Logowanie Facebook Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
spadek fps
Question 
problem być może od dłuższego czasu bo rzadko gram tak długo*
A więc mniej więcej po 3 godz. gry fps spada mi do 4 co ciekawe mogę wyjść do menu zapisz itd. to fps podejdzie do 14 max.
Całość dobrze działa po ponownym uruchomieniu gry. i nadal przez 3godz.
Wygląda jak by pamięć ram mi się zapełniała albo coś podobnego.
parametry kompa to:
procek: i5- 3330
ram: 8GB Patriot
grafika: Nivida Ge-Force 750 Ti
zasilacz: 500W
dysk. 2x 500GB

system:Win 10 pro.

Taka tam sobie reklama
A na jakich ustawieniach graficznych grasz koleżko Smile ?

Ja jak gram na laptopie i nie zawsze mi włączy kartę graficzną (pulpit PPM i sprawdzam) to muszę rlg laptopa bo inaczej FPSy spadają do ok. 15

Jak grasz wyłącz wszystkie programy pracujące w tle.
Spróbuj też wyłączyć programy, które odpalają się przy starcie systemu może coś to da
 i zeskanuj system antywirusem.

Warto by zajrzeć do loga.

Taka tam sobie reklama
A więc log na bieżąco sprawdzam. Jest tam jeden błąd ale raczej nie jest to jego wina. błąd dotyczy pda mapy dla Tunxdorfmodcontest2015 konkretnie brak dobrej lokalizacji ikony dla uprawy lime.

Gram na profilu sprzętowym very high z tym że trochę zmodyfikowany gdyż mam wyłączone lusterka oraz ruch uliczny.
Jeżeli Steeb to ma coś do znaczenia to dlaczego przez 3 godziny jest ok?
Może mieć to związek z tym że nie raz z pauzuję grę coś poszukam w przeglądarce i dalej gram?

Od 2 tyg używam Windowsa 10 przed instalacją zrobiłem całkowity skan oraz odinstalowałem niepotrzebne programy tak aby Win. lepiej się przyjął. Myślę że nie ma tam wirusów.
Programy startowe to Avast, HP monitor , cclener, nivida, realtek.
Tak sobie myślę że Avast mi mocno to wszystko obciąża.

Programy jakie chodzą w czasie gry to według managera zadań nic specjalnego gdy gra zajmuję ponad 900MB Avast 16MB reszta a nie ma ich tam wiele to przeważnie 0.3 , 0.5 . 1.3 MB
Jedynie system to kolejne ponad 900MB ale tam to dużo nie zredukuję. obciążenie procesora gra 35% a reszta nie wiele albo 0% albo 1%

Może jak kolega RomeG napisał że wyłącza mu kartę graficzną.
W moim przypadku gdy z pauzuję grę raz drugi raz karta graficzna aby nie być obciążona wyłączy coś tam i potem system tego z powrotem nie włączy dopiero po ponownym uruchomieniu gry.? Tylko czy jest możliwe żeby zrobił tak w czasie grania, bo to jest tak że gram i po tym czasie odczuwam już zacinanie, nie minie 5 min i jest 4fps

Przy minimalizowaniu gry i przechodzeniu do przeglądarki może Ci się karta na nowo nie odpalić wraz z wyciągnięciem gry z paska. Spróbuj obniżyć na samo High Smile Co najważniejsze rób za każdym razem aktualizacje do karty graficznej bo GF Experience średnio 2x na miesiąc daje łatki.

Spróbuje tak jak mówisz Steeb. ustawie na high. Co do aktualizacji to na bieżąco bo wiem że oni fiksują z tymi sterami. w tej chwili są stabilne ale jeszcze miesiąc temu to był ciągły problem z openGL.

Co mogę powiedzieć jeszcze że włączałem teraz na próbę w czasie gry programy jak. np. przeglądarka, odtwarzacz, i przeglądałem dyski byłem ciekaw jak to wpłynie na płynność gry. Sama przeglądarka nie wpłynęła na grę sam odtwarzacz też nie ale razem już minimalnie tak.
Co ciekawe to jeszcze jest to że podczas gry jak się chwilami zatnie na sekundę fps spadnie do 10 może mniej nie zdążę zauważyć i z powrotem do około 40 fps lub 30 w zależności od miejsca to strasznie mocno zaczyna dysc pracować.

Ogólnie jak grasz na wysokich ustawieniach graficznych i w grze patrzysz w konkretną stronę może być spadek FPS'ów ze względu na szczegółowość mapy Smile Sprawdź czy spadek pojawia się przy podniesionej kamerze bardziej w górę czy też w oddalony koniec mapy Smile

Taka tam sobie reklama
Z tego co wiem to Avast nieźle muli komputer
też mi zawalał system więc go usunąłem.

Przegląda: 1 gości

Menu