Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Mapy
Pomyślałem sobie że niejednemu graczowi przydałoby się zobaczyć chociaż oględny test mapy, na której być może kiedyś będzie grał.
Postanowiłem założyć temat w którym będę krótko i obiektywnie (okiem gracza) oceniał popularne mapy 
~
CZYTAJĄC MOJĄ OSOBISTĄ RECENZJĘ, POLECAM WYJĄĆ KIJA Z DU*Y.
~
Na pierwszy ogień postanowiłem puścić Stopkowo V4, najnowszą mapę autorstwa Stop team czy jak to tam się pisze.
Mapa wydaje się całkiem fajna, ma dość ładne widoki, dość ładnie rozplanowany krajobraz i zabudowania.
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail. Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail. Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail. Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.
Jednak nie brakuje tutaj niestety śladów stolcowości, która zaraziła polskie mapy na początku epoki LS15 i jak widać nie odpuszcza.
~
Analiza wedle opisu mapy:
Mapa zawiera: 
- 4 w pełni grywalne gospodarstwa

3 gospodarstwa z produkcją roślinną, 1 z krowami. Całkiem ładne, szkoda tylko że budynkami idzie już rzygać, cały czas to samo (z małymi wyjątkami).
   Niech nie zmyli nikogo obora na tym gospodarstwie, hodowla krów tu nie działa 
    Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.
- skup upraw

Dużym plusem mapy są skupy (upraw, słomy i sklep zwierząt), są bardzo ciekawie ułożone i zaprojektowane)

-sklep maszyn

j.w.

- skup słomy

j.w.

- sklep zwierząt ( duży budynek przy jeziorze ) 
- błoto

Dużo błota -_-

- mod sieczki
- dodatkowe uprawy

Są, ale dodane na odpie*dal, większa część logowej litanii odnosi się do sposobu ich dodania.

- kolizje w budynkach grywalnych

Aż nadto idzie je odczuć.

- kompatybilna z Modem Season ( kilkanascie drzew zwykłych, celowo ) 

Duży plus dla mapy.

- TYLKO krowy

Co szkodziło dodać świnie?

- ciekawy teren

To akurat prawda 

- mapa raczej pod średni sprzęt

Obstawiam że gdyby autor przyłożył choć trochę ikry do optymalizacji, poszłaby na nieco słabszych na normalnych ustawieniach. U mnie 60 FPS, nie zauważyłem póki co stref w których FPS spada. (na komputerze z GTX 1050, 8 ram, i3.)

- paliwo TYLKO na stacji paliw

Dobre rozwiązanie

- nasiona, nawozy, opryski its tylko w sklepie 

To też fajne.

Oprócz tego, typowo dla stylu stolcowego, świetna skala budynków           Zdarzą się też małe niedopatrzenia autora przy dizajnowaniu                                                                                                                                            mapy
Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.                                                                                                Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.
Mały kawałek logu:

Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.

Jadąc drogą, zaintrygowało mnie to poruszające się coś w rowie, okazało się że jest to strumyk wody:

No i wiadomo, każde wrota mają kolizję, autor nie odpuścił kolizji praktycznie niczemu na mapie.
Podsumowując, mapa jest całkiem ładna, widać że robiona długo, jednak zastanawiam się czy była tworzona dla graczy, czy dla subów i łapek i czego tam jeszcze, bo to dzisiaj modne. Niestety w wielu miejscach mapy widać że była robiona na odpier*al, widać to też w GE
~
Plusami mapy wg mnie są: ciekawy teren i krajobraz, odmiana w teksturach upraw (dotychczas ciągle na "polskich" mapach wszystkie modmejkery wałkowali tekstury zbóż z CZECH Map), oraz przystosowanie do Seasons.

Głównymi bolączkami są tutaj, jak już mówiłem: Mniejsza niż na pozostałych polskich mapach, ale ciągle obecność stolczycy, nieuporządkowany log, syf w GE (przykładowo nieużywane NavMeshe czy triggery).
Na mapie czuć lekkie odseparowanie od wałkowanych do znudzenia na każdej mapie tych samych budynków (GF), optymalizacja też nie jest najgorsza.
~
Ogólnie rzecz biorąc, po zaaplikowaniu kilku niezbędnych poprawek mapa będzie się nadawać do gry.
Wymyśliłem se szablon skali do oceniania se.
Teren 5/5
Modele 3/5
Krajobraz 4/5
Tekstury 4/5
Log 1/5
Optymalizacja 3/5
Dbałość 2/5
Strefa wolna od zestolczenia mapy 2/5
Ogólnie 24/35 - ~3/5 + dobra strona- przystosowanie do Seasons
"Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą" - Otto von Bismarck
[Obrazek: syy27url.png]

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
No i takiego czegoś było potrzeba Troll Teraz tylko brać się za testowanie kolejnych map Big Grin

Odpowiedz
User12 wkoncu pożyteczne zajecie znalazl :p
Zapraszam na mój fanpage https://m.facebook.com/MefiuFs-185833468...=bookmarks

Zostaw po sobie like zebym wiedzial ze byles ;p

Odpowiedz
no no czekam na hejty xD
User czekam na recenzję Gorzkowy Smile

Odpowiedz
No proszę w końcu jakiś ciekawy temat Big Grin
Pamiętajmy:
[Obrazek: LogoRespectForModders100px.jpg]

Odpowiedz
No no przyda się Tongue Taka moja sugestia - Dodawaj obrazy o pełnym wymiarze i wkładaj je w spoilery (Lepiej się czyta niz miniaturki otwierac) Smile

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Interesujące. Troll

Odpowiedz
User tak sobie mysle bys jako następną mape potestowal ziarkovo v2
Zapraszam na mój fanpage https://m.facebook.com/MefiuFs-185833468...=bookmarks

Zostaw po sobie like zebym wiedzial ze byles ;p

Odpowiedz
Fajnie, dożo pożytecznych informacji, tylko, że zaraz w temacie będzie sporo spam albo koncert życzeń.

Odpowiedz
Czekam na recenzja bolusiowa v7.2 ,ale zaraz wy przecież nie gracie na tej mapie,wierni użytkownicy ls world ,nie pozdrawiam
[Obrazek: 248726-960x640.jpg]Claas Forever <3

Odpowiedz

Przegląda: 1 gości

Menu