Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Wywala grę po dodaniu fill volume??
Witam. Jestem w trakcie przerabiania Farming Classics, przy czym przystosowuję go do standardów 17.

Po dodaniu fill volume do i3d siewnika i linijek od nich w xml (wszystkie indexy podałem prawidłowo) i zapisaniu zmian, gdy go kupię lub wypożyczę wywala mi grę (wyskakuje komunikat "Giants Engine przestał działać"). Po dogłębnym zbadaniu problemu doszedłem do wniosku że:
  • po dodaniu linijek od fill volume w xml, gdy kupię/wypożyczę wywala mi grę
  • gdy wcześniej wspomnianych linijek nie ma - wszystko jest git
  • w związku z tym i3d jest ok.
  • czyli wina musi być samych linijek które przekopiowałem z innego, tyle że z podstawowej wersji.
Co ciekawe, kilka dni temu te całe fill volume dodałem na tej samej zasadzie do innego siewnika i wszystko jest ok.

Log nie sygnalizuje żadnego poważnego błędu (wyłączając błędy dotyczące braku store image) i tak się kończy:
[Obrazek: 21gssgu.png]

Gra aktualna (wersja 1.5.1).
Wiem gdzie mniej więcej może być źródło problemu, ale nie wiem jak to rozwiązać Nie wiem  Jakieś sugestie?

Taka tam sobie reklama.
Plik i3d wczytuje, więc albo coś skopałeś w xml-u, albo może w modDesc nie dodałeś jakiejś specjalizacji. Taka podpowiedź dyletanta... Shy

Siewnik jest na podstawowym vehicle type (który zawiera specjalizację od fill volume) więc powinno działać. W dodatku jak zmienię fill volume na inny (z innego siewnika) dalej wywala grę. A może by tak skopiować xml z działającego siewnika (tu chodzi mi o amazonka d1 któremu kilka dni temu dodałem fill volume i działa bez żadnego kłopotu)?

Jeśli Hasia jest na podstawowym vehicle type, to myślę że spokojnie możesz spróbować zrobić podstawkę. Tylko nie skop indeksów Big Grin

Ni tak, ni tak, ani tak.... To jakaś masakra Angry Dalej to g..wno wywala grę.....

Pokaż ten XML na http://www.pastebin.com jeśli po dodaniu oryginalnego fillVolume nadal wywala błąd to na pewno problem jest w XML (no chyba że zaznaczyłeś w GE na fillVolume opcję niewidzialności, a ta nie możne być zaznaczona).

Taka tam sobie reklama.
To jednak nie jest wina xml, odkryłem teraz że winny jest sam fillVolume w i3d siewnika. Zaznaczę że fillVolume z i3d hassi ma 20 poly i 33 wierzchołki, a ten z i3d amazonka - 12 poly i 28 wierzchołków. Czyżby wychodziło na to że ograniczenia silnika gry co do fillVolume wymagały jaka może być ilość poly? Zaraz się przekonam.
PS. fillVolume z i3d lemkena solitaira (z podstawowej wersji gry) ma 32 poly, a chodzić chodzi, bardzo dziwne....

@Ziuta, na pw masz link do problemowego siewnika, (a wszystko przez ten jeden fillVolume) który wywala grę podczas "kupna"....

Dolna i górna ściana muszą być równolegle (górkę to już silnik gry zrobi po ustawieniu odpowiednich wartości w XML).

I wszystko się wyjaśniło, sprawdzę to. Dzięki!

Wszystko działa bez zarzutu. Dzięki @Ziuta! Temat do zamknięcia Big Grin