Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Skylog "Realizm to podstawa"
Witam. Chciałem przywitać się ze wszystkimi na forum. Na tą chwilę jestem "samotnym" rolnikiem w dużej mierze korzystającym z Cours Play ale nie wykluczam gry na multi, z zaufanymi użytkownikami, tym bardziej że mapa na której gram od ponad 100h to Windsbach mój edit,z dużą ilością poprawek na samej mapie (gdyż ta nie uzyskała kolejne poprawionej wersji). Mogę tylko dodać że jest to najlepsza mapa do FS17, z realnie odwzorowanym terenie.

Gram bardzo realnie, zaczynając praktycznie od zera, wciąż jestem na dorobku w grze. Mod Seasons oczywiście używany!!!.

Maszyny (początek):

Kombajn stary wysłużony Forshritt E-514
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.

Ciągnik pomocniczy Deutz DX 4.71
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.

Ciągnik pomocniczy obsługujący gospodarstwo Zetor 8011

Ciągnik główny (koń pociągowy) Zetor 

Gospodarstwo na tą chwilę liczy 8,29ha, z czego 0,69ha to łąki. Uprawiam głównie pszenicę i rzepak, stosując poplony.

Mały przegląd gospodarstwa:

Budynek główny posiadający zautomatyzowany silos Gruber o pojemności 100 000m3, do tego korzystam z dwóch budynków gdzie można przechowywać ziarno luzem.

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.

Do rozliczeń kosztów używam własnej tabeli excel, gdzie monitoruję zyski i straty, obecny bilans gospodarstwa to 10700 euro.

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
I taką grę lubię, wspomaganie symulatora na własną rękę Smile Można się nieźle wkręcić w taką grę.
Fotki zachęcające Smile
"Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą" - Otto von Bismarck
[Obrazek: syy27url.png]

Odpowiedz
Fajnie, tylko na takie urealnienia trzeba sporo czasu :/

Odpowiedz
Dziękuję za komentarze. Owszem granie realnie zajmuje dużo czasu ale po pierwsze gdzie my się spieszymy;-) po drugie jak cieszy kiedy widać rozwój gospodarstwa.

W grze mam ustawiony Season Mod na 12 dni z prędkością realną, traktuję każdy dzień jak tydzień co daje 48 tygodni w roku i czuć zmieniające się pory roku, i pośpiech ze żniwami kiedy pogoda płata figle.

Taki mały zrzut z ekranu pokazujący jak wyglądają moje obliczenia, na własnej realnej ekonomii:

Na tą chwilę według Season Mod gram na mapie 7 rok, i powoli wszystko zaczyna wygląda coraz lepiej. Jeszcze dużo niezrealizowanych planów na mapie, nic tylko się rozwijać.

Obecnie u mnie żniwa na całego. 6ha pszenicy, która średnio daje około 9ton, ale nawozów nie żałowałem. Kombajn ma co robić a średnia prędkość robocza to 5km/h, wydajnośc około 1,4 ha/h

Uchwycony wczesnym porankiem na polu nr 33, działka około 1,9ha. Pszenica aż złota w świetle porannego słońca. Nie było rosy, więc zaczęliśmy wcześnie.

A tak wygląda w środku, wysokiej jakości tekstury i miła praca, mimo że heder około 4m, ale pola ubywa

W tym roku miałem nie brać słomy z pola, zostawiając ją dla odbudowy próchnicy w glebie, ale szykuję się powoli na rozwój gospo w kierunku krów mlecznych, i dobra słoma jest mi potrzebna. Obecnie w magazynach przechowuje ponad 300 beli 150, dobrze zbitych prasą claas Rollant. Wychodzi na to że słoma w cenie;-)

Odpowiedz
5/5, super Wink

Odpowiedz
Ciekawie Big Grin

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Dziękuję.

Żniwa,żniwa i po...

Podsumowanie:
Wymłócone 6ha
Silos zapełniony 59 tonami pszenicy
Średni wynik z ha to 9,8 tony, nie jest źle aczkolwiek dawka nawozów i zabiegów ochronnych, wyjątkowo duża w tym roku.

Kilka ujęć z końcówki żniw, działki około 1,6 ha
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail. Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.

I ostatnie sypanie + powrót na gospo, rok 7 żniwa zakończony
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail. Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.

Jako początkujący rolnik wiadomo nie ma się na wszystko, więc w tym roku wynajem dużej prasy Krone, model stary ale na 6ha powinien wystarczyć. Szacowany zbiór około 200 ton słomy

Kolejne zabiegi to już wiadomo. Spieszę się ze wszystkim żeby ograniczyć parowanie gleby, bo jak wiadomo jak pole odsłonięte to uciekają minerały.

W tym roku szacuję dawkę około 600kg nawozu na ha, to tak pod korzeń. Jak dobrze pójdzie na przyszły planuję już obornik, plany planami zobaczymy jak się uda.

Odpowiedz
no no Smile

Odpowiedz
Wynajem prasy czy też innych drobnych rzeczy się opłaca Smile

Odpowiedz
Wciągające ujęcia jak i opisy, naprawdę jestem pod wrażeniem Smile

Odpowiedz

Przegląda: 1 gości

Menu