Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Mod Seasons Modyfikacja Temperatur
Witam.
Na Swoim przykładzie tworze poradnik jak edytować temperatury w Modzie Seasons.
Edycja sprawdzana na dodatkach do modu typu Geo (np. FS17_GEO_westernGermany.zip)
Jako że w wersji modu Seasons brana jest pod uwagę tylko średnia temperatura a nie Min i Max robimy to w następujący sposób.

1. Pobieramy wybrany Geo mod.
2. Otwieramy go i szukamy seasons_weather.xml
3. Wyklejamy np. na pulpit, odbezpieczamy we właściwościach do edycji (by móc nadpisać później) i otwieramy notatnikiem.
4. Widzimy tam : <p period="1"> ;<p period="2">  itd. Każdy z nich zaczyna nowy "okres" . Jest ich 12 więc można przyjąć że są to miesiące.
Rok w grze zaczyna się od wiosny, czyli od marca więc <p period="1"> będzie to Marzec ; <p period="2"> Luty i tak dalej i tak dalej.
Jest To trafna uwaga Dzi4d3k'a który zauważył tę stosowność modyfikacji.
Wyglądają w całości tak (przykład Grudzień) :
<p period="10">
            <min value="0" />         <!-- unused in seasons V1 -->
            <mode value="-6.1" />
            <max value="0" />         <!-- unused in seasons V1 -->
        </p>

5. Chcąc zmienić temp. zmieniamy pogrubioną wartość (więcej wyższe średnie temperatury , mniej - niższe temp.   Natomiast te zaczynające się na "-" oznaczają mrozy)
6. W zależności od modu Wasze wartości Min i Max mogą mieć jakieś inne wartości niż podane jak u mnie "0", bynajmniej ich nie zmieniacie, tylko ten <mode value="x.x" />
7. Zmieniacie wartości, zapisujecie, wklejacie do modu z powrotem i sprawdzacie jak to wygląda w grze. Jak nie tak jak chcieliście, zmieniacie znów aż uzyskacie odpowiedni efekt jaki chcieliście uzyskać.

Uwaga !

Aby zmiany były widoczne należy po wczytaniu gry zmienić długość sezonu (dni) inaczej nie będziecie mieli efektu zmiany temperatur mimo ich zmiany w pliku xml.

Sam szukałem adekwatnej zimy do takiej które znam , czyli gdy ma padać śnieg to pada śnieg a nie deszcz jak to miało miejsce u mnie przez to że w zimę miałem temp. ok 7 -12 stopni na plusie w dzień. Sam posiłkowałem sie innym modem Geo a był to Seasons GEO: Northern Sweden
Zmieniłem i mam po - 10 ; -15 itp. Dzięki  temu pada śnieg a nie deszcz.
Zmiany temperatur wymagały w modzie GEO_westernGermany.

To chyba wszystko jeśli chodzi o edycje.

Na koniec chciałbym bardzo podziękować Dzi4d3k'owi za pomoc podczas mojej własnej edycji plików seasons_weather.xml  .
Bez twojej pomocy pewnie bawił bym się z tym do teraz i nie było by tu tego poradnika dla innych upartych , takich jak ja.

Pozdrawiam Forumowiczów
Korzystajcie w potrzebie.

Odpowiedz
Taka tam sobie reklama.