Logowanie Facebook Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co chodować Byki czy Maciory????
Tongue 
Witam.
Posiadam budynek 13.30 m długi na 8.50 z 3,60 wysokosci sa okna po jednej stronie wielkosci 1x60,budynek ocieplony otynkowany posadzka 
jest w srodku odprowadzenie wody mozna smialo montowac kraty, chce tam chodować teraz pytanie co maciory czy byki dodam ze mam jeszcze
obore 6x6x3 oczywiscie mam 3.40h pola. teraz co radzicie nie wiem na co sie zdecydowac byki dobry interes ale malo pola,a z dzierzawami róznie bywa,posiadam traktor FARM MOT 250D wiec terz nie wezme 10 h w dzierzawe jak cos to myslalem juz o jakis kolejnych 3 lub 2,5h co radzicie co chodowac przytych warunkach Maszyny do obrabiania pola i siewu mam od pługa uni dwa skiby do kosiarki OSY.

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Taka tam sobie zawartość reklamy
To nie jest tak na ot, że załatwisz to jednym zapytaniem Smile Dziwne, bardzo to dziwne.
Osobiście nie orientuję się w aktualnej cenie żywca (bo sam nic nie trzymam), więc radzę ci zweryfikować.
Gdybyś chciał tuczniki, trochę ziemi by się przydało, bo jeden taki potrafi przez swoje całe upasanie z 400kg wciągnąć. Jeśli chodzi o śrutę, świnia lubi pszenżyto, jęczmień, owies. No i warto byłoby pomyśleć o jakichś paszach i dodatkach.
Nie wiem gupi jestem
"Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą" - Otto von Bismarck
[Obrazek: asdfniybq.png]

Odpowiedz
Chodziło mi bardziej o to że ile sztuk tam mogę trzymac jeżeli chodzi o bydło. Ceny znam bo 300 metrów od domu mam ubojnie jeżeli chodzi o pasze to bez stresu bo w tym budynku były tuczniki. A teraz chciał bym zorientować się czy ten budynek nadaje się na chodowle bydła mięsnego i ile sztuk i czy te 3h pola plus 3h dzierżawy wystarczy i na ile sztuk

Odpowiedz
Hodowla nie chodowla Smile
Nie mam doświaczenia w hodowli opasów, dużo mogę powiedzieć jedynie o hodowli tuczników Smile Także w tym zakresie nie pomogę.
"Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą" - Otto von Bismarck
[Obrazek: asdfniybq.png]

Odpowiedz
powiem tak nic się nie opłaca Troll Sprzedaj w pistu i otwórz firme transportową Troll
A jak już chcesz to polecam konie na tym mój znajomy niezły interes robi TrollChyba że robisz dużą hodowle powyżej 20 sztuk to byki mięsne Troll (Przynajmniej w mojej okolicy tak jest) Troll

Odpowiedz
Małe przejezyczenie nie "opasy"tylko tuczniki kolegoSmile moze ktos pomoze na tym forum jezeli nie bede prubowal na innych

Odpowiedz
Najpierw to ty sie naucz poprawnie pisac i wtedy idz kupuj byki czy co tam chcesz Smile
Zapraszam na mój fanpage https://m.facebook.com/MefiuFs-185833468...=bookmarks

Zostaw po sobie like zebym wiedzial ze byles ;p

Odpowiedz

Przegląda: 1 gości

Menu