Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Tak się żyje u mnie na wsi!
Witam wszystkich,
nie jestem tu nowy, gdyż już kiedyś udostępniałem Wam relacje z życia na moim wirtualnym gospodarstwie. Postanowiłem do tego wrócić, lecz pod innym pseudonimem. Może ktoś pozna maszynki, tereny, bądź sposób robienia ujęć  Smile

Tak więc moje gospodarstwo jest nastawione głownie na wysokowydajną produkcję mleczną. Zajmuję się nim już 4 sezon (oczywiście startowałem od przysłowiowego niczego) więc udało mi się dosyć dobrze rozwinąć park maszynowy, przebudować gospodarstwo- między innymi postawić oborę oraz dokupić ziemi na własność. Obecnie stado liczy 46 sztuk, w tym 35 dojnych. Oprócz krów hoduje również prosiaki, których staram się utrzymywać około 50. Gospodaruję na 25 farmingowych hektarach z czego prawie 19 to grunty orne a 6 użytki zielone. Około 35% gruntów to dzierżawy. Oczywiście jak to u rolnika bywa- kredyt do spłaty. 
Na ten sezon do zbioru mam 4,5 hektara rzepaku, poand 4,5 pszenicy, prawie 8 kukurydzy (około 60% zostanie ścięte na kiszonkę) oraz nowość w gospodarstwie w ramach płodozmianu czyli lekko ponad 2 hektary ''grochu''. 
Parku maszynowego nie będę zdradzał. Będę go ujawniał stopniowo w trakcie prac polowych. 

A tu kilka ujęć gospodarstwa z drona.

[Obrazek: 17fk8t.jpg]
[Obrazek: 2rikwc.jpg]
[Obrazek: 3jykws.jpg]

Aktualnie ruszyliśmy z pierwszym pokosem. Ze względu na to że łąki są torfowe i większość z nim znajduje się w pobliżu rowów bądź zakrzaczonych mokradeł zawsze wokół koszę kawałek poczciwym Perkinsem i rotacyjną. Reszta to już pole do popisu dla mojego nowego zestawu. Plan jest aby około 65% areału wrzucić w silos, a resztę przesuszyć na siano.
A niżej kilka ujęć z koszenia.

[Obrazek: fsscreen_2020_08_03_1zakir.jpg]
[Obrazek: fsscreen_2020_08_03_10cj5z.jpg][Obrazek: fsscreen_2020_08_03_2kckxo.jpg]
[Obrazek: fsscreen_2020_08_03_2y6jol.jpg]
[Obrazek: fsscreen_2020_08_03_20okh8.jpg]

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Super idzie Smile
(znaki)
Pomogłem? Daj rep+ Smile

Odpowiedz
no super ,czekam na dalsze relacje...gospo równiez ok

Odpowiedz
na jakiej mapce zbudowane gospodarstwo? Wygląda świetnie

Odpowiedz
(08-04-2020, 15:54)juhaskov napisał(a): na jakiej mapce zbudowane gospodarstwo? Wygląda świetnie
 Swojskie Pola, zbudowana wokół sklepu z maszynami  Wink

Odpowiedz
pięknie aż miło patrzeć........

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Bardzo fajne ujęcia jak i historyjka Big Grin

Odpowiedz
Kiedy trawa lekko przeschła ruszyłem zgrabiać. Ledwo co zwinąłem parę wałków a na łące zjawił się już usługodawca z jakże pięknym zestawem. Ten TMS na żywo robi niesamowite wrażenie, a jak on gada, gdybyście mogli tylko to usłyszeć. Dziś tylko kilka ujęć bo musiałem się spieszyć ze zwijaniem. Jak widać wałki są bardzo potężne więc Zetro jak i Fendt ma co robić. Nie powiem, ale przyczepa samozbierająca przydałaby się własna i w przyszłości chciałbym się w w coś zaopatrzyć, ale oczywiście nie takich gabarytów jak ten Strautmann.
Powoli zaczynam się rozglądać za rozrzutnikiem obornika. Pora wymienić mojego starego Fortshritta. Poszukuję czegoś na podwoziu tandem, 14-16 tonowego z adapterem talerzowym, aby był dobry też do wapna. Posiada ktoś coś podobnego i może polecić?

[Obrazek: fsscreen_2020_08_04_1oekwf.jpg]
[Obrazek: fsscreen_2020_08_04_17djyx.jpg]
[Obrazek: fsscreen_2020_08_04_16wjkz.jpg]
[Obrazek: fsscreen_2020_08_04_14ikuq.jpg]
[Obrazek: fsscreen_2020_08_04_1dtjnd.jpg]

Jutro postaram złapać jakieś ładne ujęcie na pryzmie, a może i jeszcze na łące. Możecie się też spodziewać pierwszego uruchomienia nowego nabytku, lecz nie będę zdradzał jakiego  Big Grin

Odpowiedz
I to się nazywa klasa Smile

Ja cię coś nie kojarzę. Może jakaś mała podpowiedź? Tajemnica
Pamiętajmy:
[Obrazek: LogoRespectForModders100px.jpg]

Odpowiedz
(08-05-2020, 20:08)AgroMaster napisał(a): I to się nazywa klasa Smile

Ja cię coś nie kojarzę. Może jakaś mała podpowiedź? Tajemnica

Przy żniwach postaram się zrobić identyczne ujęcie jakie wstawiałem w tym starym temacie  Tongue

Odpowiedz

Przegląda: 1 gości

Menu