Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Nowe ls-world- kilka sugestii.
Czołem!

W zasadzie podzielam opinię większości wypowiadających się tu osób. Ta forma strony jest jak dla mnie gorsza od starej wersji.
Mankamenty jak dla mnie to:
1. Ciężko ogarnąć gdzie znajdujemy się w modach (chociaż dziś zauważyłem zmieniono sortowanie modów na „najnowsze/najstarsze”-dobre posunięcie)  brak daty dodania modu utrudnia poruszanie się po stronie, np. wejście w „traktory” powoduje że nie wiadomo który mod ciągnika jest najnowszy.
2. Dużym utrudnieniem dla mnie jest to że pod „obrazkiem” modu nie ma opisu. Wchodzenie do modu i wyszukiwanie opisu utrudnia przeglądanie modów. Tak zbudowanych stron LS15 jest w necie multum i z reguły je pomijam.
3. Sprawa komentarzy, dostęp do nich też jest utrudniony bo trzeba otwierać mod i tam dalej szukać. Moim zdaniem komentarze (przeglądanie/dodawanie) powinny być dostępne ze strony głównej modu bez potrzeby wchodzenia w mod (tak jak to było w starym Ls-world, „pobierz/dodaj komentarz”).
Sprawa komentarzy to też całkiem osobna historia. Moim zdaniem cały urok starej strony to właśnie komentarze. Może i były jakieś „jazdy i trolowanie” ale to łatwo może ukrócić administracja (usuwanie postów/dawanie banów/zamykanie kont czasowe i stałe). Komentarze dawały możliwość zorientowania się co do jakości moda i opinii innych graczy o modzie i błędach w nim występujących. Co pozwalało podjąć decyzje czy mod pobrać czy nie (szczególnie dotyczy to map). Ktoś kto twierdzi że tylko pobranie moda daje możliwość zapoznania się z nim jest w błędzie bo nie wyobrażam sobie ściągania i sprawdzania tysięcy modów które są już dostępne pod LS15.
4. Opcja na głównym panelu modu pokazująca ilość pobrań nic mi nie mówi gdy nie ma podanej daty wstawienia modu. Data wstawienia modu daje też możliwość stwierdzenia w przybliżeniu na którą wersję LS15 mod był robiony.
5. Bardzo też brakuje informacji w głównym panelu modu o ilości komentarzy.
6. Czemu po wpisaniu adresu - http://www.ls-world.pl strona główna otwiera się z jakimiś modami a pierwszy z nich to „Modpack Danielowice v8” do Ls13 z ilością 118896 pobrań i nawet nie wiadomo kiedy mod był dodany. Dalej są jakieś mody ale nie wiadomo jak ustawiona jest lista wyszukiwania więc dalej nie wiadomo kiedy mody trafiły na stronę.
Moim zdaniem strona powinna otwierać się na liście modów posortowanych wg Data dodania – od najnowszych.

To może na razie na tyle. (edytowałem)

Pozdrawiam Scoot

Ps. Wielki szacunek dla twórców nowej strony za wkład pracy jaką włożyli w stronę, pamiętajmy że całkiem darmowo. Jadnak jak dla mnie gdy strona nie ulegnie modyfikacją to aż żal powiedzieć że wykonano kawał roboty, jednak całkowicie nikomu nie potrzebnej.

Ps1. W dalszym ciągu nie mogę zalogować się na stare konto.

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
(07-26-2016, 17:37)Scoot napisał(a): Czołem!

W zasadzie podzielam opinię większości wypowiadających się tu osób. Ta forma strony jest jak dla mnie gorsza od starej wersji.
Mankamenty jak dla mnie to:
1. Ciężko ogarnąć gdzie znajdujemy się w modach (chociaż dziś zauważyłem zmieniono sortowanie modów na „najnowsze/najstarsze”-dobre posunięcie)  brak daty dodania modu utrudnia poruszanie się po stronie, np. wejście w „traktory” powoduje że nie wiadomo który mod ciągnika jest najnowszy.
2. Dużym utrudnieniem dla mnie jest to że pod „obrazkiem” modu nie ma opisu. Wchodzenie do modu i wyszukiwanie opisu utrudnia przeglądanie modów. Tak zbudowanych stron LS15 jest w necie multum i z reguły je pomijam.
3. Sprawa komentarzy, dostęp do nich też jest utrudniony bo trzeba otwierać mod i tam dalej szukać. Moim zdaniem komentarze (przeglądanie/dodawanie) powinny być dostępne ze strony głównej modu bez potrzeby wchodzenia w mod (tak jak to było w starym Ls-world, „pobierz/dodaj komentarz”).
Sprawa komentarzy to też całkiem osobna historia. Moim zdaniem cały urok starej strony to właśnie komentarze. Może i były jakieś „jazdy i trolowanie” ale to łatwo może ukrócić administracja (usuwanie postów/dawanie banów/zamykanie kont czasowe i stałe). Komentarze dawały możliwość zorientowania się co do jakości moda i opinii innych graczy o modzie i błędach w nim występujących. Co pozwalało podjąć decyzje czy mod pobrać czy nie (szczególnie dotyczy to map). Ktoś kto twierdzi że tylko pobranie moda daje możliwość zapoznania się z nim jest w błędzie bo nie wyobrażam sobie ściągania i sprawdzania tysięcy modów które są już dostępne pod LS15.
4. Opcja na głównym panelu modu pokazująca ilość pobrań nic mi nie mówi gdy nie ma podanej daty wstawienia modu. Data wstawienia modu daje też możliwość stwierdzenia w przybliżeniu na którą wersję LS15 mod był robiony.
5. Bardzo też brakuje informacji w głównym panelu modu o ilości komentarzy.
6. Czemu po wpisaniu adresu - http://www.ls-world.pl strona główna otwiera się z jakimiś modami a pierwszy z nich to „Modpack Danielowice v8” do Ls13 z ilością 118896 pobrań i nawet nie wiadomo kiedy mod był dodany. Dalej są jakieś mody ale nie wiadomo jak ustawiona jest lista wyszukiwania więc dalej nie wiadomo kiedy mody trafiły na stronę.
Moim zdaniem strona powinna otwierać się na liście modów posortowanych wg Data dodania – od najnowszych.

