Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

I nastała susza?
#1
Witam. Mam mały problem a w związku z tym pytanie.. Wpis będzie długi ale chce jak najdokładniej opisać sprawę. 
Gram na modzie season z geo Poland. Praktyczni cały czas na tym samym zapisie gdzie ugrałem już około 400 godzin. Do tej pory wszystko było ok. Siew jesienią zbiory latem. Tym razem stało się inaczej. Standardowo pola zasiałem jesienią po uprzenim prawidłowym przygotowaniu gleby. Gdzie było trzeba orka i wapno na pozostałych nawożenie, drugi etap nawożenia podczas siewu, trzeci to pryskanie już po zasiewie. Wszystko siane z uwzględnieniem kalendarza i temperatur.
Przezimowalem i wiosną oprysk na chwasty plus siew kukurydzy i buraków.
Ze wszystkimi pracami wyrobiłem się przed końcem wiosny. Więc do żniw zostało sporo czasu. Gram na ustowioniach pora roku = 9 dni. Według geo początek zbioru rzepaku, przenicy i jęczminia przypada na środek lata a owsa na późne lato. 
Jak zawsze przyspieszałem czas bo co tu robić. Oczywiście w granicach rozsądku robiąc przerwy na synchronizację danych i obsługę żywego inwentarza. Zazwyczaj już wczesnym latem rzepak, pszenica i jęczmień wizualnie wyglądały już na gotowe do zbioru choć według mapki w menu gotowość osiągały w środku lata, owies późnym latem czyli tak jak wskazuję kalendarz geo Poland. Tym razem jednak wszystko opóźniło się o trzy dni. Gotowość do zbioru Rzepak, Jęczmień i Pszenica osiągnęły dopiero późnym latam a owies od razu usechł.. I właśnie z tym owsem jest problem.. Mówię może przesadziłem z poganianiem czasu więc odzyskałem najstarszy back up zapisu z początku lata i jeszcze raz. Tym razem przyspieszenie tylko na x15 i nudy, ewentualnie krowy i siano.. Dotarłem prawie do późnego lata i zero efektu, badania pola tym urządzeniem ze sklepu co dodali z modem season na dzień przed gotowością do zbioru wykazało 83% wzrostu dla trzech upraw i 67% dla owsa.
A teraz konkretne pytania:
1. Uwzględniając opóźnienie niby wszystko ok tylko czemu znów gdy wybiło późne lato trzy uprawy gotowe do zbioru a owies z automatu cały usycha choć, po jedno jeszcze powinien dojrzewać a po drugie wedłóg kalendarza czas na zbiór jest chyba cała jesień?
2. Czy warunki pogodowe moga mieć na to wpływ? Miałem deszczowa wiosnę, ale w lecie tylko dwa deszczowe dni wczesnym latem, po za tym temperatury do 28 stopni, w poprzednich sezonach nie przekraczały 25 stopni a i to rzadko.
3. Jeśli rzeczywiście dopadła mnie wirtualna susza to czy można temu jakoś zaradzić na przyszłość?
 
Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
  
Przegląda: 1 gości

Menu