Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Pytania do modu Seasons
Lightbulb 
Zgodnie z ustaleniami zakładam wątek dla pytań dla tematu:
 Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.

A oto pierwsze z nich:

Kacper Gorząch napisał(a):Witam.Niewiem czemu nie mogę w wątku napisać więc tu napisze. Zadam ci pare pytań jeśli można oczywiście:
1.Kiedy mod zostanie wydany?
2.Masz koleś niezłe informacje.Skąd je masz?
3.Czy moda będzie można odpalić na istniejącym save?
4.Czy mod działa na oryginalnych mapach(mówie o tym czy te wiaty będą działać jak pod wiatę wstawie przyczepe z śniegiem to czy będzie topnieć)

PozdrawiamBig Grin

Wychodzi na to, ze poradniki są zablokowane do postów - poproszę o przeniesienie.

Ad. 1.
Będzie do pobrania na stronie Ginats w ramach konkursu, może w przyszłym tygodniu, a jak Ginant nie wyrobi się z testami to pewnie dopiero w kolejnym.
Ad. 2.
Jestem jednym z tłumaczy i testerów tego modu.
Ad. 3.
Będzie można, jest to opisane w teksie. Będzie wówczas możliwość zresetowania upraw na polach, lub pozostawiania, ale lepiej zresetować. Dlatego najlepiej zebrać pola i dopiero aktywować mod.
Ad. 4.
Niestety nie, na oryginalnych mapach śnieg będzie ograniczony do cienkiej warstwy, a funkcjonalności przechowywania pod zadaszeniem nie działają. Nadal można jednak oryginalną mapę szybko przerobić do moda zmieniając tylko rzeczy wymagane przed mod Seasons do pełnej funkcjonalności.

Kontynuujmy w tym temacie.

Taka tam sobie reklama.
Cześć, utrzymanie maszyn, jest przegląd. Czy będzie to rozbudowane o naprawy, uzupełnianie oleju, itp. ?

(06-02-2017, 12:21)mk926 napisał(a): Cześć, utrzymanie maszyn, jest przegląd. Czy będzie to rozbudowane o naprawy, uzupełnianie oleju,  itp. ?

Nie wykluczone, być może jako oddzielny mod. Autorzy mają dużo planów, ale obecnie Seasons skupia się bardziej na kwestiach ekonomicznych stąd całkowicie zmienione wydatki na pojazdy.

Obecnie jedyną rzeczą z ingerencji w pojazdy jest stałe wyłącznie opcji auto startu silnika.

Roku w pigułce w modzie Seasons:

Filmik wyżej i poprawne działanie zimy mnie bardzo przekonują. W tej podrobionej wersji gra stawała dęba jak miało przejść na zimę ;/

Małe pytanko, jeśli mapa nie ma wgranych tych odpowiednich wiat itp to bele słomy, siana itp będą gnić i nie da się nic z tym zrobić? Czy ta opcja będzie po prostu wyłączona i będzie tak jak normalnie? Druga sprawa to jak przechowywać trawę jeśli jej bele gniją po dwóch dniach tak czy inaczej? O ile dobrze zrozumiałem Smile

Taka tam sobie reklama.
(06-03-2017, 01:49)Steeb napisał(a): Filmik wyżej i poprawne działanie zimy mnie bardzo przekonują. W tej podrobionej wersji gra stawała dęba jak miało przejść na zimę ;/

Z przejściami pomiędzy sezonami może być różnie na różnych mapach i komputerach. W końcu wymaga to masowej zmiany tekstur. Dodatkowym problemem może pojawić się, jeżeli mapy wykorzystują stare drzewa, tzn. ze starszych wersji FSa.
MOd został przygotowany by poprawnie działać z drzewami i krzewami z FS17 z map Gold Crest Valley i Sosnovka. Jeżeli drzewa będą z innych map lub niestandardowe, to może być różnie, ale autorzy przygotowali mod współpracujący, który pozwoli dodawać sezonowe tekstury do niestandardowych drzew.

(06-03-2017, 08:28)lodowy wilk napisał(a): Małe pytanko, jeśli mapa nie ma wgranych tych odpowiednich wiat itp to bele słomy,  siana itp będą gnić i nie da się nic z tym zrobić? Czy ta opcja będzie po prostu wyłączona i będzie tak jak normalnie? Druga sprawa to jak przechowywać trawę jeśli jej bele gniją po dwóch dniach tak czy inaczej? O ile dobrze zrozumiałem Smile

To "odpowiednie wiaty" działają inaczej. 
Na mapie nie przygotowanej do współpracy z modem, czy bez tzw. maski śnieżnej śnieg pada wszędzie, nawet w budynkach ale tylko do grubości 6 cm (1 warstwa). Wtedy też wyłączone jest gnicie bel siana i słomy na powietrzu bo mod nie jest w stanie ustalić, czy bela znajduje się na powietrzu czy pod zadaszeniem.
Inaczej jest z trawą, przecież trawy w rzeczywistości się nie przechowuje w mokrej postaci bo gnije. Gdyby zbelować trawę to mokra mogła by się nawet sama z siebie zapalić. Dlatego mod wprowadza taką zmianę, że bele trawy zaczynają gnić i po prostu znikają. Trawa, ale siano i słoma luzem też zaczynają ubywać, z resztą tak jak w rzeczywistości.
Wniosek taki, że trawy się po prostu nie przechowuje zbyt długo, dlatego w zimie krów nie można karmić trawą i pomimo, że nie w interfejsie nie widać wtedy 100% wydajności to zwiększone jest produkcja mleka.

Mam nadzieje, że do Polskiej Krajny będzie ten mod przystosowany.

(06-03-2017, 14:11)Steeb napisał(a): Mam nadzieje, że do Polskiej Krajny będzie ten mod przystosowany.

Raczej robi się odwrotnie. To mapy przystosowuje się do modu, bo z założenie autorzy mapy mają do tego prawo i do nich należy decyzja. Autorzy Seasons nie ingerują w mapy. Mogę pomóc autorowi przygotować mapę.
Planuję też niedługo zrobić polską instrukcję przygotowywania mapy pod mod Seasons.

Kolejne pytanie prywatne

Cytat:Witaj ja w spr modu sezonu jak to będzie z drzewami czy wszystkie zrzucą liście czy trzeba będzie podmieniać drzewa na org? 

Opisywałem już wyżej, ale w takim razie opiszę prościej.
Mod Seasons potrafi zmieniać wygląd drzew, na mapach które korzystają z drzew z FS17. Jeżeli mapa map inne drzewa, np. z FS15 czy co gorsza FS13 albo jakieś niestandardowe to te nie będą się zmieniać, chyb, że ktoś dorobi mod o nazwie Sesonal Texture Mod. To taki dodatkowy mod, który zawiera dodatkowe tekstury dla każdej z pór roku.

Jeżeli chodzi o zmiany wyglądu drzew w grze to odbywa się to automatycznie, czyli nie trzeba edytować mapy pomiędzy porami roku. Należy jednak pamiętać, że tak jak w życiu drzewa nie muszą puścić liści wraz z nastaniem kalendarzowej wiosny, tak i w modzie jeżeli będzie jeszcze zbyt zimo wiosną, to drzewa będą nadal gołe. Widać to na filmiku, który umieściłem wcześniej, jeżeli zwróci się uwagę na temperaturę na początku wiosny.