Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Denerwująca gra?.
Zakładam taki temat aby każdy mógł napisać co denerwuje go w FS-ach, jest to temat typu ,,Hejted'', dlatego proszę hejcić jedynie grę a nie siebie nawzajem. Może ja zaczne. 
-Denerwują mnie początki gry, kiedy to nic nie ma i trzeba zaczynać za każdym razem od zera, denerwują mnie też troche długie dojazdy nowymi maszynami ze sklepu. 
-Denerwuje mnie czasami optymalizacja, naogół gra śmiga bardzo dobrze, ale czasami bez powodu potrafi się przyciąć do 5-ciu fpsów.. Często musze zaczynać wtedy gre od zera. 
-Denerwują mnie pracownicy, którzy zwłaszcza na moderskich mapach potrafią wjechać na sąsiednie pole i tam też zrobić robotę. 
-Denerwuje mnie fizyka, zwłaszcza podczas zakrętów nawet przy małej prędkości potrafi wywalić mi pojazd.. 
-Doskwiera mi brak porządnych polskich modów, w porównaniu do 13-stki polskie mody i moderzy zaliczyli nawet 3 kroki wstecz, obecnie przypominają one mody do 11-stki, nieforemne karykatury prawdziwych maszyn, zwłaszcza jeśli chodzi o Bizony.

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Mnie denerwuje że Giants sam w sobie jest mało kreatywny. stworzyliście już w ls 09 manure mod i mod nawozu? Super my dodamy je w ls 13. Stworzyliście forest moda w ls09? Wow! musimy umieścić go w LS15. Od '08 dodajecie nowe uprawy? Niesamowite! Uwaga w ls 13 dodamy ziemniaki i buraki! patrzcie jaki postęp. Stworzyliście SoilModa i MoreRealistic? Może kiedyś, kto wie? Z każdą kolejną wersją mam wrażenie, że wydaje pieniądze, na to samo co dwa lata temu tylko z ciut lepszą grafiką.

Co do Polskich modów to coż... Mnie osobiście ostatnio naszła taka myśl, że chyba powoli Polskie mody (w sensie ursusy i bizony) przestają być potrzebne. Po co komu jakaś '60tka czy rekord, skoro i tak każdy w końcu chce mieć te JD i NH? Nikt nie chce grać w koło takimi samymi maszynami. Znudzi się JD? to zamienisz na Case albo Deutza? a 60tke? na co? na Władimirca? Kiedyś jak odwiedzało się LS world to cała główna była zasypana polskimi modami, poprzeplatanymi zagranicznymi maszynami. A teraz jest kompletnie na odwrót. Swoją drogą wszechobecne złodziejstwo jest odpowiedzialnie za to jak polskie mody wyglądają, a przynajmniej te które są dostępne. I to mnie najbardziej denerwuje, że przez takich debili, którzy myślą, że zarobią miliony na zmianie linków czy wydawaniu jako własny, normalni gracze mają zamknięty dostęp do modów na poziomie.

Mi osobiście wydaje się, że szczytem polskiej sceny Moderskiej były czasy ls 09 i ls 11. Wtedy ludzie naprawdę coś robili i nie były to zwykłe reteksturowanie ale naprawdę własna praca. Pal licho, że 3/4 modów było zrobionych byle jak i miało tektury z painta, ALE BYŁY. Kiedyś w ls '09 miałem paczkę WSZYSTKICH bizonów - Od Vistuli do NH TC 54. W ls 11 już zaczeło się katowanie w koło superów i rekordów na modelach marcela. Ktoś kiedyś wrzucił na naszą stronkę Bizona Sampo przekonwertowanego wprost z ls 09. Jest brzydki, zle zrobiony, ale jest. I jest to chyba jedyny taki sampo wydany do ls 13. I chyba od tej części nie pojawił się ŻADEN (nie licząć kilku BSów i Gigantów) inny kombajn niż Super i Rekord - oczywiście na modelach marcela i skryptach brunera. I tak to konwertowanie trwa i będzie trwało. Do LS 13 wyszło sporo modów, ale jak wróciłem po długiej przewie od Lsów i zagrałem pierwszy raz w 13 (prawie rok po premierze) byłem zaskoczony jak mało jest polskich modów do wyboru. Potem sytuacja trochę się polepszyła ale to co dzieje się teraz to jest po prostu tragedia. Nie ma z czego wybierać. i najgorsze jest to, że nie będzie. Trzeba pogodzić się z tym, że albo każdy będzie robił mody dla siebie, albo nie będzie ich wcale.

Odpowiedz
Jeśli chodzi o mody to ja zuważyłem pewną tendencje...

