Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Rolnictwo Przede Wszystkim
Photo 
Witam ! Będę tu wrzucał fotki powiązane z rolnictwem.

Na początek fotki pewnego gospodarstwa- I tu pytanie: 
- Kto wie kogo to gospodarstwo, podpowiem że ma na imię Mateusz  [Obrazek: biggrin.png] ( Woj. Wielkopolskie, niedaleko Krotoszyna ) 

Zdjęcia robione z " ukrycia " dlatego są takie a nie inne. 

Obora praktycznie cała z żółtego klinkieru, nie pamiętam dokładnie ile wchodzi krów, ale pół tysiąca chyba nie przekroczyło ( następnym razem pójdę pogadać, bo wczoraj nie miałem zbytnio czasu ), po lewej dojne, po prawej jałówki, zasuszone i tego typu krowy, dojnych jest dwieście coś nw. dokładnie coś koło 260-ciu ale głowy nie dam. Przed oborą bardzo duży plac cały wyłożony kostką, po prawej stronie obory zbiornik na gnojówkę, silosy na QQ, hala na słomę itp. Po lewej zaś dość świeże silosy, bo jak byłem jakiś czas temu to ich nie było.  
[Obrazek: 01062016212lhsm3.jpg]
Na drugim zdjęciu widać oborę od prawej strony, na dachu też nie jest położona byle jaka blacha z tego co słyszałem. Widać tu JD z paszowozem samo ładującym który akurat nabierał coś z rękawa. Gospodarstwo ma same John Deer'y, jedyny inny ciągnik to 30'ka do podgarniania TMR'u w oborze.  
[Obrazek: 0106201621395oyp.jpg]
Ta fotka była robiona z tego samego miejsca co poprzednia tylko się obróciłem bardziej w lewo. Widać tu silos ( 2 silosy w jednej całości ), halę na słomę ( też 2 w jednej całości ) wystające ramię ładowarki ( jak już mówiłem gospodarstwo słynie z samych JD- ładowarka też ), Kiszonki mają tak dużo że musieli dać ponad silosy  [Obrazek: biggrin.png]  Jest też jakiś budynek z tyłu obory ( z tego co wiem to to że pełni on jakąś funkcję w gnojówce ) No i chyba obornik, ale przecież obora jest na rusztach- widocznie nie cała, bo co to by było innego. 
[Obrazek: 0106201621440s0p.jpg]
No i ostatnie zdjęcie pokazujące dom właściciela, bardzo zadbany ogród jak i sam dom. Za domem ta wiata to też jego, ma tam jakieś krowy z tego co widziałem. I stodoła obok domu z cegły, możliwe że też jego, są w niej byki. I to koniec zdjęć, następnym razem pójdę do Mateusza i się spytam czy mogę legalnie porobić zdjęcia i wstawię. Nie wiem ile ma te gospodarstwo hektarów, bo co chwila dokupują. 
[Obrazek: 01062016215fkzkm.jpg]

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Gr Lewandowscy?
Zapraszam na mój fanpage https://m.facebook.com/MefiuFs-185833468...=bookmarks

Zostaw po sobie like zebym wiedzial ze byles ;p

Odpowiedz
Fajne masz gospodarstwo Smile pozdrawiam

Odpowiedz
To nie moje gospodarstwo, polecam czytać wszystko co napisałem !
A odpowiedz na pytanie to: GR Seraszek
Także tak, coś na odświeżenie tematu, wczoraj ( 27.07 ) działo się dużo, chyba najbardziej "żniwowy" dzień w wakacje. Wszystkie te pola na które czekałem zostały wygolone. Już chyba w okolicy nie zostało nic oprócz QQ.
A teraz mała relacja z tego co się działo od początku wakacji, lecę od początku:

Dnia 20 około godz. 19 ( zdj. zrobione o 19:30 ) był młócony rzepak, trochę ponad 3 Ha, wilgotność to 6.8 %. Był w 2 kawałkach, jeden to 2 Hektary i morga, drugi to coś ponad hektar. Młócony był Claasem 218 w nowszej kabinie z hederem 6 metrów. akcja trwała ok. półtora godziny. Kombajn był na usługach. Sypało dość dobrze, ale dokładnie ile to nw. 

