie z kostkami mogę powiedzieć, że bardzo dziwnie zachowują się na przyczepie Fliegl DPW 210 (nie polecam jej do przewozu czegokolwiek). A jak ze składowaniem ich w garażu, narazie za dużo nie zaobserwowałem, ale po ułożeniu ok. 40 kostek nie ma, póki co, jakichś niepożądanych zachowań
"Oko za oko, ząb za ząb, d*pa za pieniądze"~Paolo Coelho

[Obrazek: FPKrNu.jpg]

Odpowiedz
Jeśli chodzi o farminga 17 na mapie Warmia Mazury w wersji v1 układałem belki siana pod wiatą 14 w jednym rzędzie ( 5,wyżej 4, 3,2) x7 obok drugi x4 i po każdym zapisie było ok.
Zbierałem przyczepą z funkcją autoload, ściągałem i układałem widłami z dodatku straw ( 2 rzędy belek po 3szt) odkładając belki trzymałem je powyżej już ułożonych i puszczałem, przy wyższych ,bądź szerszych stogach belki faktycznie się " rozjeżdzały"
Na wersji v2 - 3 takie same stogi - łącznie 14 w górę x7 siana oraz 2 słomy.

W LS 19 ze względu na użytkowanie maszyn powyżej 130KM używam prasy kostkującej 7 kostek w górę , 4 koło siebie i tak 9 rzędów i jest ok,chyba że zbyt szybko podjadę i uderzę w już ułożone, to wiadomo co się dzieje.
Pozdro

Odpowiedz

Przegląda: 1 gości

Menu