To może na razie na tyle. (edytowałem)

Pozdrawiam Scoot

Ps. Wielki szacunek dla twórców nowej strony za wkład pracy jaką włożyli w stronę, pamiętajmy że całkiem darmowo. Jadnak jak dla mnie gdy strona nie ulegnie modyfikacją to aż żal powiedzieć że wykonano kawał roboty, jednak całkowicie nikomu nie potrzebnej.

Ps1. W dalszym ciągu nie mogę zalogować się na stare konto.

1. Dobrze że zwróciłeś uwagę bo nawet nie zauważyłem że mody w strefie downloadu nie są domyślnie sortowane od najnowszych.

2. Pomyślimy, ale i tak nie było by tam całego opisu tylko opis skrócony, czyli jakieś 5-10 linijek tekstu.

3. A czy na starej wersji ls-world nie wyglądało to tak samo? Komentarze dopiero po wejściu w moda?

4. Nad datą wstawienia pomyślimy, ale do jakiego LS'a mod był robiony jest zaznaczone nad przyciskiem "Pobierz"

5. Pomyślimy

6. Mody na stronie głównej wyświetlają się od najnowszych, mod pierwszy z góry to mod najczęściej pobierany, ale zastanawiamy się czym zastąpic ten panel.

Odpowiedz
Nowe Ls-World jest bardziej skomplikowane Big Grin Ale posiedziałem 30 minut i ogarnałem Tongue
Ale przyznać że design strony ładnie wykonany.
Ps. Ja bym zamienił na to, żeby ten panel co jest po kliknięciu: Strefa Downloadu był na stronie głownej bo jak by taki szary użytkownik pierwszy raz trafił to by się serio nie odnalazł.

Odpowiedz
Nie wiem czy administracja zauważyła, ale przy większej długości komentarza czy opisu, jest on obcinany wpół słowa. Dałoby radę coś z tym zrobić? Przykład- opis tego modu http://www.ls-world.pl/mod/details/23286
"To nie ten czas, że jak ze wsi to zaraz gorszy"- T.Cz.
[Obrazek: zzzzzbhkfy.png]

Odpowiedz
(08-01-2016, 17:25)user12 napisał(a): Nie wiem czy administracja zauważyła, ale przy większej długości komentarza czy opisu, jest on obcinany wpół słowa. Dałoby radę coś z tym zrobić? Przykład- opis tego modu http://www.ls-world.pl/mod/details/23286

Podaj mi na PW swój login na ls-world, dostaniesz w nagrodę miesięczne premium.

Odpowiedz
Mam taki pomysł by dodać gdzieś na stronie głównej ikonke twitera i facebook było by wtedy łatwiej gdyby ktoś chciał przejść na wasz profil na twiterze lub facebooku Smile

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Ls world nie ma oficjalnego fb, tylko twittera Smile
"To nie ten czas, że jak ze wsi to zaraz gorszy"- T.Cz.
[Obrazek: zzzzzbhkfy.png]

Odpowiedz
(08-05-2016, 15:05)user12 napisał(a): Ls world nie ma oficjalnego fb, tylko twittera Smile

Ls-World ma oficjalnego FB

Odpowiedz
(07-24-2016, 21:18)Asantas napisał(a): Jeśli uważacie nową stronę za dobrą, to jak dla mnie to nic dobrego.
Zmiana - OK, ale na coś gorszego?
Ani się w tym odnaleźć ani nic.

Popieram tamta strona była lepsza.

Odpowiedz
Mnie też zdecydowanie bardziej podobała się starsza.
Poruszanie było bardzo intuicyjne, a znalezienie maszyny nie stanowiło problemu.
Ta nowa jest ładniejsza graficznie, bardziej nowoczesna
ale nawigacja to już problem ... jak kupić premium - nie znalazłem

Odpowiedz

Przegląda: 1 gości

Menu