Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja

Poszukujemy moderatorów, nie czekaj, złóż podanie już teraz: KLIK

Soil mod
#1
Big Grin 
Poszukuję kogoś kto wręcz Łopatologicznie wyjrzy mi jak korzystać z tego modu. Czyli pa podstawie jakichś przykładów. Jest bodajże jeden polski tutorial w formie pdf ale nie za bardzo go kumam. Przyznam się że jakiś filmik by się przydał. A chciałbym nadmienić iż nie jestem rolnikiem tudzież farmerem więc ciężko mi na chłopski rozum to ogarnąć  Huh
 
Taka tam sobie reklama.
#2
https://www.youtube.com/watch?v=3c9YM3I72pI
można włączyć polskie napisy[ tłumaczenie] Wink
 
#3
Mimo wszystko ten tłumacz za wiele mi nie pomógł  :s
 
#4
Jest tu na forum bardzo przydatny 9bardziej niż wiele innych) poradnik. Generalnie przecież chodzi o prawidłową kolejnośc i uprawę. Na innych pordnikach faktycznie można się totalnie pogubić a pod tym linkiem masz prosto opisane, co, kiedy, po czym. A soil mod pokaże ci czy to co robisz jest ok czy nie. ja mam jedyny problem z samym obornikiem. NIe iwem, czy to co sie zbiera w zbiorniku przy BGA to tez obornik jest. Dla mnie to jedna chwała - i to i to gnojówka Smile Ale obornikiem to zwykle zwano wyłacznie to co nawalone z obory dla krów itp. Tu to sam potrzebuję info. No i w poczatkowej fazie gry troche lipa bo...wszędzie prawie musisz ładować obornik a tu nie ma za bardzo skąd.
http://farming-simulator.pl/showthread.php?tid=378
 
#5
(04-19-2016, 07:17)Tomasz Jaskółka napisał(a): Jest tu na forum bardzo przydatny 9bardziej niż wiele innych) poradnik. Generalnie przecież chodzi o prawidłową kolejnośc i uprawę. Na innych pordnikach faktycznie można się totalnie pogubić a pod tym linkiem masz prosto opisane, co, kiedy, po czym. A soil mod pokaże ci czy to co robisz jest ok czy nie. ja mam jedyny problem z samym obornikiem. NIe iwem, czy to co sie zbiera w zbiorniku przy BGA to tez obornik jest. Dla mnie to jedna chwała - i to i to gnojówka Smile Ale obornikiem to zwykle zwano wyłacznie to co nawalone z obory dla krów itp. Tu to sam potrzebuję info. No i w poczatkowej fazie gry troche lipa bo...wszędzie prawie musisz ładować obornik a tu nie ma za bardzo skąd.
http://farming-simulator.pl/showthread.php?tid=378

Jeżeli lubisz czasami " pójść na skróty" to możesz sobie przypisać ilość obornika,gnojówki,trawy,słomy,paszy.....i co tam jeszcze jest dodane do krów to możesz dodać sobie w pliku xml o nazwie " vehicles"  : Plik ten znajduje się w folderze savegame ( z numerem którego save używasz )
[Obrazek: krowy.jpg]
 
#6
Oczywiście możesz sobie (jeśli uważasz że masz za małe plony) względem poradnika do SoilModa dodawać na pole nawozy. Oprysk hamuje rozwój chwastów na polu. Wapno mniejsza kwasowość gleby. W tym poradniku wszystko widnieje, jaki czynni daje 100% optymalizacji zbiorów Smile
 
Taka tam sobie reklama.
#7
Dzięki będę testował  Big Grin
Ale jeszcze jeden mam problem, a mianowicie dlaczego następnego dnia po zasianiu jest już gotowe do zbioru. Nie ma tych trzech dni wzrost i trzech dni żniw. Tyko pierwszego dnia siew, drugi żniwa, trzeci uschnięte???
 
#8
Podczas gry naciśnij ESC przewiń zakładkę w prawo. Wyłącz wzrost roślin całkowicie. Wtedy chyba są 3 fazy wzrostu rośliny, 3 fazy zbiorów i dopiero uschnięte.
 
#9
Znalazłem kalkulator Soli Mod w wersji EXEL i jest w nim zawatra pewna rzecz. A mianowicie , że po żniwach powinno się odczekać parę dni do następnych przygotowań do siewu. Czy faktycznie?? A plik do ściągnięcia Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.
 
#10
Ogólnie powiem Ci tak. Zazwyczaj żniwa trwają kilka dni u jednych dzień czy dwa. Np. na gospodarce gdzie ja pracuję podorywka czyli płytkie oranie leci z dzień (jak my odpoczniemy po 400ha) po żniwach. Nie wiem jak to jest zaprogramowane w SoilModzie. Chyba, że jest straszna susza wtedy trzeba poczekać na deszczyk Smile
 
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question Soil mod FarmTeam TV 3 952 03-27-2016, 08:45
Ostatni post: Petrevczenko.gsPrzegląda: 1 gości

Menu