Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Serwer na VPS[?]
Siemka, mam pewne pytanie.
Otóż jako iż Farming Simulator 19 Platinum Version za 3 dni będzie za darmo to zebrałem już ekipkę do grania w niego.
Problem jest taki, że jest nas więcej niż 8 (z tego co wiem na zwykłym, darmowym serwerze jest max 8 slotów) i chciałbym, aby serwer działał 24/7.
Jest możliwość postawienia takiego serwera na VPS czy tylko i wyłącznie na jakiś hostingach? Mam wykupionego VPSa i szkoda żeby się marnował, więc pytam. (kwestie VPS ogarniam, lecz nie wiem czy da się serwer FSa zrobić na właśnie VPSie, a poradników w internecie nie widziałem)

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Nie wiem o jakim serwerze piszesz, ale przy zakładaniu serwera przez jedną z osób hostujących masz maksymalną ilość slotów -1 (host jest też graczem), można to ustawić ręcznie oraz jest to automatycznie ograniczane przy wybraniu parametrów łącza (im słabsze łącze tym mniej slotów na gracze, można zaś tą ilość zwiększyć, ale niestety zwiększy to lagi na serwerze). Natomiast serwery dedykowane nie są darmowe, jest możliwość postawienia dedyka ze swojej gry, ale jeśli nie masz 2 komputera i 2 kopii gry (z innym kluczem) to nie zagrasz, te kupowane mają możliwość wyboru co do ilości slotów, miejsca na mody, ale im większe tym wyższa cena. Co do VPS to raczej nikt nie próbował tego robić.

Odpowiedz
Okej, mam jeszcze jedno pytanie - jaki hosting ma najlepszy stosunek cena-jakość?
Mam na oku verygames czy jakoś tak, no i pytanie - będziemy na jednym gospodarstwie czy każdy będzie miał swoje?

Odpowiedz
1. Dawno nie wynajmowałem serwera więc niewiele pomogę bo nie znam obecnych cen i funkcji w danej cenie, ale poszukaj czy nie ma zniżek na jakimś serwerze bo co jakiś czas któryś hosting robi jakieś promocje i wtedy są zniżki nawet z 20%. Pewne jest jedynie to że jak się kończy okres najmu serwera to tak z tydzień przed tym już coraz gorzej serwer działa, coraz więcej lagów nawet u graczy z bardzo dobrym netem, czasami serwer nie chce się uruchomić itp.
2. Po wejściu administrator może stworzyć gospodarstwa i gracze mogą dołączyć do którego chcą.

Odpowiedz