Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Uzupełnianie nasion/ nawozu itd
Witam mam takie może nie typowe pytanko. Czy siejąc / robiąc opryski czy rozrzucając wapno taniej wychodzi jeżeli maszyne uzupełniamy bigbagami  niż majać właczoną opcje automatycznego kupowania/ uzupełniania przez pracownika ?

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Tak na szybko wydaje mi się, że tańsza jest opcja automatycznego uzupełniania nasion, bo w grze wszystko ma swoją przypisaną cenę, w przypadku zakupu bigbaga w cenie zapewne jest zawarty koszt samego opakowania, ale pamiętaj, że najęty pracownik ściąga kasę za nawóz, ale i za samą swoją pracę. Nigdy dokładnie tego nie sprawdzałem.
"To nie ten czas, że jak ze wsi to zaraz gorszy"- T.Cz.
[Obrazek: zzzzzbhkfy.png]

Odpowiedz
Dalej mnie to "męczyło" czy opłaca sie bawić w uzupełnianie maszyn samemu czy lepiej isc na łatwizne i postanowiłem to sprawdzić.
A oto co mi wyszło

W obu przypadkach identyczne maszyny i pole.
Pole o powierzchni 0,95 ha.
Startowy stan konta 100000 pln
Pole obsiewał courseplay.

Siew z "manualnym" kupnem nasion i nawozu
Koszt 1t nasion i 1t nawozu; 2810 pln po odliczeniu zostaje nam 97190 pln
Po zasianiu pola w zbiorniku siewnika zostało:
Nasiona- 532
Nawóz- 719
Co wystarczyło by na obsianie jeszcze raz takiej powierzchni.

Siew z automatycznym kupnem nasion i nawozu.
Początkowy stan konta; 100000 pln
Po obsianiu pola z automatycznym kupnem nasion oraz nawozu stan konta wynosił; 98688 pln.
Siejąc sposobem w którym sami kupujemy i uzupełniamy nasiona i nawóz za 2810 pln możemy obsiać około 2 ha.
Siejąć sposobem w którym nasiona i nawóz kupowany jest automatycznie na obsianie około 2 ha wydamy jakieś 2624 pln.

Szczerze mówiąc jestem troche zdziwiony ze nikt nie pomyślał nad tym aby uzupełnianie maszyn było bardziej opłacalne niż pójście na łatwizne.

Odpowiedz
a ja się tak podepnę pod temat obsiewania pola.
mianowicie mam problem z siewnikiem Kuhn4000, mianowicie nie mogę go załadować ziarnem :/

Odpowiedz