[Obrazek: 1wyspb.jpg]

Dnia 22 ok. godz. 17 było młócone zborze, nw. jakie- jakieś niskie, może jęczmień ale głowy nie daje. Był on w jednym kawałku mającym ok. 6 Ha. Młócone kombajnem Bizon Rekord Z 058. 

[Obrazek: 2jdudo.jpg]

Teraz najlepsze : D
Dnia 27 ok. godz. 12 było młócone żyto hybrydowe. Było w jednym kawałku mającym ok. 7 Ha. Dodam jeszcze że to była spółdzielnia produkcyjna. Czekałem na ich żniwa na tym kawałku przez całe wakacje. Ale do rzeczy. Kombajnem był New Holland Tc 56. Zestawów odwożących było dość dużo, same ursusy z tej spółdzielni + 2 przyczepy do każdego. Sypało dobrze, było ponad 15 zbiorników, tak na prawdę to co chwila kombajn się wysypywał także było git.  

[Obrazek: 52pses.jpg]

[Obrazek: 6phuhw.jpg]

Tego samego dnia ok. godz. 14 Claas Senator młócił jakieś zborze. nw. jakie. Kawałek jaki ma do wymłócenia jest dość sporawy, może mieć nawet 7 Ha ale nie będę zgadywał. Zestawem na którego się sypał był MF 6260 + 3 przyczepy. Środkowa to pewnie HW. Widziałem że nie dawno musiały przejść remont. 

[Obrazek: 101aszf.jpg]

Tego samego dnia ok. godz. 15 napotkałem Zetora 8145 z przyczepą. Stał obok swojego pola. Młócił mu na usługach Bizon Z056, co młócili ? -nw. 

[Obrazek: 13omz3l.jpg]

Tego samego dnia ok. godz. 17:30 na wymłócone pole żyta ( te spółdzielni ) wjechała Urszula 1614 + Claas Variant 180 Roto Cut. Bel wyszło co nie miara, sam operator klnął bo ani dobrze nie ruszył a już belka. Były robione 120 cm. Ale dla nich słomy nigdy nie za dużo, potrzebują jej dużo- na wyściółkę - krowy mleczne, byki, chyba mają też świnie. 

[Obrazek: 14h0u6u.jpg]

[Obrazek: 161bsfe.jpg]

Tego samego dnia ok. godz. 19:30 na usługi przyjechał Claas Dominator 208. Młócone było pszenżyto, wszyło dobrze, ale lekko gorzej niż w zeszłym roku. Zestawem był: MF 3125 ( 120km. ) + przyczepa 19,5 m3. MF dawał se z nią jako tako radę. Akcja trwała do 22. Zborze zapełniło całą przyczepę a czy było jeszcze więcej to nw. bo nie byłem do końca akcji.

[Obrazek: 18smox5.jpg]

[Obrazek: 214nzdt.jpg]

I to na tyle. Jeżeli kogoś to interesuje to niech poczyta i poogląda, jak nie to do widzenia. Wstawiłem 21 zdj. wybrałem ta naj naj...
Ps: jednak jest limit do 10 także może się zdarzyć że gdzieś będzie pasował źle opis lub coś ...

Odpowiedz
Po pierwsze to lojalnie poprawiam że pisze się zboże Smile
Po drugie, w twojej okolicy to widać że żniwa udane, nie to co u mnie, słabo wszystko sypie... Na zdjęciach widać po słomie że ładne zboże było.
"To nie ten czas, że jak ze wsi to zaraz gorszy"- T.Cz.
[Obrazek: zzzzzbhkfy.png]

Odpowiedz
No jest klimat na fotach xD
Może nie w 100% polski ale jest. Big Grin

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
User:
Dzięki za info o błędzie, wiem jak się pisze Wink Musiałem coś przeoczyć, pisałem to szybko żeby się z tym uwinąć, także naprawię to Wink
A sypało tak jak mówię- dobrze, ale nie lepiej niż w zeszłym roku. Po prostu trafił wam się słabszy rok :/

Odpowiedz
No ładnie Big Grin

Odpowiedz
wszystko fajnie pięknie bardzo mi się podoba ale no jak można nie wiedzieć jakie zboże jest młócone Sad

Odpowiedz
Paanie, ja nie mam encyklopedii w głowie żeby wszystko wiedzieć, - pszenice, jęczmień, żyto, owies, rzepak mogę poznać ale nie znam wyglądu wszystkich Tongue Typu jakieś mieszanki czy bóg wie co

Odpowiedz