Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Tasmociag problem
Witam... jak robilem wczoraj swiniarnie to napotkalem taki blad ze tasmociag nie zbiera z gleby zboz ani ziemniakow, burakow... trawa, sloma dzialaja ok... tu jest Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail. ... strasznie mnie to wyssalo i juz nie mam pomyslow jak to naprawic Angry  ... dodam ze na oryginalnej mapie dziala ok :s

Taka tam sobie reklama.
< Rozkmina co jest nie tak z terenem >

Witam.
Wczoraj nie dawalo mi to spokoju i zaczalem kombinowac z czego wynika ten blad z tasmociagiem... na poczatku myslalem ze jest to wina " additionalMapTypes.lua " i tu zmarnowalem sporo czasu bo przepisywalem pliki .grle i sam plik map01.i3D na rozne sposoby bez pozytywnych rezultatow.
Dzis jak wstalem to pomyslalem... a moze by tak sprawdzic " czyste " mapy od ktorych zaczynalem towrzyc mape...
Pierwsza mapa ktora sprawdzilem byla mapa na ktorej zaczynalem  " zabawe "...
[Obrazek: JngC3vx.png]
[Obrazek: LvAKpvy.png]
Jak widac wszystko na niej dziala i prawdopodobnie testowalem tez tasmociagi i doszedlem do wniosku ze juz tak bedzie " zawsze " jak wiadomo tak nie jest ;/ ... co jeszcze mozemy zobaczyc po tym screenie powyzej to ze  " siatka " mapy dzieli sie prawidlowo ( jeden wielki kwadrat dzieli sie na 4x4 mniejsze ).

Idac dalej zerknalem na mape na ktora przeszedlem... czyli rozmiar x4
[Obrazek: IYbeIz3.png][Obrazek: eStF4oJ.png]
Na screenie powyzej widac ze kwadrat nie dzieli sie juz na 4x4 tylko na 2x2 i tu juz tylko dziala trawa, sloma oraz siano zbierane przez tasmociag... czyli to co mam obeznie na mapie ktora robie ;/

Idac jeszcze dalej sprawdzilem kolejna mape w rozmiaze x4 ale z niej nic nie bralem ( na cale szczescie ) Wink
[Obrazek: Y2bVx9j.png][Obrazek: p1XNQYi.png]
I tu jest ciekawie... gdyz kwadrat terenu nie dzieli sie wogole i na tej mapie nie da rady zebrac z " gleby "  kompletnie nic... trawa, siano ani sloma nie dziala oraz zboza... poprostu tu tasmociag kompletnie nie dziala... idac tym tokiem myslenia mam wrazenie ze za dzialanie tasmociagow odpowiada " gestosc " dzielenia sie " kwadratow " na sektory... czyli jak jest 2x2 to dzialaja " trawy " natomiast jak jest 4x4 to teoretycznie powinno dzialac wszystko.
Teraz musze wykombinowac od czego zalezy " gestosc " dzielenia sie siatki terenu i gdzie to sie zmienia... aby uzyskac podzial " kwadratu " terenu na 4x4... mam nadzieje ze to rozwiaze problem z tasmociagiem.

Moze ktos juz wczesniej spotkal sie z tym problemem i ma na to rozwiazanie ?
Pzdr.

< Trzeba czekac ;/  >

Sprawa wyglada tak... odnalazlem plik odpowiedzialny za wielkosc i podzial " kwadratow " na mniejsze kwadraty... jest to plik o nazwie map01_dem.png ... czyli tu gdzie mamy zapisane wysokosci mapy... sprawdzalem rozne opcje ( powiekszanie i pomniejszanie tego pliku i tu sie dzialy cuda, bo na oryginalnych rozmiarach podzialka jest ok... czyli 4x4 a w miare powiekszania rozmiaru pliku podzialka " kwadratu " zaczynala sie psuc... sprawdzilem tak do rozmiaru mapy x16 gdzie tej podzialki nie bylo juz wcale.
Z ciekawosci pomniejszylem moj plik mapy ( map01_dem.png )  do oryginalnego rozmiaru i okazalo sie ze wszystko dziala OK

[Obrazek: SI6lPeR.png]

Nie dalo mi to spokoju i poszedlem poczytac troszke na zagranicznych forach... dowiedzialem sie przy okazji ze Giants ma w nowym Update 1.4 ponoc naprawic niebo... ze bedzie mozna je powiekszyc tak jak to bylo w FS 15 do rozmiaru x4 i x16... a co do sprawy " kwadratow " to ponoc pod FS 15 byly napisane skrypty pod mapy x4 oraz x 16... wiec trzeba czekac az ktos napisze odpowiedni scrypt pod Fs17 i wtedy sie go zapoda do mapy ( no chyba ze Giants zrobi to szybciej jesli wogule )

PZdr.