Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Utrzymanie maszyn
Cześć, mam problem z utrzymaniem maszyn i nie wiem jak go rozwiązać. Zacząłem na Sosnówce na najwyższym poziomie trudności, ale w 17 koszt utrzymania maszyn ciągle się zwiększa i przez to zasadniczo cały czas jestem stratny, nie mogę nic zrobić. Da się jakoś wyłączyć to starzenie, aby koszty nie wykraczały poza podstawową stawkę(chyba tak było w 15?), albo jest jakiś mod który to naprawia?

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Dopiero w tej części wprowadzono starzenie. Niestety, ale nie xa się wyłączyć :sleepy:

Odpowiedz
Sugeruje sprzedac najmniej oplacalne maszyny. Generalnie jesli koszt utrzymania przekracza 1% wartosci to sens jej dalszego uzytkowania jest zaden, bo jesli tylko masz wklad wlasny na wynajem, to bardziej oplaca sie maszyne wynajac. (nowa), gdyz w tej sytuacji tez placisz 10%+1% za kazdy dzien

Odpowiedz
W 17 wprowadzono zużycie pojazdów/maszyn na zasadzie że im dłużej go masz i więcej motogodzin ma przerobionych tym bardziej traci na wartości i podnosi się koszt utrzymania, dlatego nie warto trzymać starych sprzętów zbyt długo bo nie będą na siebie nawet zarabiały.

Odpowiedz
(10-27-2016, 14:48)Mephic napisał(a): Sugeruje sprzedac najmniej oplacalne maszyny. Generalnie jesli koszt utrzymania przekracza 1% wartosci to sens jej dalszego uzytkowania jest zaden, bo jesli tylko masz wklad wlasny na wynajem, to bardziej oplaca sie maszyne wynajac. (nowa), gdyz w tej sytuacji tez placisz 10%+1% za kazdy dzien
Na początku dostaje się dwa ciągniki, siewnik, kultywator, przyczepę i kombajn. Co z tego jest mi zbędne?
(10-27-2016, 15:06)Ziuta napisał(a): W 17 wprowadzono zużycie pojazdów/maszyn na zasadzie że im dłużej go masz i więcej motogodzin ma przerobionych tym bardziej traci na wartości i podnosi się koszt utrzymania, dlatego nie warto trzymać starych sprzętów zbyt długo bo nie będą na siebie nawet zarabiały.
Cóż, rozumiem zamysł, ale coś co pewnie działa na trybie łatwym i normalnym, na trybie trudnym czyni grę niegrywalną. Ze sprzedaży ziarna rosnącego na początkowych polach zarabiam jakieś 6500 na dobę. Dobowe koszty: -400 za startowy kredyt, około -1500 za ziarno do siewnika, -3000 na utrzymanie maszyn, ale to tylko na start, każdego dnia koszt rośnie o kilkadziesiąt euro. A gdzie w tym koszty pracownika? Nawet gdybym wszystko robił sam od A do Z to rosnące koszty utrzymania pożarłyby mnie zanim zaoszczędziłbym na wymianę jakiejkolwiek maszyny.

Aczkolwiek znalazłem rozwiązanie, po każdej rozgrywce trzeba otworzyć plik vehicles.xml i ustawiać wartości "OperatingTime" na 0 co resetuje koszty utrzymania maszyn. Jednakże jest to męczące więc jeśli nie wyjdzie jakiś modzik permanentnie blokujący wartość to słabo widzę swoją dalszą przygodę z FS17.

Odpowiedz
Nic nie jest zbędne ale zastapienie ich maszynami z najmu może być bardziej opłacalne.

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.