Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Stawianie domów
Witam. Gram na mapie Holmakra z kolegą. Chcielibyśmy sobie zrobić 'sztuczną wieś' i powycinać jakieś kawałki lasów, budować tam domy żeby wyglądało to jak jakaś wioska, jednak po postawieniu jednego domu wyskakuje komunikat, że tylko 1 pomieszczenie na gospodarstwo. Idzie to jakoś obejść? Próbowałem pobrać mod 'Place Anywhere' ale gryzie się z GlobalCompany.

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
no właśnie z tym 'Place Anywhere co się gryzie musisz niestety pracować ja mam tak samo ale używam go i jest ok

Odpowiedz
To normalne bo na jeno gospodarstwo możesz mieć tylko jeden dom, no chyba ze będziesz korzystał z domów wydmuszek, czyli poprostu obiektów dekoracyjnych. Ale nie wiem czy są takie gdzieś do pobrania. Musial byś z tych zwykłych domów usunąć funkcje spania i możliwe ze cos jeszcze zmienić żeby gra nie traktowała ich jak domy. Wtedy możesz je stawiać do woli jak np wiaty.

Odpowiedz
Właśnie takie coś bym chciał, takie wydmuszki bo do spania mi to kompletnie niepotrzebne Big Grin

Odpowiedz
kombinujecie jak konie pod górkę a wystarczy wpisac w gogle objekty dodawane poprzez giants editor ,a i tak myśle ze nadal bedziecie miec problem bo jesli mapa ma farmlands podpisany pod items to usuniecie pól będzie generowało errory .Proponowałbym ustawiac obiekty gdzie teren nie jest podpisany pod wyzej wymieniony scrypt

Odpowiedz
(03-04-2020, 17:24)ibrakadabra napisał(a): kombinujecie jak konie pod górkę  a  wystarczy wpisac  w  gogle  objekty dodawane  poprzez  giants  editor ,a i tak myśle  ze  nadal bedziecie  miec  problem  bo jesli mapa ma  farmlands  podpisany pod items to  usuniecie pól będzie  generowało  errory  .Proponowałbym ustawiac obiekty  gdzie   teren nie  jest podpisany  pod  wyzej wymieniony  scrypt

Pobrałem i wrzucić to do modsów? Bo tak zrobiłem i nic niestety nie mam

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Obiekty dodawane przez GE nie beda widoczne w sklepie w grze, nie da się ich kupić bo nie sa tak zaprogramowane, to poprostu modele jak kierownica w ciągniku. Możesz je dodać do mapy tylko przez edytor. Chyba ze je zaprogramujesz jako mody do kupienia. Ale to wyjdzie na to samo albo nawet trudniej niż gdybyś jakiś funkcjonalny dom przerobił na "wydmuszkę".
W ogóle to mam takie pytanie czy Ty chcesz zrobić tam wioskę zeby było ładniej, czy chcesz się bawić w budowanie wioski? Bo jeśli chodzi tylko o walory estetyczne to jednak polecam GE pod warunkiem ze go ogarniasz. Taka edycja mapy wyjdzie dokładniej i sprawniej, problem mogą sprawić tylko pola jeśli się na tym nie znasz. Jeśli budowa wioski ma być elementem zabawy/rozgrywki no to pozostają Ci tylko narzędzia wbudowane w gre a te choć łatwiejsze w obsłudze to mają swoje ograniczenia. To jest dobre do budowania czy rozbudowy pojedynczego gospodarstwa ale zeby budować całą wieś to chyba nie miał bym tyle cierpliwości...

Odpowiedz
(03-05-2020, 13:52)EngineV8 napisał(a): Obiekty dodawane przez GE nie beda widoczne w sklepie w grze, nie da się ich kupić bo nie sa tak zaprogramowane, to poprostu modele jak kierownica w ciągniku. Możesz je dodać do mapy tylko przez edytor. Chyba ze je zaprogramujesz jako mody do kupienia. Ale to wyjdzie na to samo albo nawet trudniej niż gdybyś jakiś funkcjonalny dom przerobił na "wydmuszkę".
W ogóle to mam takie pytanie czy Ty chcesz zrobić tam wioskę zeby było ładniej, czy chcesz się bawić w budowanie wioski? Bo jeśli chodzi tylko o walory estetyczne to jednak polecam GE pod warunkiem ze go ogarniasz. Taka edycja mapy wyjdzie dokładniej i sprawniej, problem mogą sprawić tylko pola jeśli się na tym nie znasz. Jeśli budowa wioski ma być elementem zabawy/rozgrywki no to pozostają Ci tylko narzędzia wbudowane w gre a te choć łatwiejsze w obsłudze to mają swoje ograniczenia. To jest dobre do budowania czy rozbudowy pojedynczego gospodarstwa ale zeby budować całą wieś to chyba nie miał bym tyle cierpliwości...

Chciałbym po prostu żeby była taka wioska, bo na tej mapie są tylko lasy :Big Grin Zrobić jakieś drogi do jazdu do lasu między budynkami itp

Odpowiedz
W takim razie giants editor. Tylko po takiej edycji mapy musisz ją podesłać temu koledze z którym chcesz grać online. Mody na których chcecie gracć u Was obu musza być identyczne.

Odpowiedz
(03-05-2020, 19:00)EngineV8 napisał(a): W takim razie giants editor. Tylko po takiej edycji mapy musisz ją podesłać temu koledze z którym chcesz grać online. Mody na których chcecie gracć u Was obu musza być identyczne.
Jesteś w stanie mi powiedzieć jak to zrobić?
Rusheer napisał 03-06-2020, 17:45:
Przy odpowiadaniu warto użyć funkcji "Szybka odpowiedź" (znajduje się pod ostatnim wpisem). Dlaczego? Twoje odpowiedzi były wtopione w cytaty i to nie za ładnie wyglądało z punktu widzenia czytającego Huh Poprawiłem.

Odpowiedz