Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Rolnicze raporty :)
Witam, chciałbym podzielić się z Wami moim można tak to ująć oczkiem w głowie nad którym spędziłem już troszkę czasu (staram się grać realistycznie). Szukam jakiejś lekkiej motywacji do gry i stwierdziłem, że publikowanie tu treści da mi przysłowiowego kopa. Tak więc zacznijmy od krótkiej prezentacji.   
Gospodarstwo nastawione jest na produkcję mleczną i roślinną. Na swoich polach uprawiam pszenicę, jęczmień, rzepak, owies oraz kukurydzę kiszonkową jak i ziarnówkę. Sporą część zajmują również użytki zielone.
Park maszynowy w gospodarstwie jest dość mieszany, troszkę starszego, troszkę nowszego jak i większego i mniejszego. Co widać niżej (jeśli ktoś jest ciekaw dokładnych nazw/modeli/konfiguracji śmiało pytać). Aktualnie posiadam 28 krów dojnych. W chwili obecnej gospodarstwo znajduje się w lekkim dołku finansowym po wybudowaniu dodatkowych silosów i postawieniu szklarni, więc nie zostaje nic tylko czekać na zbiory i sprzedaż mleka. 
W tej chwili pracami wykonywanymi są opryski, więc do zbiorów już w sumie niedaleko.
W przyszłości planuje zakup ciągnika w zakresie 150-180 km (pisać propozycje) oraz zakup grubera do głębokiej uprawy, gdyż chcę wejść w metodę bezorkową. Piorytetem jest również prasa belująca, a w dalszej przyszłości talerzówka, opryskiwacz oraz wymiana mojego poczciwego Bizona, który swoją drogą tak samo jak Ursus został odnowiony. 

Teraz troszkę o sytuacji aktualnej. Zboże bardzo ładne tak samo jak wschody kukurydzy, lecą opryski na chwasty i odżywki. Monitoruję też sytuację na łąkach.

A teraz kilka zdjęć.

[Obrazek: fsscreen_2019_06_03_1uhkiy.png]
[Obrazek: fsscreen_2019_06_03_187j8g.png][Obrazek: fsscreen_2019_06_03_1v1jfi.png]
[Obrazek: fsscreen_2019_06_03_15ckhs.png]
[Obrazek: fsscreen_2019_06_03_16tjr8.png]
[Obrazek: fsscreen_2019_06_03_1cok6t.png]
[Obrazek: fsscreen_2019_06_03_17ujb6.png]
[Obrazek: fsscreen_2019_06_03_1nmkb2.png]
[Obrazek: fsscreen_2019_06_03_1fykxz.png]

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania oraz pisania propozycji co do nowych inwestycji. Raporty z dalszych prac na dniach.   Wink

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
zawsze coś ciekawego będzie Big Grin

Odpowiedz
No, ciekawy początek Big Grin
"To nie ten czas, że jak ze wsi to zaraz gorszy"- T.Cz.
[Obrazek: zzzzzbhkfy.png]

Odpowiedz
świetna robota.. nigdy ja aż takiej dbałości o realizm gry u siebie nie miałem...choć opóżniałem wzrost roślinnosci do minimum....co pozwolilo na granie spokojne niejako delektowanie sie rozgrywka ...zawsze podczas orki ,kultywowania ,powolne cofanie opuszczanie kultywatora i spokojne rozpoczecie prac polowych...brawo czekam na więcej....

Odpowiedz
Widząc taką aktywność aż chce się grać! Ogólnie to czekam na Sezony, bo bez nich według mnie gra nie ma sensu :/ 
*
*
*
*
*
*
Nastał wieczór, więc można wjechać z opryskiem (chyba trochę spóźnionym    Do bani )

[Obrazek: fsscreen_2019_06_03_2cgjel.png]

Nie zapominam również o obrządku u krów  Smile

[Obrazek: fsscreen_2019_05_27_2grk7o.png]

Wszystko powoli zmierza ku sianokosom. Trawa po deszczach rośnie w oczach, oziminy dostają pierwszych kłosów, a w powietrzu unosi się już ten charakterystyczny zapach zielonych zbóż.

Odpowiedz
no po prostu mistrz...historia się rozwija... zobaczymy co dalej...

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
ciekawa galeria , ja tez lubie grac realnie

Odpowiedz
Bardzo fajnie się to ogląda.

Będę bacznie obserwował twoje postępy Big Grin
Pamiętajmy:
[Obrazek: LogoRespectForModders100px.jpg]

Odpowiedz
Jaki poziom trudności gospodarczych polecacie? Średni czy trudny?  Smile
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
Dziś na spokojnie. Odbiór mleka (o dziwo było go sporo sprzedane za około 25000). Postanowiłem wziąć kredyt na 40000 i zakupić prasę Krone Fortima V1500 za 42000. Maszyna ta urzekła mnie bardzo dobrą jakością zbijania materiału oraz tym, że posiada zmienną komorę. Oprócz tego wymieniono koła w przyczepie samozbierającej oraz nastąpiła mała wymiana na przetrząsarki z zaprzyjaźnionym rolnikiem (jestem teraz posiadaczem Pottinger Hit 690 N) obie te operacje wyniosły mnie w sumie 8000. Obecny stan konta: 15911.

[Obrazek: fsscreen_2019_06_04_1mxj5o.png]

Tutaj odbiór mleka.

[Obrazek: fsscreen_2019_06_04_2i3jw4.png]

Nowy nabytek  Big Grin

[Obrazek: fsscreen_2019_06_04_2esjbs.png]

A tutaj wymiana noży w kosiarce.

Już niedługo będziecie mogli oglądać maszyny w akcji Smile, W planach mam ogarnięcie jakiejś większej ilości siana dla krów (nadwyżka na sprzedaż). Część trawy pójdzie również w pryzmę na zakiszenie. 
*
*
*
Aktualnie zaczynam rozglądać się za używanym ciągnikiem w granicach 150-180 koni i naprawdę spodobał mi się John Deere 6920 S. W okolicy jest kilka ładnych egzemplarzy. Co o nim myślicie? Zachęcam również do proponowania jakiś cięższych gruberów do moje Fendta 820 oraz firmy, która zetnie mi kukurydzę na kiszonkę.  Big Grin
 Obawiam się jeszcze jednej rzeczy- tego, że mój Bizonek nie da sobie rady w rzepaku i straty będą wysokie (swoją drogą nie mam stołu i nie wiem czy opłaca się inwestować) więc nie wiem czy na rzepak nie zostaje również usługa. 
*
*
*
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji. Wszystkie komentarze jak i propozycje mile widziane!  Wink

Odpowiedz
Mistrzostwo bez dwóch zdań Big Grin
Pamiętajmy:
[Obrazek: LogoRespectForModders100px.jpg]

Odpowiedz