Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Problem z zarabianiem
Macie też problem z zarabianiem?
Ja grałem na jednym zapisie 20 godzin na poziomie trudnym i gdyby nie wykonywanie misji u innych rolników cały czas byłbym na minusie.
W ogóle nie opłaca się sprzedawanie plonów ani hodowanie zwierząt. 
To samo miałem na drugim zapisie tylko tam już grałem na poziomie normalnym. 
Też tak macie? Wydaje mi się że nie powinno tak być.

Taka tam sobie reklama.
no bo tak jest, na trudnym gdybys chciał ciągnąc na samych uprawach na początku to jest cięzko, ja wszedłem w leśnictwo troche dorobiłem i zainwestowałem dużo w ziemie i już jest łatwiejBig Grin

(10-31-2016, 23:26)Wojtów AgroFilm napisał(a): no bo tak jest, na trudnym gdybys chciał ciągnąc na samych uprawach na początku to jest cięzko, ja wszedłem w leśnictwo troche dorobiłem i zainwestowałem dużo w ziemie i już jest łatwiejBig Grin

na normalnym poziomie tez za bardzo nie widziałem różnicy

Jeśli skupisz się na uprawie soi lub rzepaku to bez problemu dasz rade wychodzić na plus ale nie możesz sobie pozwolić na żadne przestój w uprawach. Nie wykonuje misji ale trochę kasy juz mam. Trzeba pamiętać o w miarę szybkim pozbyciu się sprzętu używanego na rzecz wypozyczonego bo koszt dzienny wypozuczonego to 1% jego wartości a koszt dzienny obsługi używanego staje się szybko wyższy.

A tak głośno było o tym leasingu
I to chodzi pewnie o te wypożyczanie?
No jaki takiego leasingu nie widzę zeby bylo widać ile jest jeszcze do spłaty i ile będzie kosztował wykup maszyny na wlasnowc

Zmień trochę ceny w skupach i dochody z obiektów placeable.

Taka tam sobie reklama.
No niestety trzeba wiele godziny wyrobić żeby móc pozwolić sobie na kupowanie pól i nowych maszyn.

Jeżeli gracie na normalnym poziomie trudności to taki mini poradnik:

1. Zyski z ziarna to bez względu na to co posiejesz wyjdzie w granicach 11-13 tys za 1 ha. Różnice ceny w skupach. Oczywiście pola są na max nawiezione. Soja, słonecznik i rzepak to mniej wożenia. Niestety jeżeli mamy ustawione nawożenie na 3, włączoną okresową orkę i korzystamy z pracowników to nasz zysk z 1 ha wyniesie około 8 tys.
Jedyna opcja to być cierpliwym, trzymać wszystko w silosach i sprzedać jak się pojawi zapotrzebowanie. Ale u mnie przez 6 dni było zapotrzebowanie tylko na wełne i ziemniaki.

2. Zwierzęta to nie najlepszy pomysł na zarobek na początku kariery. Przy krowach trzeba sporo zainwestować w sprzęt. W świnie też trzeba sporo zainwestować bo jeżeli mamy ich mniej niż 50 to na zysk będziemy bardzo, bardzo długo czekać. Niestety one się tylko rozmnażają a możemy je sprzedać 3 razy taniej niż kupiliśmy. Więc trzeba ich mieć minimum 150 żeby wyjść na 0. Tylko to bez kosztów za sprzęt i wszystkie plony. Nie opłaca się kupować gotowej paszy w sklepie! Przy pilnowaniu max wydajności i 50 świniach dziennie może się pojawić do 10 sztuk ale potem będzie ich więcej przybywać.
Najlepszym rozwiązaniem są chyba owce ale tego jeszcze nie testowałem.

3. Lepsze zyski daje uprawa kukurydzy na kiszonkę (BGA). U mnie z 3,5 ha kukurydzy (nawóz max level) zysk wyniósł około 160 tys. co daje około 45 tys z 1 ha. Trzeba wynająć ładowarkę i sieczkarnie ale to i tak o wiele lepiej wygląda niż uprawa tej rośliny na ziarno.

4. Jak wszyscy wiecie najwięcej kasy daje wykonywanie misji gdzie za 5 min pracy z rozsiewaczem można dostać 10 tys. Sam nie testowałem ale sprzedaż drewna chyba jest całkiem opłacalna...

5. Rośliny bulwiaste dadzą dobry zysk z 1 ha ale jeżeli zależy nam na szybkich zbiorach to nawet wynajem najlepszych maszyn będzie bardzo kosztowny. Zysk z buraków to w granicach 25 tys z ha

6. Ceny pól to jednak przesada moim zdaniem ponieważ cena za hektar to 81 tys. Za wykonanie misji mamy obniżkę cenową 2%. Maksymalna obniżka po 10 misjach to 20% czyli mamy 1 ha za około 65 tys. Wciąż drogo ale przy polach powyżej 5 ha to ma znaczenie.