Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Gospodarka Rollera
Hejka, tutaj Roller, powracam do was po skończonej sesji w nowym Farmingu, kiedy to wreszcie udało mi się zebrać ciekawą mapę i dobre mody na to Big Grin
No to jadziem z przedstawieniem gospy.
Siemandero wszystkim, nazywam się Piotrek, po ukończeniu technikum postanowiłem spróbować swoich sił w rozwinięciu gospodarki, którą rodzice prowadzili wieczorowo (było bo było). Gospodaruje na delikatnie ponad 10ha w dwóch kawałkach (klasa od 2 do 3b).Nie będę wypisywał jaki mam sprzęt, bo to widać, ale mogę tylko powiedzieć, że w dwa lata temu maxxum był wzięty na Młodego Rolnika, a rok temu kombajn udało się wziąć na modernizację. Ktoś się zapyta po co taki duży sprzęt na 10ha, a to już śpieszę z odpowiedzią, staram bardzo dużo działać na usługach, w pierwszym roku kombajn od końcówki czerwca do ostatniego listopada położył blisko 450ha. Dodatkowo posiadam chlewnie, w której hoduję ok 100 świnek. Ktoś się zapyta dlaczego nie posiadam ani prasy, ani rozrzutnika, ani beczkowozu? Nie posiadamy tego sprzętu, ponieważ nie opłaca mi się trzymać takiego sprzętu, a tak to dogadałem się z sąsiadem, że wymiana słoma za naturalny nawóz z dostawą i zabraniem z jego strony. Mi pasuje!
P.S zdjęcia na fb bo trudno o dobry hosting

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Całokształt na plus czekam na więcej Big Grin
Pamiętajmy:
[Obrazek: LogoRespectForModders100px.jpg]

Odpowiedz
Cześć wszystkim, w końcu zabrałem się za powrót do prowadzenia wątku w kategorii zdjęcia jak za starych czasów tj. historyjki obrazkowe.
Zaczynamy od przedstawienia gospodarki.
Witajcie na mojej farmie!
Pare lat temu wraz z tatą i bratem postanowiliśmy nasze hobbystyczne gospodarstwo, mieszczące się w dolnośląskim,przekształcić w farmę, która pozwoli na dużo więcej niż jazdę ciągnikiem po godzinach. Póki co obrabiamy 235ha, z czego mamy jeszcze możliwość rekultywacji ok. 10-12ha. Sprzęty jak na ten areał są biedne i mało który był kupowany jako nowy. Większość sprzętów ciągniemy z Reichu, które są często gęsto złomowane ze względu na to, że "sąsiadowi" nie opłaca się naprawiać. Tak było w przypadku kombajnu oraz 818'stki gdzie był do zrobienia silnik i instalacja elektryczna w obu przypadkach. Mniej więcej 40% gruntów stanowi własność, reszta to dzierżawa od kowru oraz od osób prywatnych. Na całe szczęście pracujemy na żyznym terenie->1-3klasa bonitacyjna, lecz o bardzo słabej kulturze, gdyż ludzie pracujący wcześniej na tych glebach totalnie je wyzyskiwali. Nie ukrywając staramy się składać jakieś wnioski na PROW, ale póki co nic nam nie przeszło... Odnośnie sprzętów i "januszowych" okazji to można powiedzieć, że gruber i siewnik należą do nich. Gruber został wymieniony za nowego ceniusa 3m. 4m terrano jest z pierwszych lat, ale w b.dobrym stanie, bez spawów oraz nowe elementy robocze, lecz będzie to wymagało od nas zmiany konia na coś większego, żeby można było spulchniać na te >20cm. Siewnik był kupiony z licytacji komorniczej, na którą nikt nie przyszedł... b.dziwne... ale udało nam się. Komputer pokazywał 25ha zasiane w momencie zakupu.
 Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.

Odpowiedz
No czekam na powrót Big Grin
Pamiętajmy:
[Obrazek: LogoRespectForModders100px.jpg]

Odpowiedz
Wrzucaj foty na imgura, najlepszy hosting
[Obrazek: QFh2Ual.jpg]

Odpowiedz