Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Dawno dawno temu....
No wiadomo Big Grin Ciaputek da radę w każdej sytuacji Big Grin

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Ładnie tylko dziwnie orane Big Grin

Odpowiedz
Naprawdę mega historyjki i zdjęcia Wink

Odpowiedz
Teraz to masz sprzęt konktretny Smile

Odpowiedz
Po orce i bronowaniu pora na siew. O sianiu nie ma co dużo opowiadać. Wystarczy wspomnieć, że na przyszły rok posiałem 8ha pszenicy ozimej, 5ha jęczmienia ozimego i po raz pierwszy rzepak. Jestem ciekawy co z tego wyjdzie. Na pozostałych 3ha wiosną zasieję buraki lub kukurydzę na paszę.
Jeśli chcesz zobaczyć jak szedł siew, to obejrzyj  -->Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.<--

Odpowiedz
No i się napracowałeś bez kabinki w tym c-330 Big Grin Kaszel z kurzu pewnie jeszcze Cię męczy Big Grin

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
No jak c-330 jest to robota idzie Big Grin

Odpowiedz
Coś większego do siewu by się przydało Smile

Odpowiedz
Wiosna wiosną, ale pora na siew buraków! Zestaw standardowy c-330 z siewnikiem i c-45 z nasionami. C-330 to dobry ciągnik, ale jak na 20Ha gospodarstwo nie sprawdza się jako podstawowy traktor. Przydałby się jakiś większy i mocniejszy sprzęt. Zastanawiam się też nad kupnem kombajnu. Wtedy mógłbym też robić na usługach. Ale nie można mieć wszystkiego na raz.

---> Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.  <---

Odpowiedz
Który w twojej historii jest rok?
Trochę nierealnie, bo dziadek opowiadał mi że 50 lat temu to C-45 pracowały na 30ha, bo ludzie i tak byli przyzwyczajeni do ciągłej ręcznej roboty. A ty wspomniałeś że 30stka to za mało na 20ha.
"Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą" - Otto von Bismarck
[Obrazek: fsscreen_2018_06_05_2ibxsw.png]

Odpowiedz

Przegląda: 1 gości

Menu