Logowanie Facebook Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
soilmod na oryginalnych mapach
Witam. Dysponuje ktoś wyciągniętą z podstawki mapą ( najlepiej Bjornholm ) z wgranym soilmodem? Ewentualnie, skąd można taką mapę jako mod i wgrać soilmod? Bo do oryginalnych niestety się nie da.

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama
Weź sobie poradnik
http://farming-simulator.pl/showthread.php?tid=429
tam możesz zrobić całą mapę "Bjornholm " w formie moda tylko nie usuwaj niczego po wklejeniu poza tymi plikami co należą tylko do map02 - potem zapisz i masz "Bjornholm " jako mod i możesz do niej dodawać co chcesz bo ma plik "ModDesc" .

Odpowiedz
Dzięki. Pobawię się.

Odpowiedz
Soilmod da się wgrać do oryginalnej mapy bez większego problemu... Sam to kiedyś zrobiłem. Wystarczy otworzyć plik i3d mapy notatnikiem i dodać odpowiednie linijki, które są w plikach soilmodu. Potem wystarczy skopiować pliki Soilmoda do miejsca z mapą i jeszcze inne do modów. Wszystko odbywa się bez wgrywania mapy jako dodatkowy mod. W dodatku można grać na swoim starym save...

Odpowiedz
"smvn3412"-- jak myślisz po co "Giants " dał możliwość tworzenia modMap z map systemowych ?
To Ci powiem po to żeby takie spece nie grzebały w mapach systemowych i płakały potem na forach że mi laguje że się ładuje długo itp.
Każda zmiana w mapach systemowych powoduje dodatkowe obciążenie całej gry . Gra zanim zacznie czytać mody musi przeczytać swoje mapy .
A jak w nich namieszasz to opóźniasz pracę gry.

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama
@eurat - wiem o tym... Podałem tylko prostszy sposób jak można dodać Soilmoda na oryginalne mapy. Jeżeli ktoś nie potrafi stworzyć modMapy bądź nie chce się tyle w to bawić to myślę, że mimo minimalnego przymulania się gry skorzysta z tego sposobu.

Druga sprawa: Jeżeli zrobimy modMap z systemowej mapy to prawdopodobnie nie będzie możliwości kontynuowania starego save, a jeśli edytujemy tą mapę bez wyciągania modMapy, taka możliwość jest. (Nie jestem tego pewien ale chyba tak jest)

Odpowiedz
możliwości kontynuowania starego save ---tu masz rację bo nowa mapa typu "Mod' będzie widziana pod nazwą -- "Sample Mods " i trzeba grać od nowa ale, jeżeli ktoś dodaje coś do mapy to ma tzw. żyłkę majsterkowicza i lepiej niech się uczy poprawnych działań.

Odpowiedz
Spoko. I tak muszę mieć osobną mapę na soilmodzie, bo na kompie gra też brat i on nie gra na soilmodzie( dla niego za trudne ). Tak że już zrobiłem, soilmoda dodałem i na razie wszystko ok. Dzięki eurat za poradnik.

Odpowiedz
Jeśli pograsz i sprawdzisz że działa SoilMod dodaj jeszcze mod sieczki (luźna sugestia) i upnij na ls-world.pl bo tego brakuje Smile

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama
Postaram się, jak znajdę czas.

Odpowiedz