Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Alternatywne źródła dochodu w FS17
Posiada ktoś informacje zbiorcze na temat tego jakie dochody np. per/dzień lub na godzinę, generują takie obiekty jak: szklarnia, turbina, panel słoneczny? Chodzi mi tutaj o aspekt ekonomiczny tzn. po jakim czasie się zwrócą i zaczną być na +.

Nazwa                   Cena        Dochód per/dzień    Zwrot w dniach           Uwaga
   Ul                            20 000 €            376 €                       53               Bezobsługowa 
Szklarnia                   25 000 €             1 430 €                    17               Wymaga obsługi 
Panel słoneczny    125 000 €           2 135 €                    58               Bezobsługowa
Turbina wiatrowa  1 200 000 €        23 950 €                  50                Bezobsługowa

Tak sobie zerkam i widzę, że lepiej opłaci się kupić 6 szt. uli niż 1 panel słoneczny. 
6 uli zwróci się szybciej jest 5 tys. taniej i na dzień da 2 256 €. Tyle tylko, że większa ilość uli zajmie też sporo miejsca.

Szklarnia zwraca się szybko, ale generuje też koszty, bo trzeba ją zaopatrzyć w nawóz i wodę. Teoretycznie woda jest darmowa, ale nawóz już nie.

Turbina to potężny wydatek zwraca się krócej niż ul, czy panel, ale też daje największy dochód.

To teraz ciekawostka: 1 turbina vs 48 szklarni. 

Za turbinę dostaniemy 23 950 €  a za szklarnie 68 640 € , ale powodzenia w ich utrzymaniu Smile   

Wychodzi na to, że na start bezobsługowo rozsądnie jest mieć ule Smile Tymczasem z obsługą i kosztami lepiej postawić na szklarnie, bo zwracają się bardzo szybko. 

Myślę, że te metody to dobra opcja by wyrównywać straty poniesione na kredyt. 

Inwestując we wszystko po 1 szt. trzeba wydać 1,37 mln € co da 27 891 € na dzień. 

Tak sobie jeszcze myślę, że pomijając utrzymanie tych szklarni to inwestując 100 tys. i kupując 4 szklarnie zwrócą się już po 17 dniach a potem na czysto na dzień mamy 5 720  € Smile

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Ale pytasz czy odpowiadasz?

Edit:
Tak dla ścisłości rozważasz wersję podstawową, bez np. modu Seasons?

Odpowiedz
Jak widać rozważam temat.
Edit: Bez moda

Odpowiedz
Przyda się taki temat na forum, zawsze ktoś może zajrzeć.
"Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą" - Otto von Bismarck
[Obrazek: fsscreen_2018_06_05_2ibxsw.png]

Odpowiedz
Przypadkiem nawóz nie można zamienić na naturalny typu: obornik lub gnojowica? W innych seriach dało się używać np. obornika jako nawóz w szklarniach? Może wtedy utrzymanie szklarni byłoby mniejsze w kosztach

Odpowiedz
Tak masz rację, szklarnie można zasilać obornikiem. Tylko, czy aby on jest darmowy? Wodę weźmiesz z rzeki, ale aby mieć obornik, to trzeba mieć zwierzęta i je utrzymać co generuje koszty. Także ten nawóz jest taki pseudo darmowy i na samym początku rozgrywki trudny do zdobycia ponieważ trudno jest wystartować z hodowlą od tak sobie. Noo.. chyba, że zbierze się baryłki i zaczyna grę od 1 mln na koncie.

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.
Mała inwestycja w drewno. Na dużej naczepie do przewozu drzewa mieści się  10 drzew pociętych w 7-8 metrowe dłużyce (jak się nie mylę to tak się to nazywa). Jedna przyczepa daje ok 398000 EUR - 40 000 EUR. Także poświęcić początkowy czas na wycięcie drzewa i można dziennie przewieźć z lasu koło pola nr 18 trzy transporty. czyli do zgarnięcia jest ok. 120 000 EUR na dzień( czas 5>>). Przez 3 dni zgarniamy ok 360 000 EUR i mamy kasę na inwestycję. Opisuję poziom normalny. Ja już w to testowałem i obliczałem, tylko ja zrobiłem błąd bo poleciałem na początku w wióra i zalegają u mnie w hangarze od 14 dni (bo cena spadła z 354 na 189 EUR za 1000l). Dlatego można zorganizować sobie małą hodowlę zwierząt, która będzie produkowała ten obornik. Ja kupiłem sobie krowy i w szklarnie zainwestuję od nowego sezonu (gram z seasonmod). Także jak chcesz to możesz sobie tak spróbować nowy save.

Odpowiedz
Jako alternatywne źródło należy też wskazać tzw. "znajdźki", mam tutaj na myśli baryłki złota rozrzucone po mapie. Po zebraniu wszystkich dostajemy 1 mln na start. Do tego nie używając posiadanych już maszyn możemy je sprzedać w dobrej cenie a pozyskane pieniądze przeznaczyć na pola, inwestycje w szklarnie lub zakup lepszego sprzętu. Na pierwszy rzut oka kupno dużych maszyn dla kilku pól wydaje się nieopłacalne, ale zwiększona moc maszyn i większa szerokość robocza wpłynie też na szybkość pracy a co za tym idzie przychody.

Odpowiedz