Kiedyś to Polacy królowali na scenie moderskiej, wychodziło mnóstwo polskich maszyn, większość tak jak mówiłeś była niedopracowana, ale była. Dopiero gdy Marcello zaczął robić własne bizony i ursusy to to już był szał niesamowity, każdy doznawał orgazmów jak kosił jego bizonem,  wtedy rzadko kiedy ktoś wypuszczał tak bardzo dopracowane maszyny, byliśmy chyba wtedy w czołówce jeśli chodzi o mody. Albowiem zachód wypuszczał samą tandete, na podstawowym skrypcie. Tak było zza czasów 11-stki.

Później wyszła 13-stka, wraz z nią prawdziwy bum na ursusy i bizony, codziennie pojawiały się nowe wersje znanych i lubianych maszyn z 11-stki, w środkowym okresie wychodziły te najlepsze wersje, jeszcze nie złodziei, dopiero przed samym wydaniem 15-stki ich jakość zaczęła się obniżać, i wtedy można było zaobserwować tendencje spadkową jeśli chodzi o jakość wykonania, tekstury które wyglądały łądnie tylko na miniaturce, nie rzadko bardzo niskiej jakości, ubogie dźwięki etc. Wszystko z powodu tych pseudo moderów... Lecz ogólnie rzec biorąc za czasów ich świetności chyba każdy grał na 60-tkach czy Bizonach, sam mam chyba praktycznie każdą wersje jaka kiedykolwiek do nich wyszła... co się do tego przyczyniło? według mnie rozbudowane skrypty, w których dało się odczuć te namiastke prawdziwych maszyn, ile to ja hektarów wykosiłem swoim własnym bizonem, który skleiłem na własne potrzeby to już chyba nie pamiętam. Wtedy też każdy tak na prawde, stety czy niestety mógł stworzyć własną wersje, ja zrobiłem tego oto bizona tylko na własne potrzeby, nigdy nie chciałem go wydawać. 
[Obrazek: fs_Screen_2016_04_02_20_35_19.png] 

Później, nastały czasy 15-stki, ludzie robili kolejne i już coraz bardziej nieudolne przeróbki maszyn z 13-stki, ci którzy chcieli grać na starych maszynach zostawali przy 13-stce, nie oglądając się nawet na nową część i płacze dzieci którzy chcieli mieć dane maszyny w 15-stce. Mimo upływu tygodni to nadal mimo wszystko wyszło kilka świetnych maszyn do 13-stki, np. ten bordowy stary powyginany bizon Z050, którego uważam za najlepszego bizona do LS-a czy kilka świetnych ursusów. Wtedy też zauważyłem że zagraniczni moderzy zaczęli już nas omijać jeśli chodzi o mody do 15-stki, wypuszczali coraz to lepsze, i bardziej dopracowane maszyny. Ten czas można już uznać za koniec naszej dominacji.  
A obecnie?, cóż, nie mamy się co równać do zagranicznych moderów, którzy wypuszczają masowo i nowe, i starsze maszyny, chcąc nie chcąc, jeśli liczy się na realizm a chce sie pograć na starszych maszynach w 17-stke potrzeba jest pobierać zagraniczne mody, które są bardzo dobre, np. Zetory 8011/8045 czy seria starszych ciągników IH...  A my?, my robimy karykatury starych koncepcji, bizona Z050 którego wymieniłem wcześniej możemy uznać za łabędzi śpiew naszych modów. I wątpie żeby coś w tej materii się zmieniło..

Odpowiedz
Ładnie pięknie rozpisane @up 2x @up

Odpowiedz
(08-06-2017, 11:31)KombaBombaÓsmeSmake33344 napisał(a): ...Później wyszła 13-stka, wraz z nią prawdziwy bum na ursusy i bizony, codziennie pojawiały się nowe wersje znanych i lubianych maszyn z 11-stki, w środkowym okresie wychodziły te najlepsze wersje, jeszcze nie złodziei, dopiero przed samym wydaniem 15-stki ich jakość zaczęła się obniżać, i wtedy można było zaobserwować tendencje spadkową jeśli chodzi o jakość wykonania...

Ja bym stwierdził, że własnie po wydaniu ls13 zaczął się powolny upadek naszej sceny Moderskiej. To normalne, że zaraz po premierze robi się konwerty modów, żeby mieć po prostu coś dobrego do gry. I problem pojawił się na tym, że jak już nasyciliśmy się konwertami, to nie zaczęło powstawać już nic, zaczęły się mody ursus c 360 edit 1 edit 2 edit 3... I to zaczęło się robić patologiczne. Trzymając się tego przykładowego ursusa zaczęły się pojawiać mody zrobione na szybko i byle jak. Graficzne całkiem ładne, ale w nie posiadającym kabiny traktorze dało się włączyć halogeny, otwierać drzwi... Dla mnie w brew pozorom najwięcej najfajniejszych modów pojawiło się już po premierze 15, kiedy wszyscy hurmem rzucili się do nowej pozycji.

