Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Czas/Wzrost roślin
Czy jest w grze ustalona jakaś godzina wzrostu upraw (nieraz zdarza mi się iż tylko zaczne siać odrazu za moim siewnikiem już uprawa urosła) i potem wychodzi takie pole do szachów i cieżko potem z nawożeniem . Ustawienia gry od 6 do 22 "X5" od 22 do 6 "X120" , czas wzrostu upraw "Normalny"  i niemoge tego rozkminic o której te fazy wzrostu są . Jesli ktos cos wie albo ma juz sprawdzono taktyke - wysłucham uważnie . Dało się zauważyc że cała mapa w danym momencie ma faze wzrostu na polach dlatego pytam Smile

Taka tam sobie reklama.
No ja robie tak że wyłączam wogóle wzrost roślin na czas obsiewu pól. Potem mi wszystko ładnie i równo rośnie Smile

Na czas siewu zalecam wyłączyć wzrost i grać na czasie x1.

a jak już zasiejecie to potem co jak potem trzeba 2 albo 3 razy w zależności czy idzie rzodkiew oleista opryskać lub sypnąć wapnem przyspieszacie czas czy czekacie spokojnie powoli aż fazy wzrostu dojdą same >?

Ja to sobie jak np już rozsypie nawóz na wszystkich polach to przyśpieszam wszystko na max a jak podrośnie to stopuje wzrost a czas zwalniam do x5 i sobie spokojnie drugą faze nawożę Smile I tak aż do zbiorów Smile Wtedy sobie spokojnie zbieram potem kultywuje,w planach mam orke,muzyczka leci. Na spokojnie,mnie ta gra wycisza i odstresowuje Smile

Cool jakoś to ogarnełem , ale i tak drażni mnie manipulacja czasem , powinno to być jakieś takie ustabilizowane że jak się sieje na polu " danym polu np : nr 12 " to póki na nim jestem by nie rosło mi za siewnikiem nic . Ale to widzę marzenia ściętej głowy Big Grin

Taka tam sobie reklama.
to od Ciebie zależy na jakim czasie grasz. Ja używam czasu 1x gdy coś sieje. Później włączam 120x do pierwszej fazy , zwalniam na 1x i nawożę. i tak 3 razy. Nie zdarzyło się żeby nie równo rosło. Początkowe pola są na tyle małe że ogarnie się bez problemu. Jeszcze robię przerwy 3 fazy wzrostu między polami. Czyli na 3 fazie jak nawiozę to zostawiam zwolniony czas i sieje na drugim polu. W ten sposób każde pole dochodzi tak jak chcę Smile i jak to mówi kolega wyżej gra działa odprężająco Smile

koledzy ja nie gram na oryginalnych mapach , nienawidze lustrzanki , pogrywam na holzhausen Tongue tylko ja mam 4 pola i chciałem robić tak ze w jeden dzień orka , potem rzodkiew "albo bez orki " i tu na czasie x5 nieraz urosnie mi powiedzmy już o 13-tej  czasu "z gry " nieraz i o 23 pierwsza faza się ukaże . Dlatego pytam o porady . Smile A drugie pytanie jak się prawidłowo jezdzi po polu powiedzmy z kultywatorem np " pole prostokątne " . Tak jak to robi pracownik czy są lepsze metody na zaoszczędzenie czasu i niepotrzebnych przejazdów .

Ja powiem CI tak. Jak nie łapiesz się z czasem bo przy 4 polach ciężko samemu obrobić to Ci mówie otwarcie, wtedy lepiej na moment siania i innych prac wstrzymujesz wzrost i robisz co masz robić. Prawidłowo jeździ się tak żeby jak najmniej czasu tracić. Ja robię jeden raz obok drugiego ( co możesz zobaczyć na filmach moich ) nie wiem jak Ty ale tak mi się wydaje najlepiej ale na małych polach szybciej przejedziesz pewnie z końca w koniec a bo na dużych to raz przy razie. i z jednej strony pomocnik z drugiej ja.

w sumie racja raz obok drugiego ale jeśli są przeszkody nie da się tak łatwo trzeba się nawracać z parę razy i to zależy też jako maszynę się ciągnie bo siewniki uparte są . Teraz pomaga mi w końcu doczekany curseplay to już przyspiesza robotę na polu , a z tym czasem właśnie chodzi o to żeby jedne pole sobie już rosło a drugie zacząć ale to nie wychodzi , znów szachownica Sad