Logowanie Facebook Logowanie Google+ Logowanie Rejestracja
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soil mod
Big Grin 
Poszukuję kogoś kto wręcz Łopatologicznie wyjrzy mi jak korzystać z tego modu. Czyli pa podstawie jakichś przykładów. Jest bodajże jeden polski tutorial w formie pdf ale nie za bardzo go kumam. Przyznam się że jakiś filmik by się przydał. A chciałbym nadmienić iż nie jestem rolnikiem tudzież farmerem więc ciężko mi na chłopski rozum to ogarnąć  Huh

Taka tam sobie reklama
https://www.youtube.com/watch?v=3c9YM3I72pI
można włączyć polskie napisy[ tłumaczenie] Wink

Mimo wszystko ten tłumacz za wiele mi nie pomógł  Confused

Jest tu na forum bardzo przydatny 9bardziej niż wiele innych) poradnik. Generalnie przecież chodzi o prawidłową kolejnośc i uprawę. Na innych pordnikach faktycznie można się totalnie pogubić a pod tym linkiem masz prosto opisane, co, kiedy, po czym. A soil mod pokaże ci czy to co robisz jest ok czy nie. ja mam jedyny problem z samym obornikiem. NIe iwem, czy to co sie zbiera w zbiorniku przy BGA to tez obornik jest. Dla mnie to jedna chwała - i to i to gnojówka Smile Ale obornikiem to zwykle zwano wyłacznie to co nawalone z obory dla krów itp. Tu to sam potrzebuję info. No i w poczatkowej fazie gry troche lipa bo...wszędzie prawie musisz ładować obornik a tu nie ma za bardzo skąd.
http://farming-simulator.pl/showthread.php?tid=378

(04-19-2016, 09:17)Tomasz Jaskółka napisał(a): Jest tu na forum bardzo przydatny 9bardziej niż wiele innych) poradnik. Generalnie przecież chodzi o prawidłową kolejnośc i uprawę. Na innych pordnikach faktycznie można się totalnie pogubić a pod tym linkiem masz prosto opisane, co, kiedy, po czym. A soil mod pokaże ci czy to co robisz jest ok czy nie. ja mam jedyny problem z samym obornikiem. NIe iwem, czy to co sie zbiera w zbiorniku przy BGA to tez obornik jest. Dla mnie to jedna chwała - i to i to gnojówka Smile Ale obornikiem to zwykle zwano wyłacznie to co nawalone z obory dla krów itp. Tu to sam potrzebuję info. No i w poczatkowej fazie gry troche lipa bo...wszędzie prawie musisz ładować obornik a tu nie ma za bardzo skąd.
http://farming-simulator.pl/showthread.php?tid=378

Jeżeli lubisz czasami " pójść na skróty" to możesz sobie przypisać ilość obornika,gnojówki,trawy,słomy,paszy.....i co tam jeszcze jest dodane do krów to możesz dodać sobie w pliku xml o nazwie " vehicles"  : Plik ten znajduje się w folderze savegame ( z numerem którego save używasz )

[Obrazek: krowy.jpg]

Taka tam sobie reklama
Oczywiście możesz sobie (jeśli uważasz że masz za małe plony) względem poradnika do SoilModa dodawać na pole nawozy. Oprysk hamuje rozwój chwastów na polu. Wapno mniejsza kwasowość gleby. W tym poradniku wszystko widnieje, jaki czynni daje 100% optymalizacji zbiorów Smile

Dzięki będę testował  Big Grin
Ale jeszcze jeden mam problem, a mianowicie dlaczego następnego dnia po zasianiu jest już gotowe do zbioru. Nie ma tych trzech dni wzrost i trzech dni żniw. Tyko pierwszego dnia siew, drugi żniwa, trzeci uschnięte???

Podczas gry naciśnij ESC przewiń zakładkę w prawo. Wyłącz wzrost roślin całkowicie. Wtedy chyba są 3 fazy wzrostu rośliny, 3 fazy zbiorów i dopiero uschnięte.

Znalazłem kalkulator Soli Mod w wersji EXEL i jest w nim zawatra pewna rzecz. A mianowicie , że po żniwach powinno się odczekać parę dni do następnych przygotowań do siewu. Czy faktycznie?? A plik do ściągnięcia Treść widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników którzy potwierdzili adres E-mail.

Taka tam sobie reklama
Ogólnie powiem Ci tak. Zazwyczaj żniwa trwają kilka dni u jednych dzień czy dwa. Np. na gospodarce gdzie ja pracuję podorywka czyli płytkie oranie leci z dzień (jak my odpoczniemy po 400ha) po żniwach. Nie wiem jak to jest zaprogramowane w SoilModzie. Chyba, że jest straszna susza wtedy trzeba poczekać na deszczyk Smile