Logowanie Facebook Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krowy
Siemka nie widziałem tego tematy , albo jestem ślepy ... ile około zjada 5 krów ? Dziękuje za odpowiedź i dam łapkę.
Podoba się daj łapkę w górę !  Wink

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Taka tam sobie zawartość reklamy
Jak ile je? Bezsensowne pytanie, karmisz ile odzie na 100% w menu

Odpowiedz
Przy jakiej ilości krów otrzymam dość pokaźną ilość obornika? Tak by część pól nawozic za free

Odpowiedz
pavvlo1988 przy 80 -100 sztukach masz już potężna ilość obornika, a przy 200 (tak jak ja) można już sprzedawać (za bezcen, nie opłaca się, ale można) nadwyżki obornika i gnojówki
farming2004 przy 5 sztukach wystarczy ci ok 8-10 bel siana i słomy oraz jakieś 15000 litrów kiszonki(tak aby miały 80% wydajności i mogły się rozmnażać)

Odpowiedz
(07-03-2017, 15:21)pavvlo1988 napisał(a): Przy jakiej ilości krów otrzymam dość pokaźną ilość obornika?  Tak by część pól nawozic za free

Bardzo mało precyzyjne pytanie, przecież przy każdej ilości obornika będziesz mógł nawieźć jakąś część pola "za free" nawet jak będzie to 2 metry.

Ale dostaniesz, za to precyzyjną odpowiedź. W oryginalnym FS17 (bez modów) jedna krowa produkuje 200 litrów obornika na dzień.
Teraz w zależności ile masz pól, czyli ile obornika Ci będzie potrzeba, tyle potrzebne będzie Ci krów. Wystarczy sobie policzyć.

Odpowiedz
Na spokojnie przeczytałem swoje pytanie to faktycznie nie dopracowane.... Ale Oli uderzył w sedno Smile
Jeszcze jedno pytanie na twoim przykładzie Oli ile potrzeba jedzenia dla takiej ilości krów jak u ciebie? Ile i czego...

Odpowiedz
Aktualne statystyki (obecnie uzupełniam koryta TMR'em)
Jest to mniej więcej połowa zapełnienia(nigdy nie uzupełniam do pełna, zawsze zostawiam trochę miejsca)
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.

Odpowiedz
Zacząłem od 18 sztuk bo brak funduszy niestety. Możesz powiedzieć jak robisz karmę zbilansowana? Bo mieszam sypie kombinuje i nie wiem co zrobić by dać im tam karmę zbilansowana

Odpowiedz
Do paszowozu wrzucasz kombinację :
- bela siana
- bela słomy
-reszta kiszonka z pryzmy lub dwie owinięte bele z kiszonką
Nieco inaczej sytuacja wygląda z paszowozem z modów Peecon (taki olbrzymi), ale przy takiej ilości sztuk w zupełności wystarczy podstawowy standardowy Smile

Wraz z wysypywaniem paszy mieszanej TMR uzupełnia się również pasek "Kiszonka, Siano"

Odpowiedz
Dziękuję za informację po zbiorach zasile trzode o kolejne 6szt by już oderwać się od zbiorów pozdrawiam

Odpowiedz