Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Niewielkie Gospodarstwo
Na początek trochę informacji Big Grin
[Obrazek: DIp7FOg.png]
Gospodarstwo ma areał mały bo 6ha . Uprawiam głównie zboża typu : pszenica,żyto,jęczmień.Również trochę ziemniaków ale to bardziej dla siebie.Mam koło domu kawałek łąki oraz lucerny ponieważ mam hodowlę krów w ilości 6 sztuk Big Grin
[Obrazek: tjYcoM6.png]
Posiadam również 2 ciągniki Ursus c330 i c360 a właściwie to c355 która przeszła wiele modyfikacji już kiedyś oraz resztę sprzętu pod moje ciągniki . Prasa widoczna na zdjęciu nie należy do mnie jest pożyczona na czas prasowania Big Grin
[Obrazek: AqXer7m.png]
[Obrazek: gjtd4Tf.png]
Żniwa rozpoczęte !!!
[Obrazek: 9ccisVg.png]
[Obrazek: izwAgpI.png]
[Obrazek: uaTAbc7.png]

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Nieźle, tylko używaj lepszego hostingu bo zdjęcia są bardzo małe. Najlepszym wyborem jest imgur
Pomogłem? Daj rep+ Smile

Odpowiedz
(07-20-2020, 21:19)CaranthirXx napisał(a): Nieźle, tylko używaj lepszego hostingu bo zdjęcia są bardzo małe. Najlepszym wyborem jest imgur

Dzięki za radę Big Grin

Lucerna pomału jest koszona.Opłaca mi się ją uprawiać bo gdy trawa na łące jest mała i niema co zebrać to lucerna ma dużą objętość i trochę bel będzie a coś do skarmiania musi być na dłuższy czas bo trawa na razie nie odbiła a kukurydzy na kiszonkę w tym roku nie mam ale .Miejmy nadzieję że jeszcze jeden pokos się uda skosić oczywiście jeśli pogoda pomoże deszczem i trawa trochę podrośnie.
[Obrazek: 7MN7Xxk.png]
[Obrazek: iSYVMyn.png]

Odpowiedz
Dziś postanowiłem ,że wjadę z pługiem na kawałek nieużytku koło domu gdyż jest to blisko pola a tu nic nie trzymam tylko odłogiem leży malutki kawałeczek działki gdzie rosły aby krzaki więc przyłącze to do pola obok.Pług dobrze nie przykrył tego zielska bo nie wykosiłem nic przedtem ale wjechałem z bronkami i troszkę pościągałem.Poza tym dalej trwa cięcie lucerny,postanowiłem,że spróbuję trochę pokosić trzydziestką Big Grin
[Obrazek: GU7gRPs.png]
[Obrazek: Cp0aJ4w.png]
[Obrazek: 4LynrZs.png]
[Obrazek: hHf2VKn.png]

Odpowiedz
Super, pan lub pani krowa z ostatniego zdjęcia chyba zapragnęła zwiedzać świat Smile
Pomogłem? Daj rep+ Smile

Odpowiedz
(07-21-2020, 19:53)CaranthirXx napisał(a): Big Grin Super, pan lub pani krowa z ostatniego zdjęcia chyba zapragnęła zwiedzać świat Smile

Dokładnie.Zobaczyła świeżą lucernę obok i już chce uciekać Big Grin

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Z rana wsiadłem w auto i pojechałem po trochę ropy do sprzętu.Pomału kończą się zapasy a roboty nadal jest co niemiara Big Grin.Lucernę udało się skosić więc wziąłem się za zgrabianie,prasowanie i owijanie.Owijarka również nie należy do mnie jak i prasa ale nie powiem fajnie by było kiedyś taki sprzęt mieć w posiadaniu lecz na razie jest to nie opłacalne bo mam za mały areał a też gospodarstwo traktuje bardziej jako hobby sam mam inną pracę oprócz tego ale kto wie co się w przyszłości wydarzy Big Grin.
[Obrazek: e5f77IA.png]
[Obrazek: F6q23xh.png]
[Obrazek: 48x6M5d.png]
[Obrazek: kLQFeJE.png]
[Obrazek: iI3A607.png]
[Obrazek: FPmGhEF.png]

Odpowiedz
Jest git. Co to za mapa?
Pomogłem? Daj rep+ Smile

Odpowiedz
(07-22-2020, 20:14)CaranthirXx napisał(a): Jest git. Co to za mapa?

Cybuchowo dostępne na ModHub Big Grin

Odpowiedz
Dzisiaj tak bardziej nudnawo bo tylko jak na razie do roboty mam orkę,lucerna jest już zebrana a traw na razie nie będę ciął bo musiałem już oddać owijarkę i prasę znajomemu bo mu potrzebne.Przyjechał on swoim ''Cienkusem'' w odwiedziny po czym następnego dnia zajechał swoim Zetorem Proximą i odebrał ode mnie sprzęt lecz niestety nie zrobiłem fotki :/.Pług w miarę dobrze ustawiłem bez talerzowania ładnie kryje rżysko.C360 w miarę daje radę na tych moich ziemiach.Jak orka sprawnie pójdzie to zajmę się jeszcze dziś agregatowaniem i trochę rzucę chyba nawozu na lucernę a i przydało by się dosiać kawałek lucerny na tym skrawku który doorywałem.Także coś jeszcze się pewnie dziś pojawi. Big Grin
[Obrazek: MTPncNE.png]
[Obrazek: 1dGiIY7.png]
[Obrazek: yfNucI5.png]

Odpowiedz