Logowanie Facebook Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dawno dawno temu....
Poczekaj panie do 4 czerwca 1989, bo prędzej zwykłemu rolnikowi dużego Ursusa nie sprzedadzą, jedynie paroletnie zbyty z SKR albo PGR, a wiadomo, jak tam w 4 lata potrafią zniszczyć sprzęt Smile
"Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą" - Otto von Bismarck
[Obrazek: asdfniybq.png]

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Taka tam sobie zawartość reklamy
(08-27-2017, 21:44)user12 napisał(a): Poczekaj panie do 4 czerwca 1989, bo prędzej zwykłemu rolnikowi dużego Ursusa nie sprzedadzą, jedynie paroletnie zbyty z SKR albo PGR, a wiadomo, jak tam w 4 lata potrafią zniszczyć sprzęt Smile

Mój dziadek robił przez 30 lat w PGR. Stąd z pierwszej ręki wiem, że potrafili jednego roku dostać np. nowego c-360 a po roku - dwóch oddawali go na złom żeby dostać przydział na nowe maszyny

Odpowiedz
Jak zawsze ciekawie. Smile

Odpowiedz
I tak muszę poczekać trochę aż ziemia obeschnie zanim będę mógł w pole pojechać. Ostatnio sporo padało więc błoto takie. że aż buty spadają. Dlatego oprócz codziennych obowiązków mam chwile czasu, żeby pokazać wam małe zmiany jakie zaszły na gospodarce. Dlatego powiem wam trochę smutną rzecz - sprzedałem C-45. Trochę szkoda, bo jednak sentyment został... eh ile to się w polu robiło albo przyczepy z burakami z błota wyciągało. No ale nic trzeba iść do przodu. Ursusa kupił Walek od Zaleskich. Dobry gospodarz chociaż nie dużo ma ziemi. Za ile poszedł to nie powiem bo to umowa między chłopami to co wam będę mówił. Trzeba się modernizować i iść na przód dlatego trzeba kupić nowe maszyny. Dlatego kupiłem sobie władimirca. rocznik '70, jakby ktoś nie wiedział to mamy 1974, niektórzy to chyba nie wiedzą i im się wydaje że mamy jakiś XXI wiek czy jakieś inne cuda. wydaje mi się nico skomplikowany zwłaszcza skrzynia biegów, ale to kwestia przyzwyczajenia. Szkoda, że ma dwustopniowego sprzęgła, no ale nie można mieć wszystkiego. Mam też nowy siewnik. Niech was nie zwiedzie jego wygląd. Wygląda, jakby miał nie wiadomo ile ale ma... trzy lata. tak przynajmniej na plakietce wybili. Na kombajn nie mam pieniędzy. Kupiłem też opryskiwacz ale klisza mi się prześwietliła przypadkiem więc ze zdjęcia nici. Taki zwykły pilmet. 400l. Jakiś półprzezroczysty plastik czy coś niebieskie ramiona no i tyle. Opryskiwacz jak opryskiwacz co wam będę opowiadał. Ale na koniec to powiem wam, że z teściem coś ostatnio słabo. Słaby, sił nie ma, cięgiem leży tylko, dlatego trzeba pomagać. Tak po prostu.

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.

Odpowiedz
Historyjka jak zawsze super. Smile

Odpowiedz
Super jak zawsze Big Grin
Pamiętajmy:
[Obrazek: LogoRespectForModders100px.jpg]

Odpowiedz
Dawno tu nie bylem, historia wyśmienita a można by wiedziec jako to mapka ?? Smile :-)
[Obrazek: 1f3168a99c64470748bb0212345df0af_big.jpg?1506162922]

Odpowiedz

Przegląda: 1 gości

Menu