Logowanie Facebook Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z deszczownią Irrifrance Optima (wersja soilmod)
Witam.

Forum przeszukane, ale nic na ten temat nie wpadło mi w ręce. 

Problem z deszczownią polega na tym, że przy używaniu jej na mapie z soilmod oczywiście chcemy używać tylko wody aby zwiększyć wilgotność gleby w nastepnym cyklu (w skrypcie soilmod-u ustawiony na 24 godziny z początkiem o północy). Należy nadmienić, że deszczownia ta to tak naprawdę opryskiwacz i tak też jest zapisane w XML-ach moda (vehicletype: sprayer). Z racji tego, że soilmod sam w sobie modyfikuje wszystkie opryskiwacze dodając do nich możliwość wyboru herbicydu bądź nawozu za pomocą literki "O" przebywając w okolicy triggera napełniania. W przypadku tej deszczowni nie mamy opcji świadomego wyboru rodzaju oprysku, co skutkuje różnymi rodzajami oprysku, podczas gdy po podpięciu deszczowni do ciągnika w prawym dolnym rogu cały czas widnieje ikonka wody (kropelka). Z tego co zauważyłem, typ oprysku zmienia sięza każdym razem gdy włączymy odpiętą lub przypiętą do ciągnika deszczownię (za pomocą przycisku B). Skutek finalny jest taki, że 4 pola mam opryskane w kratkę, nie wiadomo czym, nie wiadomo gdzie, a wszystko wyszło na jaw gdy przyszła północ i rośliny były w tragicznym stanie.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić? Deszczownia to moim zdaniem niezbędna przy soilmodzie i bardzo realnym podejściu do LS-a. Szczególnie ten konkretny mod, dużo lepiej dopracowany pod względem modelu i funkcjonalności (rozkładanie węża ciągnikiem itd.) w porównaniu do LS 2013. 

Liczę na pomoc w tym temacie.

Pozdrawiam.

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama
Autor deszczowni musiałby na nowo napisać skrypt kompatybilny z soliMod'em, jak na razie raczej nie będziesz miał w pływu na to czym deszczowania opryska pole.

Odpowiedz
(06-24-2016, 18:53)Ziuta napisał(a): Autor deszczowni musiałby na nowo napisać skrypt kompatybilny z soliMod'em, jak na razie raczej nie będziesz miał w pływu na to czym deszczowania opryska pole.

Myślałem bardziej o tym, żeby zmodyfikować delikatnie skrypt modifySprayer, którym posługuje się soilMod. Jest tam jeden zapis o maszynach które są "sprayer" i "fillable" . Myślałem o wtwalebiu linijki mówiącej o maszynach napelnianych wodą ( fillType=water). Wszystkie standardowe opryskiwacze mają w swoich xml fillType=fertilizer a ta deszczownia ma water. Więc wywalenie tej linijki nie powinno mieć wpływu na resztę opryskiwaczy. 

C o tym sądzisz??

Odpowiedz
To nie w skrypt soliMod trzeba ingerować tylko modu deszczowni, ten soliMod jest tak rozbudowany że może ci całkowicie popsuć zarządzanie glebą.

Odpowiedz
(06-25-2016, 17:05)Ziuta napisał(a): To nie w skrypt soliMod trzeba ingerować tylko modu deszczowni, ten soliMod jest tak rozbudowany że może ci całkowicie popsuć zarządzanie glebą.

Muszę przeanalizować pozostałe skrypty soilmod-u. Jeśli nie znajdę nic niepokojącego spróbuje usunąć linijkę ze skryptu modifySprayer.lua tyczącą sięfillable=water. zobaczymy czy to coś da. Szkoda tylko, że testy tego rozwiązania są czasochłonne. Deszczownia sama w sobie nie jest maszyną dynamiczną Smile

A jeśli zastosować się do twojej odpowiedzi, to jaki masz pomysł na przeskryptowanie deszczowni? Nie pytam o konkretne linijki kodu. Chodzi mi o ogólny zamysł.

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama
Z tego co wiem to deszczowania służy do nawadniania pola czyli powinna mieć wodę jako uprawę wpisaną, soliMod ma rubrykę dotyczącą nawodnienia pola więc trzeba by zrobić tak żeby z deszczowni leciała woda i soliMod to rozpoznał jako wodę i nawodnił pole.

Odpowiedz
(06-28-2016, 18:12)Ziuta napisał(a): Z tego co wiem to deszczowania służy do nawadniania pola czyli powinna mieć wodę jako uprawę wpisaną, soliMod ma rubrykę dotyczącą nawodnienia pola więc trzeba by zrobić tak żeby z deszczowni leciała woda i soliMod to rozpoznał jako wodę i nawodnił pole.

Z deszczowni wg jej skryptów dostosowanych do soilmoda leci woda. To soilmod pieprzy robotę , bo traktuje ja jako opryskiwacz i dodaje wszystkie swoje nawozy , opryskiwacz a nawet wapno do niej.

Odpowiedz
No bo deszczowania jest źle zaprogramowana, jest zaprogramowana jako rozsiewacz/opryskiwacz przez co soliMod dodaje odpowiednie opcje do wszystkiego co ma specjalizację opryskiwacz/rozsiewacz...

Odpowiedz