Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Zużycie a wydajność
Wie ktoś gdzie można zmienić stopień zużycia maszyny ?
Chciałem porobić testy jaki ma wpływ zużycie na wydajność ( przy siewniku np. jak jest bardziej zużyty to  zużywa więcej  nasion )
Z drugiej strony mogli to dokładnie wyjaśnić bo to ważne.

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
(02-03-2019, 17:55)samniewiem napisał(a): Wie ktoś gdzie można zmienić stopień zużycia maszyny ?
Chciałem porobić testy jaki ma wpływ zużycie na wydajność ( przy siewniku np. jak jest bardziej zużyty to  zużywa więcej  nasion )

W pliku vehicles.xml w folderze z zapisem masz dla każdego pojazdu taką linijkę:
<wearable>
            <wearNode amount="0.000516"/>
        </wearable>
Ta wartość to zużycie. 0 to nowa maszyna, a 100% w pełni zużyta.

Swoją drogą jak zrobisz te testy to możesz się podzielić na forum bo też jestem ciekaw Tongue

Odpowiedz
<vehicle id="24" filename="data/vehicles/agco/weight1500/weight1500.xml" isAbsolute="true" age="10.000000" price="1350.000000" farmId="1" propertyState="1" operatingTime="67305.921875">
        <component1 position="762.8060 77.1087 678.2111" rotation="41.5009 82.7171 49.8756"/>
        <configuration name="baseMaterial" id="6"/>
        <boughtConfiguration name="baseMaterial" id="6"/>
        <washable>
            <dirtNode amount="1.000000"/>
        </washable>
        <wearable>
            <wearNode amount="0.801791"/>
        </wearable>
        <attacherJoints comboDirection="-1"/>
        <foldable foldAnimTime="0.000000"/>

Na przykładzie obciążnika operatingTime to czas pracy ( motogodziny ) a wearNode amount to stopień zużycia.
Doszedłem do tego sam a w między czasie dostałem odpowiedź za którą dziękuję.
Nie omieszkam się podzielić wynikami, jutro testy na bizonie będą.
(02-03-2019, 18:41)Razgal napisał(a):
(02-03-2019, 17:55)samniewiem napisał(a): Wie ktoś gdzie można zmienić stopień zużycia maszyny ?

W pliku vehicles.xml w folderze z zapisem masz dla każdego pojazdu taką linijkę:
<wearable>
            <wearNode amount="0.000516"/>
        </wearable>
Ta wartość to zużycie. 0 to nowa maszyna, a 100% w pełni zużyta.

Swoją drogą jak zrobisz te testy to możesz się podzielić na forum bo też jestem ciekaw Tongue

Odpowiedz
(02-04-2019, 11:02)samniewiem napisał(a): Na przykładzie obciążnika operatingTime to czas pracy ( motogodziny ) [...]

W Farmingu czas pracy określany jest normalnie w godzinach zegarowych, natomiast pojęcie motogodziny odnosi się WYŁĄCZNIE do pojazdów silnikowych, dzięki której można określić liczbę wykonanych obrotów silnika i która oznacza czas jej pracy przy określonej przez producenta liczbie jej obrotów (1 mh = 1 h przy X obr./min), taki mały szczegół.

PAMIĘTAJ DROGI CZYTELNIKU: 1 motogodzina nie zawsze równa się 1 godzinie zegarowej!

Pozdrawiam Smile
No to jedziemy, gnębić podpadziochów!

Odpowiedz
Pierwsze wnioski na przykładzie kombajnu FMŻ BIZON SUPER Z056 i hederu FMŻ Z056H

Wyobraźcie sobie wzorowy pasek owsa gdzieś na jakiejś mapie, robiłem jeden równy przejazd przez całe pole.
100 % oznacza że maszyna nowa nie śmigana (gwoli ścisłości)
A zatem:
Doświadczenie 1
kombajn 100 % heder 100% = 571 l
kombajn 0 %     heder 0 %     = 342 l
kombajn 100 % heder 0 %    = 573 l
kombajn 0 %     heder 100% = 349 l
Wnioski: za wydajność odpowiada wyłącznie kombajn, heder zaś za  szybkość tzn. z nowym hederem jechałem 10 km /h a z zużytym do 0 % 7km/h

Skoro już wiemy że kombajn jest najważniejszy to zajrzyjmy głębiej:
Ten sam pasek owsa z hederem 100 % nowym.
Doświadczenie 2
Kombajn 100 % = 571 l
kombajn 75 % = 577 l
kombajn 62 % = 567 l
kombajn 50 % = 514 l
kombajn 25 % = 431 l
kombajn 0 % = 349 l
Procenty możecie policzyć sobie sami ale faktem jest że przy dużym polu i dużym zużyciu kupa kasy idzie w komin.
Chciałem uchwycić moment w którym wydajność zaczyna się obniżać ( stąd 62 % w teście ) ale musiałbym mieć warunki laboratoryjne.
Nie czepiajcie się że przy 75 % jest większy plon niż przy 100 %...... ręka mi się omskła na kierze.
Wnioski: przy około 50 % zużyciu kombajnu jazda do warsztatu na naprawę szczególnie jak gracie na super trudnym gdzie od premiery jeżdżę jednym Fendtem i marzy mi się własna kura... :/
Jak pomogłem komuś jeszcze oprócz  mnie samego to fajnie.

PS. Acha w przyszłości postaram się obczajić  inne typy  maszyn: siewniki, rozrzutniki itd.
POZDRO !

Odpowiedz
Fajnie, że się podzieliłeś, przydatna wiedza Big Grin
[Obrazek: fsScreen2_apwsqss.png]

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
super przyda sie bo tak serio nie bardzo zwracałem na to uwagi,,, a jednak istotna rzecz w rozgrywce

Odpowiedz
(02-05-2019, 00:03)samniewiem napisał(a): ręka mi się omskła na kierze.

Po pijaku się jeździ to tak się robi Big Grin

W grudniu już był filmik na YT o wydajności maszyny

Odpowiedz
Rozsiewacz Bredal K105 przy: 100 % sprawności zużył na jednym przejeździe 81 l nawozu
31 % = 96 l
0 % = 116 l

Siewnik Kuhn przy 100 % sprawności zużył na jednym równym pasie pola 30 l nasion a przy
0 % = 47 l
Procenty wiadomo jak policzyć: 47/30=1,56 co oznacza że kompletnie zużyty zużywa o 56 % nasion więcej.

Odpowiedz
a mnie to dobija i to bardzo bo lubie duze pola i wielkie mapy. jakie to jest upierdliwe. traktor challenger (potrójne kola, najmocniejszy silnik) do tego plug ten największy co był jako dodatek do BIG BUD w poprzedniej edycji farminga. i dupa blada. 10 takich zestawów nie jest wstanie zaorać 200hektarow. pługi spadły do 1% w mniej więcej 2 godziny a traktory około 60%. PALIWO wolniej się zużywa niż sprawność a to oznacza ze coś twórcy mocno spaprali. wiec czy jest jakaś możliwość spowolnienia tego procesu jakimś MODEM. bo sama idea jest spoko. ale żeby na zbiornik paliwa naprawiać traktor.

Odpowiedz

Przegląda: 1 gości

Menu