Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Spadki FPS, lagi
Witam, mam problem z FS 19, na większości map mam spore spadki fpsów i lagi dosyć mocne, zdarza się to też na oryginalnych mapach, chociaż najbardziej odczuwalne jest na "KANDELIN IN MECKLENBURG VORPOMMERN" prawie wcale nie da się grać. Bez względu na ustawienia graficzne - bez maszyn i ciągników z modów. Na "Irgendwo in Thueringen_2 jest podobnie. Sterowniki do karty graficznej najnowsze.
Domyślam się że mapa z modów i może być z nią problem ale na oryginalnych jest tylko trochę lepiej.
A jak u was z optymalizacją tych dwóch map?

Specyfikacja komputera, chociaż chyba nie wiele to ma wspólnego skoro na niskich ustawieniach nie ma poprawy.
Win 7 64bit
Procesor: amd fx 6300 six core 3.5ghz
RAM: 16GB (G.SKILL RipjawsX DDR3 2x8GB 2400MHz CL11)
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 760
Monitor: Iiyama g-master black hawk g2530hsu
FS 19 oryginalny na steam.

Pozdrawiam.

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
log z gry ile masz tych fps i czy prócz tego masz jakieś mody powgrywane ?
Pomogłem? Daj REP+ !! 
At

Odpowiedz
FPSów mam ok 30, ale spore spadki do 20 nawet poniżej 20 i to bez prac polowych sama jazda drogą poza miastem, 60 mało kiedy wskoczy a jeśli już to tylko na chwilę.
(Właśnie zwiększyłem swój ram z 8gb do 16, ale oczywiście w farmingu bez różnicy Sad )

LOG, w folderze mods tylko mapa Kandelin:

Kod:
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.
Register

Odpowiedz
E tam normalna sytuacja z FPS.
Chyba że te spadki poniżej 20 są duże, bo na 20 jeszcze idzie grać, ale poniżej ciężko.

Odpowiedz
trudno powiedzieć komp powninien dać rade z grą. Spróbuj reinstal gry ew windowsa i czy w innych grach daje ci komp rade a jak wypada w fs17?
Pomogłem? Daj REP+ !! 
At

Odpowiedz
no dobra ...żadne reinstale windowsa lub gry ...po prostu z logu widze że mapa nie odczytuje ściezek do niektórych textur które moga powodować zmulenie bo zamiast czytać dalej gre szuka tych textur...co spowalnia... pobierz dowolną inną mape lub zobacz czy na oryginalnej też to masz jeśli chcesz wyeliminowacczy nie nie jest to wina mapy na której chcesz grac w tym wypadku Kandelin Render obsługuje Renderer: NVIDIA GeForce GTX 760 tak masz w logu wiec ustawienia masz na max wydajnosci...

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Po dodaniu mojego ostatniego postu spalił mi się dysk... Teraz jest wszystko na świeżym dysku, nowym systemie.
I dla porównania, oryginalna mapa "Ravenport"? działa pięknie, odpaliłem ją na bardzo wysokich ustawieniach, chwilę pograłem, sporo maszun, kilka prac na polu na raz, nawet z courseplay'em, oczywiście dało się zauważyć spadek fps, ale gra chodziła płynnie, jedynie delikatne przycinki, natomiast mapa Kandelin, na ustawieniach o stopień niższych i nawet na średnich cały czas ma przycinki. Nie mogę bez lagów skosić zboża bo czuć "jakby przejścia klatek"?, nawet podczas jeżdżenia po mapie tak się dzieje, cały czas delikatne lagi, niezależnie od ilości i "pochodzenia" maszyn.
Nwm co może być nie tak, na mapie Irgendwo in Thueringen_2 jest to samo tylko, że wyłącznie przy pracach polowych, delikatne przycinki.
Na Lubelskiej dolinie jest dobrze. na mapie Ebelsbach wszystko działa już płynnie.
Nwm czy problem leży w grze, komputerze czy to tylko wina map?

Odpowiedz
RX 580 RAEDON+Procesor AMD Ryzen 5 1600X Pamięć 3200 MHZ Monitor z technologią FREESYNC

GRA sprawia przyjemność na każdej mapie
Kalkuratory już nie obsługują gry

Odpowiedz
LOG:
widać pojedyncze błędy, które moim zdaniem nie powinny powodować spadku wydajności.
grafika w ustawieniach: wysoka.
Kod:
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.
Register

Odpowiedz
krótko na temat ... pisałem wcześniej ze moze to być wina mapy co potwierdziłes Swoim wpisem skoro oryginalna jest na maxa... przyczyn może byc wiele ... słabo zoptymalizowana mapa błedy w czytaniu sciezek do textur ...samo ułożenie i3d(obiekty, roślinnosc itp...) też może powodować lagi ... myślę że możesz sobie darować tę mapę i pobrac inną

Odpowiedz