Odpowiedz
(08-06-2017, 07:25)KombaBombaÓsmeSmake33344 napisał(a): [...]
-Denerwują mnie początki gry, kiedy to nic nie ma i trzeba zaczynać za każdym razem od zera,

Nie prawda, ale niestety najszybsza metoda to edycja plików na piechotę.

(08-06-2017, 07:25)KombaBombaÓsmeSmake33344 napisał(a): denerwują mnie też troche długie dojazdy nowymi maszynami ze sklepu. 

Grasz na złych mapach, wina Twoja nie FSa.

(08-06-2017, 07:25)KombaBombaÓsmeSmake33344 napisał(a): -Denerwuje mnie czasami optymalizacja, naogół gra śmiga bardzo dobrze, ale czasami bez powodu potrafi się przyciąć do 5-ciu fpsów.. Często musze zaczynać wtedy gre od zera. 

Potrafisz taki przykład pokazać na maszynach z podstawowej wersji gry czy tylko wtedy jak grasz na modach?
Jeżeli na modach to wina ich twórców i Twoja, że z nich korzystasz a nie FSa.

(08-06-2017, 07:25)KombaBombaÓsmeSmake33344 napisał(a): -Denerwują mnie pracownicy, którzy zwłaszcza na moderskich mapach potrafią wjechać na sąsiednie pole i tam też zrobić robotę. 

Sam sobie odpowiedziałeś na zarzut, a słowo klucz" "moderskich", Odpowiedź jak wyżej.

(08-06-2017, 07:25)KombaBombaÓsmeSmake33344 napisał(a): -Denerwuje mnie fizyka, zwłaszcza podczas zakrętów nawet przy małej prędkości potrafi wywalić mi pojazd.. 

W na wersji podstawowej, czy na modach, jak na modach to odpowiedź wyżej.

(08-06-2017, 07:25)KombaBombaÓsmeSmake33344 napisał(a): -Doskwiera mi brak porządnych polskich modów, w porównaniu do 13-stki polskie mody i moderzy zaliczyli nawet 3 kroki wstecz, obecnie przypominają one mody do 11-stki, nieforemne karykatury prawdziwych maszyn, zwłaszcza jeśli chodzi o Bizony.

Także ogólnie się z Tobą zgadzam, ale wina leży częściej po stronie samych użytkowników gry. Jeżeli nie interesuje już Cie podstawowa wersja gry to naprawdę niewiele jest dobrych modów, a najważniejsze jest to umieć je wybierać.

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Mnie najbardziej irytuje to, że od tylu lat NIC nie zmienia się w tej grze, żeby miała coś z symulatora poza tytułem. Natomiast godnego, dobrze zrobionego konkurenta wciąż nie widać na rynku.

Odpowiedz
(08-07-2017, 09:36)shark666 napisał(a): Mnie najbardziej irytuje to, że od tylu lat NIC nie zmienia się w tej grze, żeby miała coś z symulatora poza tytułem. Natomiast  godnego, dobrze zrobionego konkurenta wciąż nie widać na rynku.
Nic się nie zmieni. Gdyby dodali wszystkie funkcje na raz, to jakby mieli potem sprzedać kolejne części? To tak samo jak z DLC. Lepiej okroić grę i zarobić 2 razy bo i tak się sprzeda.

Odpowiedz
Z tymi modami to zawsze będziemy skazani że po ich pobraniu gra będzie działać gorzej , wolniej , klatkować ? bo nie ma żadnej możliwości przed pobraniem i zainstalowaniem moda czy nie popsuje nam staty od fps ..?

Odpowiedz
Mnie osobiście irytuję jakość oryginalnych map od giants.
Co jak co ale na pewno mają lepsze zaplecze niż przeciętny gracz a ich mapy to straszne flaki na sosnówce pograłem może z 15 godzin a ta druga to nawet nie pamiętam jak się nazywa.
I jeszcze co mi się rzuciło w oczy dodatek platinium podjęli się stworzenia symulatora plantacji trzciny cukrowej a nawet nie chciało im się wymodelować i stworzyć odpowiedniego pociągu a wszystko jest wystarczy chcieć a co dodali ciężka silna lokomotywa ciągnie całe dwa wagony no ręce opadają :/
Gdyby nie modding w farminga nie szło by pograć dłużej
Więc ogólnie czasem przeraża mnie leniwość Giants nie mają konkurencji i w tym jest problem
Byłem, znikłem powróciłem Zaciera Dawniej pod nickiem Elminio 

Odpowiedz

Przegląda: 1 gości

Menu