Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Kolejność prac
Siemanko? Wytłumaczy mi ktoś jak działa ten system 3 faz, w jakiej kolejności mam wykonywać pracę na polu żeby były jak największe plony ?

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Tu nie chodzi o kolejność a o to że musisz 3 razy dac nawóz

Odpowiedz
Dodam, że po każdej fazie wzrostu rośliny (nawóz lub oprysk). Może być przed zasianiem rzodkiew, obornik, gnojowica, orka. Użycie chwastownika w pierwszej fazie wzrostu też daje efekt.

Odpowiedz
Ja po zbiorach:
1.Rozsypuje nawóz
2.Kultywuje(nie chce mi się orać dla tych 10% Big Grin)
3.Sieje
4.Rozsiewam nawóz(jeżeli masz nadal siewnik ten początkowy z możliwością rozsiewania nawozu tan punkt pomijasz)
5.Czekam na pierwszą fazę wzrostu
6.Rozsiewam nawóz
Tylko pamiętaj ,że nie możesz nawozić odrazu po poprzednim nawożeniu ,bo nie nawieziesz tylko zmarnujesz nawóz ponieważ tam gdzie nawoziłeś ostatnio musi się coś zadziać np.roślina musi zmienić fazę lub musisz zakultywować bądź zaorać.
Mam nadzieje ,żę za bardzo nie namieszałem o tym nawożeniu Big Grin

Odpowiedz
Tyle już przeczytałem o tej kolejności i za każdym razem coś innego.... Bo nawet w menu w grze jest info że można użyć rzodkiewki oleista później orka warto też zrobić kultywacje sianie i np oprysk lub nawóz i zależy teraz jaki jest siewnik bo jeśli początkowy to czekamy na zbiory a jak nie to zbowu nawóz lub oprysk by było 3x nawożenie 

Rzodkiew oleista jest traktowana jako nawóz tak więc później tylko 1x oprysk i 1x nawóz i czekamy na żniwa... Bo mamy w międzyczasie 3x nawożenie,  co wy na tą opcję? 

Ja staram się robić inaczej też droga jest długa ale pomijam Rzodkiew i jej sianie czyl:
-Orka
-Kultywacja ( gra wymaga by ją przeprowadzić po orce) 
-Siew z tym standardowym siewnikiem i nawożenie jednocześnie 
-opryski (Czekam aż coś wzrośnie)
-nawoz (gdy tylko znowu cos rośnie) 
-Zbiory

Większy mam dylemat bo opryskiwacz ma zasięg 15m a rozrzutnik nawozu 28m i nie chce robić nowych śladów na polu by nie niszczyć upraw a jak jadę np siewnikiem po śladach opryskiwacza to mam duże straty i koszty za nawóz szkoda tych strat,  ogarnął to ktoś może jakoś sprytnie?  
I czy jest sens kupić jakiś ciągnik mały do nawozów z wąskimi kołami czy to faktycznie mało niszczy upraw?

Odpowiedz
Jak zasiejesz i wzrosnie to dopiero daj 1 nawóz czy tak oprysk
Zapraszam na mój fanpage https://m.facebook.com/MefiuFs-185833468...=bookmarks

Zostaw po sobie like zebym wiedzial ze byles ;p

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
oprysk=nawoz=rzodkiewka

nie ma to znaczenia, wszystko to to samo

niektore siewniki maja zbiornik na nawoz i to jest wliczone jako nawozenia numer jeden, w sumie trzeba 3 razy nawozic, za kazdym razem w innym etapie wzrostu

orke mozesz robic, ale nie musisz, orka daje 10% wieksze zbiory, kultywacja po orce nic nie daje, mozna od razu siac

dodam jeszcze, ze zamiast nawozenia w pierwszej fazie wzrostu mozna zastosowac chwastownik (czy jak to sie tam nazywa po PL),  nie tylko zastepuje nawozenia ale jest darmowe, w takim sensie, ze nie placimy za nawoz co na poziomie trudnym moze byc uzyteczne, bo z mojego doswiadczenia na razie wynika, ze sztuczny nawoz (ciekly/staly bez znaczenia) ma najwyzszy koszt w uprawach. Wiec kombinacja rzodkiewki, potem chwastownik, potem nawoz naturalny (od zwierzat, ciekly lub staly znowu bez znaczeia) moze znaczaco wplynac na zarobek.

Odpowiedz
Jeszcze jedno bo zauważyłem że ja robię oprysk nawoze nawóz cokolwiek gdy już widać rośliny że rosną i tworzą się ślady po ciągniki i one zostają już do końca aż do zbioru czyli powinniśmy być stratni na takim polu ale...gdy już puszczamy kombajn i kosimy np zboże to z tym pasów czy też śladów po ciągniku normalnie widać jak pojawią się nagle rośliny i zbiornik nabija więc nie jesteśmy stratni przez nawożenie.... Czy ktoś to jeszcze zaobserwował? Chciałbym to tylko potwierdzić bo mam ciągnik na wąskich do nawożenia ale nie widzę czasami gdzie brakuje nawozuSmile a tak to bym się uprawa nie przejmował pozdro

Odpowiedz
(11-16-2016, 12:34)pavvlo1988 napisał(a): Jeszcze jedno bo zauważyłem że ja robię oprysk nawoze nawóz cokolwiek gdy już widać rośliny że rosną  i tworzą się ślady po ciągniki i one zostają już do końca aż do zbioru czyli powinniśmy być stratni na takim polu ale...gdy już puszczamy kombajn i kosimy np zboże to z tym pasów czy też śladów po ciągniku normalnie widać jak pojawią się nagle rośliny i zbiornik nabija więc nie jesteśmy stratni przez nawożenie....  Czy ktoś to jeszcze zaobserwował?  Chciałbym to tylko potwierdzić bo mam ciągnik na wąskich do nawożenia ale nie widzę czasami gdzie brakuje nawozuSmile a tak to bym się uprawa nie przejmował pozdro

testowałem !! tam gdzie slady jest mniej zboza!!!!

Odpowiedz
Ja powiem tak . Jak to wygląda z poziomu gry.
Nawozimy 3 razy - nawóz traktuje gra tak samo czy to gnojowica czy chemiczny. Nie ma znaczenia którym nawozimy.
Nie widzę sensu nawożenia przed orką , bo jasno jest napisane że nawozimy podczas faz wzrostu. Orkę też pomijam, dopiero jak widzę że należy zaorać to robię to. Rośliny mają 4 fazy wzrostu określone kolorem zielonym tylko różne odcienie. I jeżeli siejemy siewnikiem który od razu nawozi to w ciągu następnych trzech faz wzrostu musimy to zrobić jeszcze dwukrotnie. Bo nie można nawozić dwa razy podczas tej samej fazy wzrostu.
I tak to widzi gra i tak wtedy działa optymalnie.
Jedyna różnica jest przy sadzeniu rzodkwi oleistej.

Odpowiedz